• ayıkken ve gunduzken yapılması gereken eylem.yoksa insan kendini kahkullu bulabiliyo sabah sabah.
  • onceleri acemi bir sekilde millete ya da kendine esek trasi yapan bir cift eldir. aceminin kestigi sac 100 metreden basbas bagirir " beni kirptilaaar " diye. birde evdeki pisligin derdi vardir, " ayy ayyy ay" her yer sac olur, bireyi balkona cikarip kessen butun mahalle seyire cikar, evde berber makasi olmadigindan cogunlukla terzi makasi ile kirpilir saclar , makas bulunamadiysa zigzag makas bile deneyen islek zekalar vardir. kor makasla saci kesilenin muhakkak ama muhakkak kulaginin kenari makasla bi cirtilir, saci kesilen can havliyle bi naaara atar. aynaya bakincada kirk kullap takar begenmez " bre gitseydin be berbere, hem kelsin hem fodul" diye birde saci kesenden laf isitir. buyuk bi rezillik ve perisanliktir evde sac kesmek.
  • (bkz: moser)
  • evde saç boyamak kadar tehlikeli olabilecek durum
  • şahsen ben bunu evde bizzat tek başıma deneyip başarılı oldum. bazı yerler daha kısa oldu ama tarz oldu ;)
  • kuaforde aci cekmekten ya da zalim kuaforlerin ellerine dusmekten sikilmis olan kizlarin cogunlukla yaptigi eglemdir.gene de her seferinde "bir daha kendim kesmicem" nidalariyla son bulur bu eylem.bagimlilik gibi bir seydir bu.biraz orasindan alinir biraz burasindan.arka kisimlara gelindiginde tek care ic gudulere guvenmektir.sole uzunlu kisali bir model kesmeye kasmak en kolayidir,yamukluklar arada kaynar.yapilmamasi gerek en onemli sey ise islem tamamlandiktan sonra ele ikinci bir ayna alip arka taraflari gormeye calismaktir.yureginize inebilir,kosa kosa o lanet okudugunuz kuaforun eline dusebilirsiniz.
  • eger kuafor-sonrasi saca ekstra itina gosterme, sac sagli sollu simetrik mi degil mi ince eleyip sık dokuma gibi hastaliklariniz varsa* eve donuste farz olan eylem:
    - adama o kadar dedim esit kes bak manyagim bu konuda diye. sinir ettik adami tabi. sen misin simetrik istiyen diyip iyice boka cevirdi. nerde bu makas? hah... surdan bi parmak.... burasini da uzun birakmis goruyomusun.... neyse surayi da hallettik miydi.... tamamdir. ha, ne? hiyaaaaa.... anneeeeee! bu saatte acik kuafor var midir? yarin okula nasi gitcem ben yaa?? maymuna donduk laaaan!
  • genelde cinnet anı aktivitesi oluyor ama bir süre sonra el alışınca başarılı sonuçlara da ulaşılır.
hesabın var mı? giriş yap