1465 entry daha
  • 2020'de alanlar gelip burada almayanlara aptal saptal konusuyor ama ayni krediyle 2010'da alanlar 10 yil en agdali sekilde odedi mesela o kredileri.. hic de oyle ciddi bi erime olmadi parada..

yani basliktaki tabirin gecerli olup olmamasi tamamen sans.. 2020'de ev alan adam da bana erdoganin nas da nas diye tutturacagini tahmin ettigini anlatmasin.. 50 yillik trader ve ekonomistlerle calisiyorum hicbiri boyle bir sacmalik yasanabilecegini ongormemisti de sen elin seyinde evde caya petibor banarken mi ongordun.. zar attin kazandin iste.

ama ayni zari senden 5-10 yil once atanlar aci aci odedi..
  • 180 ay 0.99 faiz oranıyla 1311 tl ödeyerek bütün geleceğimi kararttığım borçlanma şekli.
  • geçenlerde okudum.
    3.000.000 tl kredi
    120 ay
    aylık ödeme 115 bib
    geri ödeme 13.780.000 tl
    bu rakamlarla asla kimse ev sahibi olamaz
  • sözlük tavsiye konusunda düzelmeye başlamış. çoğunluk şu dönem için riskli demiş. yine de hiç bir şekilde almayın, kredi çekmeyin denilecek kadar azalmadı enflasyon. sorun kredi faizlerinde.

bundan çok değil 3-4 yıl öncesine kadar burada ev kredisi çekmek isteyenlere “ maaşımı ev taksitine veremem, onun yerine kiramı öder, kalan para ile de yurt dışında tatilimi yaparım” diyerek kafa karıştıran dalyarak doluydu burası. belki de çok kişi etkilenip fırsat kaçırdı.

şimdi ise faizlerin gerçekten yüksek olduğu, ince eleyip sık dokumadan, hesabını iyi yapmadan krediye girmemek gereken bir dönemdeyiz. zamanında yurt dışı tatili yaparım daha iyi diyen kerkenezler yurt dışı tatili yaptı mı yapmadı mı bilinmez ama bazıları da çıkıp “ ooo krediyi çek çek, enflasyona ezilir, mis gibi ödersin” demeye başlamış. kazandıkları savaş yok heriflerin asshsbshhsh .
  • bu da ayrı bir kafa. yıllarca kredi ödedi, ipotek etti hayatını yazık, yıllarca kirada oturdu yazık, yıllarca özel sektörde çalıştı yazık, yıllarca gurbette kaldı yazık...ya iyi de bunlar olurken yaşamıyor mu insan, yaşıyor. hayat kredi öderken de kira verirken de yaşanan bir şey. aldırmayın siz. ipotek edilen bir hayat yok, nasıl istiyorsanız öyle yaşayın.
  • başlığın şu şekilde düzelmesi lazım ucuz kredi çekip vatandaşın yıllarını ipotek etmek. ucuz kredi çekenlerin kredilerini enflasyon ile biz ödüyoruz şuan.
  • bekara karı boşamak kolay dediğim. imkan varmış almış insanlar da şu an öyle bir durum maalesef yok. hem düşük faiz kredi hem enflasyon oh mis gibi döneme denk gelmişsiniz.

100 k dan aşağı kazanan ve aile geçindiren adamın desteksiz ev alması imkansız.
  • vaktiyle bu başlığı okuyup ev almayanlar sözüm size, bu başlığı dinleyip şu sıra ev alırsanız da 5 yıla pişmanlık entryleri girersiniz.
    konut piyasası aşırı abuk durumda olduğu için ve enflasyon sebebiyle ev alanlar aşırı karlı kaldılar nas politikası zamanı. bugün durum bu değil. gerçekten yılları ipotek etme durumuna girip bir de zararlı çıkabilirsiniz. son 1 yıldır tl cinsi fiyatlar artıyor ama döviz bazlı eriyor. gaza gelmeyin.
  • bi laf vardır çok severim, alınmış alınmıştır.

arkadaşlar siz siz olun götünde donu olmayan, ağzı açlıktan kokan bu avanakların lafına bakmadan ev alabilme durumunuzun olduğu ilk an evinizi alın, oturun. oturulmak için alınan ev her zaman için mantıklıdır.

krediyi de eğer bu iki sene içinde çekerseniz bankanızla yapılandırma işini net bir şekilde konuşun, faizler düştüğü an yapılandırır rahat edersiniz.
  • "yahu ne güzel hayatınız varmış sizin. bizim hayatımız stresli maalesef"

en azından evi alıp kredi borcuna girilebilen misler gibi de ödenebilen dönemleri yaşamışsınız. neredeyse vatandaş ihtiyaç kredisi bile kullanamayacak duruma gelmişken ev kredisi için 10 yılımı ipotek ederdim. zaten akarı kokarı olmaksızın ortalama 25-30 yıl çalışacağım. en azından elimde avucumda bir şey olması için çalışırdım zoruma gitmezdi doğrusu.
89 entry daha
hesabın var mı? giriş yap