• bir başka versiyonu da büyük şair behçet necatigil aracılığıyla öğrenmektir:

gizli sevda

hani bir sevgilin vardı
    yedi-sekiz sene önce
    dün yolda rastladım
    sevindi beni görünce

sokakta ayaküstü
    konuştuk ordan-burdan
    evlenmiş, çocukları olmuş
    bir kız, bir oğlan

seni sordu
    hiç değişmedi dedim
    bildiğin gibi
    anlıyordu

mesutmuş, kocasını seviyormuş
    kendilerininmiş evleri
    bir suçlu gibi ezik
    sana selam söyledi
  • ciddi düşündüğünüz uzun bir ilişki sonrasında alındıysa bu haber; önce başınızdan kaynar sular dökülür, çünkü aradan daha bir sene geçmiştir ve senin içinde minik kırıntılar da olsa bir umut vardır. istediğinden değil ama geçmişe olan özleminden. sonra o kırıntıların yok olduğunu hissedersin fiziksel bir acıyla yavaş yavaş. bir süre dışarı çıkmak istemezsin, çıksan bile yürürken gördüğün çiftlerin yüzüne bakmak istemezsin ya onlarsa diye. ne yaşanırsa yaşansın güzel hatıralarla anabildiğin biriyse gün geçtikçe rahatlayıp onun adına sevinmeye başlayıp kendi kelepçelerinin çözüldüğünü hissedersin.

bir buçuk sene sonra çocuklarının doğduğunu öğrenince yüzünde tatlı bir gülümseme oluşur, onun mutlu olduğunu düşünüp hayatına devam ettiğini sanırsın.

bir kaç sene sonra bir mesaj gelir aslında hiç mutlu olmadığını anlatan sana ihtiyacı olduğunu söyleyen. önce garipsersin ama kıyamazsın, dinlemeye gidersin o konuşamaz sen dinleyemezsin, konuşmaya çalıştıkça pişmanlıkları boğazında düğümlenir ama sen onu çözmek istemezsin çünkü senin o kırıntıların gideli çok olmuştur artık. yüzüne bakamazsın seni eskiye döndürür diye ya seni o eski dağıldığın günlere geri döndürürse diye. kızmak istersin kızamazsın. herşey yolunda giderken dertsiz başına dert alırsın.

birkaç sene daha geçer boşandığı haberini alırsın. sana yazmasın diye dua edersin ama yazar. sana sadece zarar verir ama ona kıyamazsın. artık sana zarar vermemesi için ciddi bir konuşma yapıp onun ümit ettiği şeyi sonlandırırsın.

sonra oturup düşündüğünde farkedersin ki eski sevgilinin evlendiğini öğrenmekmiş herşeyin bittiği an. belki o an öyle hissettirmez ama yıllar sana acıyla hatırlatır..
  • ilki çok problem değildir de, evlenen üçüncü eski sevgiliden sonra insanı bir düşünce alır. "ulan ben napıyorum bunlara da ayrılır ayrılmaz gidip evleniyorlar diye"

insan bir süre düşünür. sonra düşünmez.
  • geçen gece tam uykuya dalacakken annemin tırıs tırıs odama gelip "kalk kız kalk" demesi sonrası fark ettiğim durum. balkondan baktım bir de ne göreyim eski sevgilim gelin arabasının üzerindeki süsleri topluyor damatlığıyla. alt katımda gerdeğe girdi oğlan. bizimkisi kısa süren ve gereksiz bir ilişkiydi. o yüzden e iyi inşallah mutlu olurlar demekten başka bir şey de gelmiyor içimden. ha bir de inşallah karısına söylememiştir hıyar dedim, yattım uyudum. komşuluk ilişkilerimiz muhteşem. inşallah asansörde de denk geliriz.
  • seni aldattığı kişi ile alelacele evlenmiş birde evlenmeden bir ay önce hala seni ne kadar çok sevdiğini ve seveceğini söylemiş ise böyle bir karaktersizden kurtulduğunuza sevineceğinize hıçkırarak kendi aptallığınıza ağlatan olaydır.
  • benim için sorun değildir, alıştım artık.
    elimin değdiği ya evleniyor ya kariyer yapıyor anlamadım gitti.

bir tanesi otel müdürü olmuş sanırım, iki tanesi evli, biri nişanlı, biri bir türlü bitiremediği okulunu bitirdi ve iş hayatına girdi, diğeri kalktı almanyaya gitti müzisyen oldu, diğeri avukat oldu.

ben mi?
    ben takılıyorum.
  • beterin beteri vardır.

eski sevgilinin (doğru düzgün bir açıklama, kavga gürültü olmadan, hem de e-maille) esas kızı terk ettikten 6-7 ay sonra evlendiği, düğün resimleri, (üzerinde kızımızın hediyesi olan tişörtle) sarmaş dolaş balayı fotoğrafları facebook sayesinde görülür (merak işte, bok var, bakma olsun bitsin halbuki).

hiç haber alınmadan geçen 4 yıldan sonra bir hastane bahçesinde karşılaşılır, konuşulmaz. yine merak denen şerefsiz duygu iradesiz kızcağızı esir alır. internet kurcalanır, hastanenin "bugün doğanlar" sayfasında, karşılaşmadan iki saat önce doğmuş bebeği görülür.

ne bileyim, bi tuhaf oluyor insan.
  • eski sevgilimin ikinciye evlendiğini ve bu evliliğini en yakın arkadaşımla yaptığını (yani bir zamanlar en yakın arkadaşımla) öğrendim diyor ve artırıyorum. gerçi sonra ondan da boşandı.
  • aralık ayının bir günüydü. arkadaşlarım aradı. hadi bugün bişeyler yapalım. evde vodka var içer dağıtırız kız kıza dediler. ben de tamam dedim günün anlam ve öneminden habersiz. neyse kafalar hafiften güzel olmaya başladı. geyiğin bini bin para. sonra 'bugün evleniyor' dediler. arkadaşlarımı da düğününe çağırmış meğer. onlar da benim haberim olduğunu düşünmüşler ve beni yalnız bırakmak istememişler.

oysa ki hiç bişeyden haberim yoktu. evleneceğini biliyordum da, ne zaman? aslında çok da etkilenmedim. çünkü biz beraber olmazdık artık, ayrılığı isteyen de bendim. üzülmeye hakkım yoktu. o an tek dilediğim mutlu olmandı.

1 km ötemde evleniyordun. ve oynamayı da hiç sevmezdin ki. o an orda olup görmek isterdim seni. gülerdim de heralde. bir kadeh de senin için kaldırdık o gece.

o değil de eğer beni okuyorsan itü sözlükdeki şifremi değiştirip senin kullandığının farkındayım. lan hadi şifremi çaldın bari benim hakkımda olur olmaz seyler yazmayaydın be.
  • allah sahibine bagislasin, bize artik bok yemek duser..
hesabın var mı? giriş yap