• uzun normal sezon formatı nedeniyle rezil kepaze geçmekte olan sezon. ülkerspor diye bir takım yoksa ülkespor'un fenerbahçe'yi eleyerek kazandığı şampiyonluğun flaması ülker arena'da ne arıyor acaba.

https://koskorcuk.files.wordpress.com/…01/ulker.jpg

94-95 ülkerspor 4- 2 fenerbahce

not: khryapaspor
  • takım birleşmesinin ne demek olduğunu bilmeyen tiplerin hakkın yorum yapmaması gereken lig.
  • çok karışık bir son dört haftaya doğru giden bir sezon olmaktadır. mevcut durumda son dört hafta öncesinde mevcut sıralama şu şekilde.

3.oly(18-8)
    4.fener(17-9)
    5.baskonia(15-11)

ancak kalan dört haftada şayet oly 4/0 fener 2/4 baskonia 4/4 yapar ise sıralama aşağıdaki şekide bile olabiliyor*

3.baskonia(19-11)
    4.fener(19-11)
    5.oly(18-12)

eger kalan maçlarda absürt kazalara ugramaz ise ben fenerin ev sahibi oldugu bir ortamda rakip kim olursa olsun f4 dışına kalacağını düşünmüyorum buna baskonia da dahil.

efes ise evdeki brose maçında çok şey kaybetti. kalan fikstürü de çok zor sırasıyla zalgiris-fener-oly -madrid .ancak herşey ellerinde ya batacaklar ya çıkacaklar.

dacka ise yine bir diğer sıkıntıda kulübümüz.sırasıyla cska-galatasaray-brose-crvena yapacaklar.

son olarak yeni format izlenme oranları açısından geçmiş senelerin çok üstünde dolayısıyla bok atmak yersiz diye düşünüyorum. ülkerspor'a gelirsek aldırmayın derim çünkü önümüzdeki sene de muhtemelen doğuş diyenler olacaktır*
  • yeni formatla birlikte daha fazla maç izlendiği doğrudur ama bana göre, yanlış bir değişikliktir, hatta bana göre bir önceki format değişikliği de garipti, eskisi gibi ısınma olarak ilk tur -orada takım sayısı 24'ten 30'a da çıkabilir- sonra da dörderli 4 grupla top16 oynanmalı diye düşünüyorum. dörderli dört gruptaki maçlar, playoff'tan bile daha heyecanlı oluyor.
  • geçen sene final oynamış olan fenerbahçe ülkerin bu senede yine final-four da olacağını düşündüğüm sezon,üstelik final-four maçlarının istanbulda yapılıyor olacağı bu kez şampiyonluk kupasını kaldırabileceğimizi hissettiren bir sezon da diyebilirim.
  • sezon sonu sıralamasının yine bu şekilde olacağını düşünüyorum. ama kim çıkarsa çıksın fenerbahçe'nin kesin favori olduğu konusuna pek katılmıyorum.

her takım için günlük performans çok önemli. saski maçında baby yanlış hatırlamıyorsam iki sayıda kalırken brose maçını neredeyse tek başına aldı.

saha avantajı muhakkak önemli ama içeride alacağın bir mağlubiyet işi çok zor bir hale getirebilir.

oraların gediklisi pana ya da sağı solu belli olmayan saski tehlikeli rakipler. kızılyıldız ya da olursa ki uzak ihtimal efes ile eşleşmesi halinde fenerbahçe'nin f4 için favori olduğunu söyleyebiliriz. diğer iki takım için bir adım önde de olsa şanslar eşit gözüküyor.
  • belki bir iki analiz okur yeni şeyler öğreniriz diyerek geldiğimiz başlık helios erebus tarzı spor cahili yazarlar yüzünden "ülkerspor mu fenerbahçe mi daha büyük" forumuna dönüşmüş meğerse.
    basketbol sevginizi sikeyim.
  • fenerbahçe'nin şampiyon olacağı sezondur.

top 8'de baskonia gelmemesi halinde zorlanacağımızı düşünmüyorum. final four'da da bu sezon günü gününü tutmayan datome, vesely ve sloukas'ın performansları belirleyici olur. o iki maçta en azından iki tanesi gününde olursa, taraftarı da arkasına alarak fenerbahçe şampiyonluğa uzanır.
  • * ın accordance with the 2016-17 turkish airlines euroleague bylaws, all points scored in extra period(s) will not be counted in the standings, nor for any tie-break situation.
    turkish airlines euroleague tiebreakers
    when all teams have played each other twice:
    best record in head-to-head games between all tied teams.
    higher cumulative score difference in head-to-head games between all tied teams.
    higher cumulative score difference for the entire regular season.
    higher total of points scored for the entire regular season.
    higher sum of quotients of points in favor and points against of each match played in the regular season.
    * ıf a tiebreaker does not resolve a tie completely, a new tiebreak process is initiated with only those teams that remain tied.

hala daha başlığında saçma sapan ilk 4 muhabbetleri dönen güzide lig. arkadaşlar buradaki puanlama ve eleminasyon bu sene nasıl, ne değişmiş www.euroleague.net 'te yazıyor.

fenerbahçe'nin muhtemelen ilk 4 bitirip ön eleme sonrası f4'e hak kazanacağı ancak efes'in eleneceği sezon.

sene sonunda yılın süprizibasconia olup hayal kırıklığı barcelona olacaktır. bizler içinse yılın hayal kırıklıkları 9/17 yapan galatasaray ve her ne kadar yeni de olsa 13/13 yapan darüşşafaka olacaktır. darüşşafaka sırf coach ve salonu ile dahi euroleague top 8 görmesi gerek. bu salona yunanistan ve italya'da sahip olan takım yok.
  • bilet aldığım için fenerbahçe'nin dörtlü finale kalamayacağı turnuva sezonu. geçen sene alamadım, final four geldi, az daha şampiyonluk da geliyordu; herhâlde ben uzatma periyodunu izlemeye karar verdiğim için kaybettik. heyecandan izleyememiştim maçları çünkü. uzatmada artık izleyeyim dedim ve kaçınılmaz son...

bu sene de yerinde takip edeyim dedim, eşek yüküyle para verdim ve kıçımda patladı her zamanki gibi. fenerbahçe beni yine utandırdın, yarı yolda bıraktın. final four'a kalacağına ihtimal dahi vermiyorum.
hesabın var mı? giriş yap