şükela:  tümü | bugün
 • petzl firmasının yeni ürettiği self rescue seti. türk itfaiye teşkilatına şiddetle tavsiye olunur. http://www.dailymotion.com/…dvb?start=21#from=embed
 • sm'in teaser olayında eşeğin bir yerlerine su kaçırmasını görmezden gelirsek, çok sağlam bir grup geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim. ama aylardır bekle bekle içimiz şişti.
  öncelikle teaser'larda alttan alta neredeyse tüm albümü dinledik gibi ve dinlediklerim hoşuma gitti.
  eye candy üyeleri saymıyorum bile. taemin'in tahtına aday kai'sinden mi bahsedeyim, luhan'dan mı, tao'dan mı?

  yalnız teaser'ların çokluğuna laf ettik ama görsellik açısından -sadece kahrolası bir tanıtım olduğunu da hesaba katarsak- hayli alkışlanası olduğunu belirtmek gerek. misal şu teaser için oy diyorum. keşke sm super junior ve shinee'yi stüdyolara tıkıp, dans ettirmeyi bırakıp onlara da böyle videolar neyin çekse.

  yanlış hatırlamıyorsam totalde 12 kişilik bu grup malum exo k ve exo m olarak ikiye ayrılmakta.

  umut vaadediyorlar nitekim, şimdiden elemanların sürü sepet oppa diye ciyaklayan fanı oldu, benim hiç birine oppa diyemeyeceğim bariz tabi.
 • sm entertainment'ın çok çektirdiği k-pop grubudur.
  sm'nin bu gruptan ne istediğini çözememekle beraber, bir keresinde kai'yle sehun'u saçma sapan giydirip, bir keresinde de lay'in hasta olduğunu bilerek sahneye çıkartmasını şuursuzluk olarak nitelendirebiliriz.
 • lanet olası koreli müzik grubu. kpop girdabından çıkma çabalarıma en büyük darbeyi indirmiş, beni her geçen gün daha da beter bir hal alan fangirl batağına çekmiş adamlardır bunlar. pop dinlemeyen, pop dinleyeni aşağılayan insandım ben be... bugünleri de mi görecektik. ama işte öyle bir şey ki kore piyasası, bi anda sevdiriveriyolar kendilerini. bi yerde kaptırıveriyosun kolunu girdap gibi çekiyor içine çıkamıyosun bi daha. bu adamlar da bu çılgınlığın en son popüler halkası. çok abartılan göklere çıkarılan mainstream her şeyden tiksinen, köşe bucak kaçan bi insan olarak kore piyasasının son 4-5 aydır çokça konuştuğu bu adamların kliplerini izlemekten bile imtina ediyordum aylarca. müzik listelerinde falan gördüğüm 3-4 saniyelik kısımla wolf şarkılarının çok da saçma olduğu, birsürü kişinin salak saçma hayvansı danslar yaptığı, açıp bakmaya bile değmeyecekleri gibi sözlerle uzak tutuyordum kendimi. hele ki manyak fanlarının onları diğerleriyle bigbanglerle işte super juniorlarla vs. kıyaslamalarına, diğerlerinden daha iyi bulmalarına oldukça sinir olmuştum. ondan sonra da ne growl ne miracles in december'ı izledim/dinledim bu önyargıdan ötürü. ama dedim ya kore kültürü öyle lanet birşey ki, bunca çaba, bunca uğraş, bunca yargı sadece tek bir variety show' bölümünü 20 dakika izlemenizle yıkılıveriyor. o hayatımı karartan variety show'un adı tabii ki weekly idol. "boş zaman bulmuşum, canım sıkılıyor öyleyse neden daha önce birçok sevdiğim grubu bana daha da sevdiren sevimli eğlenceli weekly idol'ü izlemeyeyim" mantığıyla rastgele bölümleri izlerken exonun katıldığı bir bölüme denk geldim ve işte o zaman aslında bi anda farkettim ki bu kadar iyi bulunmalarının sebebi sadece wolf'un güzel olması değilmiş. hani şişirilmiş bi balon değilmiş exo. hepsi yetenekli, sempatik, çalışkan insanlarmış. ama beni en çok çeken lay'in şu http://youtu.be/s5q3veexsc4 dansıydı. öyle orda bir etkilen sen daha sonra soruşturmalar, kimdir-nedirler, klipler, albümler, exo showtime, sstp,sukira vs.ler birbirini izledi ve bi baktım hepsini tanır hepsini sever olmuşum. sadece k ile sınırlı kalsam yine iyi. çinlilerle hiç arası olmayan bi insan olarak sırf exo-m'i yakından takip edebilmek için çin variety showlarını falan izler olmuştum. şu an 12'sini de ayrı seviyorum. baekhyun ve chen'in vokal yeteneklerinin oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum. http://youtu.be/wwucfbkswac
  özellikle baekhyun her ne kadar kimi zaman ses kontrolü konusunda biraz sorun yaşıyor gibi gözükse de çok özel çok etkileyici bir ses tonuna ve rengine sahip ve eminim ki ileride vokal konusunda kpop adına en çok konuşulan isimlerden biri olacak. chen'in zaten şimdiden jonghyun,changmin,yesung,taeyeon gibi sm'in en güçlü seslerinden oluşan sm the ballad ekibine dahil edildiğini belirtmek bile yeterli bence ne kadar iyi olduğunu anlatabilmek için. çoğu kişinin aksine ben şahsen lay'in kai den daha iyi bi dansçı olduğunu düşünüyorum. evet kai çok yetenekli ama visual olduğu için biraz fazla ön planda tutulduğunu ve lay'in m'de olduğu için ve m'de de luhan gibi bi faktör olduğu için biraz gölgede kaldığını düşünüyorum, üstelik bir de rolü lead dancer olmasına ve harika dans etmesine rağmen oldukça iyi şarkı söyleyebiliyor gitar, piyano çalabiliyor, beste yapıp şarkı sözü yazabiliyor. bugüne kadar gördüğüm en sempatik ve iyi kalpli idol olması da cabası. evet lay'in yeri ayrı* tabi böyle dedim diye kai'yi sevmediğim düşünülmesin onu da severim özellikle taeminle diyaloglarına bayılıyorum http://youtu.be/xxiyzulxvg8 sehun ve luhan da yine oldukça iyi dansçılar. tao'nun wushusu çok etkileyici. chanyeol ve xiumin çok sempatik. suhonun lider tripleri çok eğlenceli. kris zaten ayrı bi galaksi. hepsinin son derece yakışıklı olduğundan bahsetmeme gerek yok herhalde. şahsen özellikle çinlilerin bu kadar tatlı olabileceğini düşünemezdim ben luhan ve lay'i görmeden önce. çok yeni bir grup olmalarına rağmen şu ana kadar çıkarttıkları şarkılar arasında güzel değil diyebileceğim tek bir parçaya bile denk gelmediğimi çok rahatlıkla söyleyebilirim. hele ki what is love ve baby don't cry adlı iki şarkıları var ki, beni bu kadar etkileyen, canımı yakan çok az şarkı var. cidden çok iyi şarkılar ikisi de. kendilerine "iyi hoşlar amma dans ederken canlı söyleyemiyorlar" deniyor. evet growl gibi wolf gibi mama gibi çıkış parçalarının her birinde çok ayrıntılı ve zor kareografileri olduğu için aynı anda şarkılarını söylemek biraz sorun olabiliyor. bu sebeple mama awrds gibi organizasyonlarda risk almamak için sm canlı söyletmedi exo'ya. ama bu demek değil ki yapamıyorlar. şu iki http://youtu.be/h0zpapg8cqk http://youtu.be/h0zpapg8cqk performansta da rahatlıkla görülebildiği gibi.
 • exo-k (koreli) ve exo-m (çinli) olarak toplamda 12 kişiyle ikiye ayrılan fakat mayıs ayında exo-m den kris yani wu yifan'ın ayrılmasıyla kan kaybeden ve 11 kişiyle devam eden koreli erkek grubuydu.

