• 28 ocak 2019 ankaragücü alanyaspor maçı ile resmi olarak açılan ingilizvari bir atmosferi olan güzelim mütevazı stadyum.

güzelim diyorum çünkü ulaşım kolaylığı, stad aydınlatması, zemin kalitesi, dış cephe mimarisi, tribünlerin sahaya olan mesafesi ve görüş açısı* ile ses yayılımı 10 üzerinden 8-9 puan alır benim nazarımda.

hatta şöyle ki maçı izlerken stadın atmosferinin güzelliği, seyircinin/taraftarın enerjisinin yüksekliği ankaragüçlü topçulara kızmama engel oldu.

not: yaşlı yaşlı amcalar gelmiş ama belli bu yaşlı ekip yıllardır takip ediyor bu takımı. koşsana kenaaaan, napıyooon faty, basss basss djedje * diye dövünüyor. bu taraftara bu kadroyu kurdurtup, bu futbolu izletenlere ayıplar olsun!

son olarak; açılış maçı yapıyorsun ama ne bir koreografi var, ne de açılışa özel bir kutlama vs var. bilemedim.
  • stad kimin için yapıldı anlamadım 19 mayıs bitince ankaragücü gençler tekrar oraya geçecek burada kim oynayacak.
  • 19 mayıs'ın yerini tutmayan ve hiçbir zaman tutmayacak stad.
  • koltuk numaralarına uyulmayan tek stadyumdur.
    maraton, kale arkası ve kapalı tribününden bilet aldıysanız o tribünün istediğiniz yerinde oturabilirsiniz, kimse kalk bura benim koltuğum demez diyemez.
    tribünlerin en iyi maç izlenen yerleri fanatik taraftarlara verilmiştir. maratonda tribünün tam ortasında oturarak sakince maç izleyemezsiniz.
    ayrica koltukları pistir.
    koltuklar oturmak için kullanılmaz üstüne çıkılmak için kullanılır.
    koltuğun üstüne de çıkılmaz sırt kismina ayaklar ile çıkılır.
    ön sıralarda maç izlerken sizi sıkıştırarak maçı izlemeye çalışan bir çingene rast gelebilirsiniz.
    açıldığından beri her tribünden maç izledim ancak hoparlörlerden yapılan oyuncu değişikliği kart gibi anonslardan hiç birşey anlamadım. berbat bir ses sistemi var.
    telefon ile giriş yapmaya çalışmayın okuyucular telefonu zor oluyor kart ile girmeye çalışın.
    maç esnasında tüm telefon hatlarının data servisleri çöküyor. internete giremez fotoğraf video durum yollayamazsınız.
  • ulaşım, otopark, stada giriş, sahayı görüş, staddan çıkış konularında her şey çok ince düşünülmüş, tribünler dolu olduğunda atmosferi muazzam olan stadyum. ilerleyen zamanda ankaragücü için kapasitesi yetmeyebilir. zira dün akşam haftaiçi maçı olmasına rağmen küçük boşluklar vardı sadece. tek sıkıntısı koltuklarının katlanır olması. taraftarımız alışkın olmadığından kıçını kıranlar bacağını sıkıştıranlar gördüm. alışacağız artık.
  • adı resmi olarak eryaman stadı olarak açıklanan bugün (28.01.2019) ankaragücü'muzun maçıyla açılacak stad. merakla akşamı bekliyoruz.
  • ligin 2. yarısında gençlerbirliğimizi izleyebileceğim stad, açıl artık kurtar bizi hasretten, kombine aldık maç izleyemiyoruz.
  • evimin yakınlarında yapılan stadyum. umarım seneye gençlerin maçları da burada oynanır, gider rahat rahat izleriz. sadece ankaragücü taraftarı müptezelleri eryaman'a taşımak için yapılmamıştır herhalde.
  • etimesgut - kocaelispor maçı için dün ilk defa gittiğim stadyum.

ankara'da yaşamadığım için konum için fazla yorum yapamayacağım; ancak 19 mayıs stadyumu'nun konumuyla kıyaslanamayacağı kesin.

stadın konumu kötü olabilir ama ulaşım olarak çok rahattı. arabası olmayanlar için de hemen dibinde metro istasyonu olması harika.

tribün yapısı, kutu gibi oluşu rakibi boğmak için çok iyi. stat yapısı sebebiyle akustiği de yeni yapılan diğer statlara göre çok iyi.
  • öncelikle bir düzeltme yapalım, kapasitesi 22.000 kişi olarak değiştirilmiştir. kasım 2018 veya yıl sonuna doğru bitecek gibi duruyor. bugün itibariyle; zemin alttan ısıtma tamamlandı. çatı kaplama malzemeleri geldi ve bu hafta içinde alüminyum paneller ile çatı kaplamasına başlanıyor. yine yaklaşık bir hafta içinde çim serimine başlanacak. sarı lacivert koltuk montajına başlanmıştı ancak koltuklar kalitesiz bulunduğundan yeni koltuk imalatı talimatı verildi.
    çevre düzenlemesi, asfalt, v.s. devam ediyor.
    ankara büyükşehir belediyesi tarafından yaptırılmakta olan stat geçtiğimiz haftalarda gençlik ve spor bakanlığına devredildi. bu sayede daha hızlı tamamlanması bekleniyor.
hesabın var mı? giriş yap