• kimseyi herhangi bir fiziki kusurundan, veya kusursuzluğundan dolayı sevmek veya sevmemek doğru değildir. fakat kişi koca götüyle adriana lima triplerine girip, sırf memesi var diye yazan türk erkeklerinden gaz alıp saçma sapan tavırlar sergiliyorsa o insan sevilmez.
    (bkz: önce insan olun)
  • neden belirtmek zorunda mıyız? değiliz ama yine de o şeyi yemeyi bırak da beni dinle 100 kilo oldun yeter. bir kadında beğenmediğim nitelikler, ancak elinde olan bir şeyden ötürüyse gerçekleşebilir. temiz değil pisse bunu eleştiririm çünkü her insan temiz olmalı. çirkin diye nitelediğiniz ya da kısa boyundan ötürü beğenmediğiniz kadınlar benim başımın tacıdır ama şişman kadın için geçerli değil bu. zayıflamak onun elinde. bunu yapmayıp, kilosuyla mutlu olanlar varsa o onların bileceği iş. böyle bir kadını beğenmemek de benim bileceğim iş. size ne arkadaş, ifade özgürlüğümüze bile karışılır oldu ya.
  • neden sevmesin ki. insanlar belirli bir yaşa ve olgunluğa geldiklerinde, gerçekten kalpten sevebiliyorsa zayıflığa şişmanlığa bakmıyor, bakmamalıdır da.
  • kendim temizmiyim, özen gosteriyormuyum, ve fitmiyim? önce kendime bakarim sonra da kadın da düzeltmesi ya da daha uygun tabir ile birazcik ozen gisterirse duzelebilecek bir konuysa tabiki diyet ve spor ile zayıflamasını beklerim. kendim yapmadigim birseyi istemiyorum yani kısaca.
  • kadınların şişman erkek sevmemesi ile aynı nedenden.
  • olay tamamen insan beyninin çocuk sahibi olup neslini devam ettirirken çocukları için sağlıklı bireyler seçmesi üzerine kuruludur.

kadında da erkekte de belirli sağlık ve güçlü gen belirten fiziksel belirteçler vardır. erkeğin de kadının da kas oranının belirli bir düzey üstünde olması, yeğ oranının belirli bir limitin altında olması buna dahildir. sosyal normlara göre değişmeyen bir güzellik algısı vardır dünya genelinde, işte bahsim budur.

burada bahsimiz kadın olduğu için söylemem gerekli; olay östrojen oranlarına bağlıdır. mesela ergenlikte yüksek östrojen salgılayan kadınlarda göğüsler daha iri, kalça daha geniş olur. bu üreme konusunda sağlıklı olduğuna delalet ettiği gibi çocuk doğumunda kolaylık ve çocuk doğduktan süt ile emzirme konusunda verimliliğe işrettir. ayrıca kadının yağ oranının az olması ama çok az olmaması, kas oranının da belirli bir noktanın üstünde olması sağlıklı genlere ve sağlıklı bir yaşama işaret ettiği gibi doğacak çocuğa sağlıklı genlerin geçeceğini, doğurganlığın yüksek olmasını ve doğan bebeğe sağlıklı bakabileceğini gösteren özelliklerdir.

evet, karşı cinste çekicilik gelecek nesille ilgili bir karardır ve her insan istese de istemese de belirli bir özelliği çekici bulacak şekilde programlanmış bir zihne sahiptir. eğer bu tip çekicilik unsurlarının dışında güzellik algısı varsa bu o algının gelişim dönemindeki kimi çevresel unsurlar hatta kimi zaman travmalara bağlı olarak değişiminden kaynaklanır.
  • başlığa şukela modunda bakıyorum, insanlar nasıl kafalara sahipler inanamıyorum. körler sağırlar birbirlerini ağırlamış, pek kimse de çıkıp bir şey dememiş. ilk entrylerde bir şişmanlığı övmedikleri kalmış. öyle bir söylenmiş ki, şişmanların da sevilmeye hakkı varmış da bilmem ne. hakları varsa zorla alacaklar yani onu, birileri sevmek zorunda şişman kadınları.

şişmanlık sağlıksızlıktır ve çirkindir. kimse de döl yapmak için çirkin (ki aslında sağlıksızlığın göstergesi bu ve o yüzden de bu statement'ı fonksiyon olarak ele aldığımızda bundan sonraki sıfat ile multi collinearity içinde) ve sağlıksız bir eş istemez.

bunun farklı olduğunu düşünüp üzerine tartışan da kendini kandırıyordur. güzellik göreceli değildir. göreceli olan şey çok güzel olan bireylerden en güzelinin hangisi olduğudur. **
    konuyla ilgili, bilge bir suser* der ki:
    "bedeniyle barışık olma ıdı vıdıları da belli bi kilonun üzerindeysen 'ben kanserimi seviyorum' demek gibi"

edit: https://youtu.be/3cskrwvcu_k
    https://youtu.be/mlvd-7xto3y

heh alın size "positive approach"

edit2: magazin'den başka bir şey yazmayıp bilimden makale okumaktan bahseden kadınların saldırısına uğradığıma göre... :)
  • sevmeyeni kadar seveni de çoktur. şimdiki nesil değilde 40 yaş ve yukarısı türk erkekleri genellikle etine dolgun göğüs ve göt bölgesi büyük balık etli veya bildiğin tombul kadınlardan hoşlanır bu abi gibi . bence kilo verilebilir birşey olduğundan kadının huyunu suyunu sevdikten sonra sevmeme nedeni olmamalı, karşındakinin görüntüsünü beğenmeden önce bi aynaya bakmalı insan.
  • aklını kaçırmış olmalarıdır.

olm manyak mısınız lan, böyle bir kadın sevilmez mi?
hesabın var mı? giriş yap