şükela:  tümü | bugün
 • ütüyü boşverin, kendi temizliğini yapan erkek bulun yeter. çoğu erkek kendi pisliğini temizlemekten aciz.
  yıllardır ütü yapıyordum, liseye giderken dahi kendi gömleğimi kendim ütülüyordum, çok nadir annem ütülerdi. ütünün gereksiz bir iş olduğunu anladım( hem vakit kaybı hem harcadığı elektrik fazla) bir terziye götürüyorum ütülüyor. kimseden de ütümü, temizliğimi yapmasını beklemem. ama bu bir kıstas olmamalı. kimse (kadın/erkek) başkasına muhtaç olarak yaşamamalı.
 • evli ya da değil, bir erkeğin ev işlerine karışması yemek ve bulaşıkla son bulmalıdır. bir görev ayrımı yapılacaksa, erkek bir tek bunlardan sorumlu olmalıdır.
 • benim. eşim çalışıyor. evde iş bölümü yaptık. evi ben süpürürüm, balkonu ben yıkarım. yemek yapma toz alma ve yerleri silme onda. arada kendi gömlek ve tshirtlerimi kendim ütülüyorum. çalışan kadının ev işlerinin tamamına yetişmesi imkansız.
 • neden yargılandığını anlamıyorum vesselam. erkek veya kadın fark etmez. ütülü giymek istiyorsan ütülersin, temiz evde yaşamak istersen temizlersin. bu kadar basit.

  hatta sadece erkeği ele alalım, misal askere gittin, askerliğini yapıyorsun. 12 ay boyunca ütünü de kendin yapacaksın, temizliğini de kendin sağlayacaksın. var mı başka yolu? yok!

  erkeği ele alalım yine. bekarsın, tek yaşıyorsun. ne yapacaksın, o ütüyü paşa paşa kendin yapacaksın, o temizliği paşa paşa kendin yapacaksın.

  yani sen zaten yaptın bunları zamanın da, yine yapmanın ne gibi saçmalığı var?

  evet temizlikçi tutmakta çözüm ama şart değil. adam kendi yapıyor, oldu bitti..

  aslında en çok anlamadığım mevzu, bütün gün bir başkasının yanında maaşlı olarak dünya kadar iş yapıp, kendinin parçalayan adamlar, evlerinde ki ütüye temizliğe sıra geldiği zaman şaşırıyorlar..
 • doğru yapıyordur. evrilin arkadaşım, ortadoğu kafasından sıyrılın. hayat gerçekten müşterek, ortak yuva kurduğun insandan köle gibi çalışmasını bekleyemezsin. eve ekmeği ben getiriyorum, eve gelince yatarım kafasından sıyrılın.
 • karısının yaptığı ütüyü beğenmiyor olabilir.
  karısı da çalışıyordur ve ütü yapmaya fırsatı yoktur. (bkz: hayat müşterek)
 • benim o,

  ütü yapmayı bilmem ama hayat arkadaşımın işini kolaylaştırmam da gerekiyor.
 • güzel nişanlımla evlenince olacağım erkek. kendisi de çalışırken nasıl kıyayım da her boku üzerine yıkayım lan.

  hem alışkınım zaten, şantiyeci olmanın gereği, üniversiteye başladığımdan beri gurbet mode-on.

  hanımcı diyene de keserle dalarım, maraşlı kalıpçılar tarafından keserle kovalanmışlığım var. keser dövüşüne hakimim.