jellybonqueen

  • 1896
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

yapılmış en aptalca dalgınlık

benim yaptığım değil de, bana yapılmış en aptalca dalgınlık, arkadaşlarımın beni takside unutması idi. evet, bir cüzdan gibi, bagaja konmuş alelade bir çanta gibi, eldivenin sağ teki gibi unutuldum takside..

genciz o zamanlar, kanımız damarlarımıza fazla geliyor, tazyikle beyne fırladığından kısa devre yaptırıyor, türlü rezilliğin altına imzamızı attırıyor. ağzımızla değil, götümüzle içmeyi tercih ediyoruz ziyadesiyle. tarife uyan gecelerden birinde, sabah ezanını müteakip eve dönüp komaya girmek, 3 gün non-stop uyumak istiyoruz. hop diyoruz bir taksiye, el ediyoruz, atlıyoruz 5 kişi. tek kız benim, arkaya geçiyorum, şoför koltuğunun arkasına yerleşiyorum. dünya dönüyor, midem dönüyor, kafam dönüyor, sabit olan tek şey altımdaki koltuk, yapışıyorum ben de iyice ona. gözlerimi kapatıyorum adamcağızın arabasına istifra etmeyeyim diye, bayağı da bir kaykılıyorum, bacaklarımı kendime doğru çekerek. bu noktadan sonrası yok bende, kopmuşum, uykunun sıcak, davetkar kollarına, havluların üstüne atlayan bir yumoş ayıcığı edasıyla bırakmışım kendimi.

sonra, sonra bir ses duyuyorum, o deriiiin uykumdan beni uyandıracak denli yüksek desibelli, kuvvetli ve de kudretli, tok bir ses. zopodoort gibi, bödööört gibi. bildiğiniz osuruk sesi ama öyle böyle değil, "götünden bu sesi çıkaran abi, öğle yemeği niyetine kesin seismosaurus yutmuştur, hem de ekmeksiz" diye kendimce şaka yapıp gülüyorum. ama, ama bir dakika? yalnızım ben burada?! bizim çocuklar nerede? ben neden takside kaldım diye panikleyeyazdım ki kaptanın kendi osuruğuna methiye düzesi geliyor, "ohoaoğğahhra eheuhe yırtııl homuğagoduumun götüü ekiehehei" diyor. harfi harfine bunu diyor yani.

o galon galon alkol tüm etkisini çekiyor bedenimden 8 salise içerisinde. doğruluyorum, dikiz aynasından gözgöze geliyoruz abiyle. o an benden daha çok korktuğuna yemin edebilirim. "ben uymuşum burada ya, arkadaşlarım da beni unutmuşlar ehe" diyorum, içimden de "unutmadı onlar beni!! çok güzel uyuyordum, uyandırmaya kıyamadılar tamam mıa?! seviyor onlar beni!!" tesellileriyle kendi kendime mind trick yapıyorum falan fişman..

devamını okuyayım »