• düşünüp düşünüp bulamadığım açıklamadır. bir insan neden 25-50 bin tl arasında para verip eve kahve makinesi alır? siz günde kaç kere kahve içiyorsunuz? ayrıca kahve içme sosyalleşme aracıdır. gider arkadaşlarınla kahve içer muhabbet edersin. eve makine alıp tamamen evde takılmanın mantığı nedir?
  • “25bin lira verip kahve makinesi alanın sosyal çevresi zaten hali hazırda yıkılıyordur dallama” diyerek cevap verilebilir.
  • sosyal çevresi olmadığı içindir. 100 liraya kahve alıp , 5 saat bir masada boş boş telefon kurcalayacağıma, evimde mis gibi filmimi izler kahvemi içerim.ha bu arada sosyal çevrem var ama bu söylediklerimin aynısı gerçekleşiyor. herkesin elinde telefon kimse sohbet etmiyor
  • rools-royce'umu satıp doğan almayı düşünüyorum şu aralar...
    elime temizinden 50.000.000 tl kalır, fena mı?
  • şimdi baktım , starbucks uygulamasını şubat 2017'de yüklemişim, o günden bu yana topladığım yıldız 988, hadi bunun 188 i kampanya yıldızları vs olsun, yani 6,5 yılda 800 kahve içmişim, 800 kahvenin bugünkü değeri 800x62= 49.600 tl .. yuhh.. çoluk çocuğun rızkını kahveye vermişim:))..hayır evde kahve makinesi de vardı hep, en son geçen sene lattego aldım, hem evde içiyorum hem dışarda, millet 200 tl lik ebebek hissesi alınca dükkanı basıyor, ben artık starbucksa neler yaparım..
  • çünkü seviyore
  • eve değilde tır a almam şart oldu benzinliklerden aldığım dandik kahveler bile dünya para olmuş
  • insanların aklına, eve espresso makinesi almayı düşürmek için açılmış başlık. ters psikoloji yöntemiyle kışkırtılmış içerik iyi reklam oluyor.

taze kahvenin kokusu bile canlandırıcıdır tabi, bu da işin diğer yönü. keşke her sevenin ulaşabileceği derecede refah olsa ülkede.
  • kahve içmek
  • paraya kiydim almişken en iyisini alayim dedim hatuna almanyada yuroyla özel kapicino makinası aldim.
    yemin ederim ne misafirler begendi ne kendisi toplasan 1 senede 2 dir çalistigi.

fincanda turkkahvesine devam.
hesabın var mı? giriş yap