• 1991-1997 yılları arasında istanbul üniversitesi iktisat fakültesi dekanlığı yapmıştır.
  • ardahan doğumludur. kişisel web sitesi de var hatta. http://www.esfenderkorkmaz.com/

yalnız bunlar dışında benim aklımda kalan yakın zaman mecliste ordu ile ilgili bir tartışmanın bizzat içinde olması ve bana göre ne bir milletvekiline ne de bir bilimadamına yakışacak şekilde canhiraş savunma yapmasıdır. örneğin
    "...ordu axa-oyak'ı sattı diyor. zımni olarak ordunun kişiliğini taciz ediyor. ordu ile oyak arasında bağlantı olamaz. doğrudan bir bağlantı yoktur. ordu mensuplarının yardımlaşma kooperatifi ile ordunun hükmü şahsiyetinin hiçbir ilgisi yok. bunu dile getirmek, ordunun hükmü şahsiyetine tacizdir. bu tür sözler meclis'te dile getirilemez..." cümleleri bu hemşerime aittir.

söylediklerinin tartışması bir yana kraldan çok kralcı olmak pek tasvip edilecek birşey olmasa gerek.
  • "halk isterse darbe olur" buyurmuş bir sosyal demokrat.

http://www.radikal.com.tr/…09.12.2009&categoryid=78
  • sosyal demokratlıkla uzaktan yakından alakası olmayan bu zatın chp içinde ne aradığını asla kestirebilmiş değilim.kendisini tanımam daha ziyade cnn türk ve ntv yayınlarına ekonomi üzerinde uzman görüş olarak katılması ve serbest piyasacı bir profilden ahkam kesmesi üzerinedir.bugün yeniçağ'da yazdığını da gördük ve şahken şahbaz olduğunu fark ettik.iktisatta liberal takılıp ırkçı-milliyetçi neşriyatlarda boy göstermek altemur kılıç'a has bir marifet değil bilirdik de bunun merkez sol partide milletvekili olanını da sayesinde görmüş tanımış bulunduk.

gençliğinde milli türk talebe birliğinde istanbul yürütme kurulu başkanlığı da yapmış.
  • iktisat profesörü..

kemal kılıçdaroğlu ile anlaşamadığı için chp'den ayrıldığını, yaşı ilerlediği için de yeniden adaylığa talip olmadığını söylüyor..

ulusal tv'de şu an.. tekrar gösterilen bir programda..

bakalım ekonomi için ne diyecek dedim..

türkiye'nin yunanistan'dan daha kötü durumda olduğunu söyledi..
    kriz çıkarsa 360 milyar dolar ödeme yapma zorunluluğumuz var diyor..
    5 dakika önce toplam 290 milyar dolar borcumuz var demişti..
    daha önce doğruya doğru diyen konuşmalarına denk gelmiştim..
    evet gerçekten yaşlanmış..
  • bugün denk geldiğim yazısında iibf'de hoca olduğu konusunda ciddi şüpheler yaratan yazar. yazıda aynen şöyle bir ifade geçiyor:
    'tüik, iş aramayan işsizleri, işsiz saymayarak, işsizlik oranını düşük gösteriyor.'
    allah aşkına hoca, dünyanın neresinde mevcut ücret düzeyinde iş aramayan kişiler işsiz sayılıyor?
    yoksa bizim hocalar mı bize yanlış öğrettiler?
  • bugünkü yazısını bitirdiği veciz söz ile beni benden almış hoca: "vergi verilmez, mükellefler okşanarak alınır."
  • ilginç esfender diye anlamını bilmediğim bir isme sahip şahıs. ismi kimin koyduğunu ve ne anlama geliyor olduğunu merak ediyorum.
  • bugün tv de: dışticaret’te çin bizi kazıklıyor. <2018-08-08/15:39
    dediniz.
    sayın demirel, kenan evren, özal, öncesi ve sonrası, “demiryollarını komünistler ister” derlerdi. “acaba komünistler akıllıdır. kötü yönetelim bizleri devirsinler. komünizm gelsin mi demek istiyorlardı(!). siz de, ünlü marşta “dışticaret’te çin bizi kazıklıyor. <2018-08-08/15:39” diyorsunuz. bilerek mi yapılıyor(!) yoksa “karadeniz karadeniz… yarım asır beklediğin” dedikten sonra “türk’ün şanlı sancağını çin seddine dikeceğiz” diyenler de: gizli gizli destekliyor olmasın? neden o denli beklemiş biliyorlar/? kaynakçalar bekleyeceğim.
  • koyu deniz baykal taraftarı. isteyen vefa diye adlandırsın, kendileri bilir.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/…mak-460669h.htm
hesabın var mı? giriş yap