• zeka, gücün elemanlarından biri olduğu için erkeğe mutlak üstünlük sıfatını veren önerme.

ekstra bilgi: güç; zeka, para, tip, koruyucu kuvvet ve ego tatmin ediciliğinden oluşur. kızlar güce gelir. sadece her kız için bu 5 ögenin yüzde olarak ağırlığı değişir.
  • kas gucunden bahsediliyosa evet erkekler daha guclu. yani bu bir gercek. yalniz zeka kisminda bi degisik durum var. iskembeden sallamamak icin soyle bir arastirmalara goz gezdirirsek: zeka testlerinden alinan sonuclara gore (ki guvenirligi sorgulanan bir sey bu testler), yuksek sonuclar alanlara bakildiginda nicelik olarak kadinlar daha zeki. ama en yuksek birimlere ulasanlar genelde erkek. simdi birileri msjla uyarmasin bosuna 'su an en yuksek iq sahibi bir kadin.' diye. o bir istisna. durum ise bu.
    kaldi ki meslegimle alakali olarak bakiyorum, siniflarda en basarili ogrencilerin cogu kiz ama 'en zeki' ogrenci dediginde bunun bir erkek oldugunu da goruyorsun. ayni sekilde en basarisizlar kismini da erkekler olusturuyor,boyleyken boyle.
    tum bunlarin ne gibi bi manasi var bilmiyorum. ama sonuc olarak 'vajina/penis' takintisina ulasilmasi dusundurucu tabi.
    bol iqlu gunler dilerim. fight club alintisi: 'cok zekisin, bi isine yariyor mu?' ya da onun gibi biseyler iste...
  • zekiyiz yerine hiniz, ciniz, kurnazız vb sıfatlar tercih edilmiş olsa doğruluğu olan bir önerme olabilirdi de bu haliyle ancak eksikliklerini/zayıflıklarını kompleks yapmış bir hanfendinin farazi bir söylemidir
  • (bkz: biz derken)
  • (bkz: neden bayan troll yok)

edit:bu bkz'ı verirken "bayanlar daha zeki o yüzden bayan troll yok ehehe mehehe" demek gibi bir amacım yoktu. bunu yapan adam "erkekler erkekler ah şu erkekler" şarkısını söyleyen yunus bülbül gibi hissetsin zaten. zamanında arıyomuşsunuz işaret edeyim istedim.
  • dogrusu soyle olacak kadin sozu:

"erkekler gucludur ama biz daha akilliyiz; fakat erkekler de zeki ve tembel. akilli olanlari ise socrates, newton, kant, einstein, freud, dostoyevski oluyor."
  • gücün karşısına zekayı koyarak karşıtlıklar konusunda devrim yapan saçmalık.
hesabın var mı? giriş yap