şükela:  tümü | bugün
 • vize ve final dönemlerinin favori argümanıdır. bir süre sonra geçmektedir. remix adamın bu şaheseri yaratan kişiye ithaf ettiği şöyle bir video da mevcuttur.
 • muhtemelen zihinsel engelli bir kadıncağızın hunharca malzeme edildiği video..
 • bir şeyler eksik bu topraklarda. tam tanımlayamıyorum, empati mi desem? vicdan mı desem? kestiremiyorum ama bir şeyler eksik.

  izlemedim videoyu. kadının görüntüsünü görür görmez kapattım. zihinsel engelli bir kadının konuşmaları ve bunlara gülen insanların videosuydu belli ki.

  küçük çocukların uçsuz bucaksız bir hayal dünyası vardır. beş yaşında bir çocukken dünyayı kurtarırdım ben de. elimi uçak yapar koşuştururdum oradan oraya. mesela hayali kötü adamlarla dövüşürdüm, boşluğa yumruk ve tekme sallayarak. canavarları anlatırdım anneme. ve hiç yaşanmayan bir sürü hikaye. bu kadın da zihnen beş yaşında henüz belki de. komşunun büyük oğlu ya da tanıdığı başka bir erkeğe aşık olan küçük bir kız çocuğu muhtemelen. onu her gördüğünde saçma sapan şeyler anlattığı, dikkatini çekmeye çalıştığı biri var ve o kişi hakkındaki hayalleridir söylediği bu sözler, kim bilir?
 • (bkz: ekşisözlük duyar zirvesi)
  alta yok zihinsel engeli var yok bilmem ne yazan gerizekalıları bir kere daha görmüş olduk bu sayede. bunların zekalarının denk olduğu insanlardan bol miktarda youtube'da da mevcut.
  two things are infinite: the universe and human stupidity; and ı’m not sure about th’universe!
 • sözlük hariç sosyal medyada herhangi bir şey kullanmayınca böyle şeylerden hep en son haberim oluyor. bugün görüp sürekli izlediğim video oldu bu, ayrıca bundan sonra ne zaman evleneceğimi soranlara da bu şekilde cevap vermeyi düşünüyorum.*

  https://www.youtube.com/watch?v=wrym3paaqf8

  kız çok mu dertli yoksa sadece canı mı sıkılmış hala anlamadım ama çok içten bir tepki olmuş.
 • izlerken yüreğime bir şey oturdu. duyar kasmıyorum. kız zaten zihinsel engelli filan değil. anadolu'da kendi küçük dünyası olan ama pek insan muamelesi görmeyen binlerce kişiden sadece bir tanesi. muhtemel ki küçüklüğünden itibaren her yerde itilmiş, horlanmış, örselenmiş yapayalnız bir insan. parası ve fiziksel güzelliği olmadığı için her zaman sevgiden uzak büyümüş bir insan.

  elbette severdi erkekleri fakat ne zaman hoşuna giden bir erkek görse oradan hızlıca uzaklaşırdı. uzaklaşmalıydı çünkü o zaman yakışıklı prensin küçümseyici bakışlarına maruz kalmaz ve en azından hayallerinde inanabilirdi mucizelere. işte o zaman daha az acıtırdı bir numara küçük ayakkabısı.
 • bu sözü yukarda bahsi geçen kızcağızdan duyulduğunu bilmeden de güldür güldürde bir skeçte izledim. hoşuma gitti ağzıma dolandı o günden beri evde evlenecem ev-le-ne-cem diye geziyorum. işin garibi her defasında annem de hadi inşallah diyor. evlenmek neyse de kaçmam inşallah...