• evlerimizin musluklarından akan ve ağzımızı dayayıp doya doya, kana kana içtiğimiz tertemiz, billur, buz gibi, sağlıklı, mis gibi suyu kesip yerine barajın kötü kokulu, bulanık, tatsız ve sağlıksız suyunu evlere dağıtan belediye.

bundan 5 sene önce musluklarımızdan akan suyu doya doya içerken, bugün, türkiye'de şişe şişe su satmanın belki de mümkün olmadığı tek il olan erzurum'da insanlar evlerine damacanalarla su satın alıp bu suyu tüketiyorlar maalesef.

belediyenin suyumuzu satmasından sonra erzurum'da birkaç tane trilyonluk su şirketi türemiştir.

(bkz: doyum su)
    (bkz: desni palandöken su)
    (bkz: kartanesi su)

gerisi de şöyle gelir:

(bkz: rant)
    (bkz: peşkeş)
  • yeni otobüs terminaliyle hayır dualarına dualar ekliyorlar. terminale giden tek bir toplu ulaşım hattı var ve o da hangi güzergahtan gittiği belli olmayan, saatte bir sefer yapan k-4. taksici esnaf cebini doldursun diye yatırım yapmak bu oluyor sanırım.
  • dekordaki "kahrolsun faşizm" sloganından dolayı nedim saban'ın onca yoksulluk varken oyununun sahnelenmesine izin vermeyen belediye.

faşizmin kahrolmasından rahatsızlık duyarak ne olduklarını belli etmişlerdir.

http://www.radikal.com.tr/…id=1084593&categoryid=77
  • hani sürekli denir ya örnek hizmet diye, işte o örnek hizmet bu belediyenin toplu ulaşım daire başkanlığına aittir. yepyeni 13 tane otobüs alınmış ve bu otobüsler şehrin en rahat hattı g7'nin bir kombinasyonu olarak uydurulan g7b hattına konulmuş. g7 dururken g7b'yi üreten büyük mucitleri ayakta alkışlamak gerekir, ayrıca her dakika başı bu olaydan haberi olanlardan aldıkları dualar ile yakın zamanda kanatlanıp göğe yükseleceklerine hiç şüphe yoktur. özellikle g1 ve g3 hatlarında nefes almak için birbirini ezen öğrenci kesmi olarak kendilerinden dualarımızı eksik etmiyoruz. hele yan taraftan boş g7b geçerken doruk noktasına ulaşıyor dualarımız.
  • kendilerine kahrolsun diyen bir oyunu yasaklamaları gayet tutarlıdır.
  • binası, havuzbaşı'nın az ilerisinde kalır. yakınlarında erzurum anadolu lisesi var.
  • israil mallarını boykot edene kadar kendi mallarını boykot etmesi gereken belediye başkanına sahip belediye. ulan koca pist başınıza yıkıldı hala rüyadasınız. nasıl bir kafa bu yaw. bonzai halt etmiş. örümcek kafalı deyince bik bik bik edersiniz.
  • çalışmayan bir belediyedir kendileri. toplu taşımada müthiştirler. milleti midibüslere layık görürler.
  • yeter artık amınıza koyacağım. spam yapmayın orospu çocukları. ıstemiyorum abicim mesaj felan.
  • eleştirdiğim çok yanları var ama bugün almış olduğum bir hizmetten dolayı aday olduğu taktirde ölene kadar `mehmet sekmen e oy vermeye karar verdim. biraz önce ders çalışmaktan yorulmuş sınava az zaman kalmış olmasının verdiği tedirginlikle hava almak için dışarı çıktım. mahallede turlarken bir tane kedi gördüm. tipinden hasta olduğu belli, yanına gittim hırıltılı bir şekilde nefes alıyor ama nasıl hırıltı sanki araba çalışıyor. görünürde bir yarası yok ama ayağına da basamıyor. ulan içim parçalandı napabilirim diye düşündüm belki biliyorsunuzdur veterinerler çok pahalı e haliyle atanamamış baba eline bakan biri için sıkıntı bu durum. hayrına yapan bir kurum vakıf var mı bilgim de yok. saat zaten gecenin on ikisi. hiç umudum olmamasına rağmen belediyeyi arayayım dedim ararken bile bu saatte açarsalar kendimi keserim dedim. açtılar anlattım durumu bana bir numara verdi burayı arayın size yardımcı olacaklar dediler. numarayı aradım hayvan ambulansının nöbetçi şöförüymüş 7/24 çalışıyorlarmış. adama konum attım on dakika sürmedi geldiler,hayvanı barınağa götürecez dediler nöbetçi veteriner var onlar hemen müdahale ediyor dediler. bilgi almak isterseniz gün içinde barınağı ziyaret edebilirsiniz dediler. hem çok şaşırdım hem de çok sevindim. eve geldim dedim bakayım bu hizmet hep varmıymış yoksa yeni mi. gördüm ki hizmeti başkan geçtiğimiz mart ayında kendi girişimiyle başlatmış. helal olsun dedim hiç beklemediğim bir hareketti. bana kalırsa bu coğrafya için devrim gibi bir hareket. kamudan almış olduğum en anlamlı hizmet diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap