• oysa sadece salon 20 tl
  • belki de bu yüzden yalnızca cesurların işidir badana.
  • "2 bin lira veriyorum. boyuyor musun boyamıyor musun" diye sorulunca düşen fiyattır.
  • 2020 ekim ayında boyayı kendim alarak 95 metre kare evi 1.500 liraya boyattım. işçilikte istediğim gibi olmadı açıkçası.

o yüzden inanırım, hatta 4000 lira az bile geldi. boya içinde rakamsa bedava hatta..

maalesef ekonomik gerçekler.

edit: yanlış anlayan arkadaşlar olmuş; 1.500 lira sadece işçilik ücreti. boya da 1.500 gibi düşünebilirsiniz o zamanki rakamlarla.
  • bayramdan sonrası için 4500 e anlastigim ev işi. içinde boyası, isciligi, duvar kağıdı sökümü, kapılarin boyanması dahil. ev 3+1 bu arada, lokasyon istanbul
  • geçenler de 3+1 evimi ufak duvar yoklamaları+tavan+duvar boyama+ahşap çerçevelere verniksi bişey işlemine 4500 verdim inanın hiç mutlu değilim vaktim olsa kendim boyardım...

at yaşamış içerde. 4.kata at çıkmış aq
  • vay arkadaş paralara bak. şahsen ben yıllık izin alıyorum 5 gün parça parça oda oda yavaş yavaş boyuyorum sadece malzeme parasına denk geliyor. ufak tefek kusurlar elbet oluyor onlar da olsun napayım adım hıdır elimden gelen budur

3 4 günde yapabileceğim iş için nerdeyse bir asgari ücret ödeyecek kadar kazanmıyorum
  • çok mu geliyo az mı geliyo ne geliyo ben anlamadım ya...
  • ulan duvar örülecek, alçı çekilecek, fayans-parke döşenecek olsa, elektrik tesisatı çekilecek olsa yani özel alet edevat ve yılların deneyimini isteyen bir iş olsa eyvallah ama boya ulan boya! işin içinde alçıpan, asma tavan, dekorasyon vs yoksa kişinin kendi başına da yapabileceği iştir. kestirme fırça, 20'lik rulo, bolca branda ve kağıt bant bir de boya karıştırmaya bir çomak amk, gereken şeyler bu kadar!

iki defa ev değiştirdim, ikisini de bizzat kendim şahsen tek başıma boyadım, 4 gün sürdü, 20 kiloluk boyaları 5 kat merdivene çıkartmaktan ebem sikildi ama 4000 liram cepte kaldı!
  • vaay vay vay. bak sen şu vicdansız badana ustalarına. zaten yaptığı iş için geçen sene 1000 tl alıyordu. işi 4 kat değerlendi senden de para almayı versin. ya da kardeşim boyatma sen de. ekşideki yazarlara göre ev sahibi seni finanse etmek zorunda. etmezse vicdansız ve şerefsizdir. * evin 5 yıl yaşlanması, iç aksamının 5 yıl eskimesi, kombinin ömrünün 5 yıl eskimesi, boya badanası, vergisi cart curt. bunların bir önemi yok ki. ev sahibi aldığı kiraların hepsini buraya versin, işi ne ki.
hesabın var mı? giriş yap