• tam empati yapacak gibi oldum "o bir erkektir, zayıftır elbette bunu yapmasa şaşırabilirdik" seklindeki cumleyi gordum.

mustehak da diyemiyorum, allah akil fikir versin diyorum.
  • "ne yapsın adam 1,5 yıldır ayrıymışsınız zaten!!" (yani errrrrrkek adamın 1,5 yıldır cinsel ihtiyacı, yemeği, çamaşırı, temizliği karşılanmıyormuş zaten ne yapsa haklı)
    "ne kezbanlıklar yaptın da alkolik oldu adam, kesin evden de sen kaçırtmışsındır!!" (adam alkolizme meyilli kişiliksiz korkağın teki olamaz zaten, kesin kadın onu böyle şeyetmiştir, çünkü erkek cinsi bi harikadır, kusursuzdur)

of, böyle adamlardan birinin yaptığı aptal işlere ağız ayırıp ne idüğü belli avam metresinin festivallerde yatlarda her gün para ezmesine vesile olan mantalitenin harman olduğu yerden daha akılcı yorumlar beklemiyorum zaten de, şu olayı 1 dakika tersinden düşünün:
    bir kadın 1,5 senedir ayrı yaşadığı eşinden başka bir adamdan hamile kalıyor, sevişiyor yani, seks yapıyor başka adamla, doğurup çocuğun fotoğraflarını filan koyuyor sosyal ağlara, ayrı yaşadığı eşinden de 10 yaşında bir çocuğu var. adam bundan yakınınca da kadınlar "aman kesin sen iktidarsızmışsındır o yüzden kaçmıştır kadın, ne yapsaydı? hahaha kamil'e bak, kamil kamil iktidarsız kamil" dediler. ne oldu, ses çatallaştı, tırnaklar çıktı, "sen nasıl benim namusumu iki paralık edersin" diye böğürerek kadını öldürüp tahrik indiriminden yararlanma titremesi geldi ha?
    "aaa ama aynı şey değil". nah aynı şey değil, kadının cinsel ihtiyacı yok mu? sevilme ilgilenilme ihtiyacı, yeni çocuklar yapma isteği yok mu? bastırıldıkları için gösteremiyorlar diye kadının hiçbir isteği yok sanılıyor tabi, dizini kırsın çocuğunu büyütsün. erkeğin boşanmadan da yapması normal ama kadın boşansa bile başka bir adamla ilişiye başlayıp çocuk sahibi olsa eski kocaya bi öldürme isteği gelmesi çok normal, tabi lan manyak mısın? erkeklik çünkü, errrkeklik. olayı kadının "allah varsa" demesiyle ateistler için böyle şeylerin çok normal olmasına bağlayan bile var, etinden sütünden statüsünden yararlandığı kadın yaşlanınca üstüne küçük kız çocuk almak pek ateist adeti değildir yalnız tatlım.
    vasatlık mizojiniyle birleşince etraf ortadoğu kokuyor buram buram, höf.
    "öbür kadın oğlan doğurmuş" diye öven bile var, tezekli çarık kokusundan midem bulandı anasını satayım: #63258812
    sözlük bu geri dönülemez varoşlaşmadan, ghettoisationdan kurtulabilir mi bilmem.
  • kadın kocasını anlatırken hala "türkiye'nin en iyi üniversitsinden mezun, iyi bi işi var vs." gibi bir cümle kurabiliyor ki böyle bir adamla zamanında sırf statü sahibi diye evlenmişsin ve bu hayata zaten taa o zamanlardan zemin hazırlamışsın. şimdi yan derdine.
  • ilk şubesini açmış adamdır.
  • arkadaş yazıyı ve yorumları okuyorum, biri kadına "kezban" diyor, adama hak veriyorum. sonra başkası adama kızıyor "bu da haklı lan, vay şerefsiz herif" diyorum. sabah sabah kendimi bir çelişkinin içinde buldum.

ne haliniz varsa görün ulan.
  • pırlanta gibi adamı 10 senede alkolik eden bir kezbanın yakarışıdır.
    adam kezbandan kurtulunca 1 sene içinde kendine yeni bir hayat kurmuş ama kezban bunu da baltalamak istiyor.
    olay bu. uzun uzun okumayın.
  • zeynep ılıcalı sen misin?
  • zaten boşanma kararı vermiş; ne hali varsa görsün demişsin niye şanssız addediyorsun kendini? ve kendine bi hayat kurmuş olmasını neden kendi talihsizliğin gibi algılıyorsun? ben bu kısmı tam anlamadım.

ilişki fiilen bitmiş zaten. kızıma ne açıklama yapacağım ne demek? bu kararı sen vermedin mi zaten?

ha beklediğin, boşanma kararı aldım kendini düzeltsin kapımda yatsın barışalım şeklinde bir durum idiyse şayet; zaten adam kendisini değiştirmeden sevecek birini bulmuş görünüyor. insanlara blöf atacağınıza, sorunlarınızı çözmek için çabalayın. olmuyorsa da yolunuzu ayırın.
hesabın var mı? giriş yap