  *ekim ayında diğer çinli üye luhan da ayrılmıştır.artık 10 kişilik bir koreli erkek grubudur.

  uzun süren bekleyişleri ve merakları da mayıs ayının başında çıkarttıkları mini albüm olan overdose ile gidermişlerdir ne yazık ki kliplerinde 12 kişi olan yavrucaklar konserlerde 11 kişiyle dolanmaktadır ortalıkta olsundur onlar birdir.artık 10 kişi dolanıyorlar.

  bugün itibariyle exo-l (exo-love kısaltması ve l harfinin k ve m'nin ortasında olması falan) olan fandom isimlerini yayınlamışlardır.hayırlı olsundur.

  *ayrıca comeback hazırlıkları yapıyorlarmış bekliyoruz efendim.

  (güncelleme zira baya aktifler)
 • harika bir adobe fontu. türkçe'ye uygunluğu ve prestijli bir karakteri var. http://www.fontsquirrel.com/fonts/exo
 • sm entertainment bünyesinde yer alan yetenekli erkek grubu. şirketle yaşanan sorunlar neticesinde 12 kişi olarak çıktığı yola 10 kişi olarak devam etmektedir. senkronize dans ve sahne hakimiyetleri harika olan bu grup, inanılmaz güçlü vokallere sahiptir. özellikle do, chen ve baekhyun isimli üyeler bu yönden diğerlerinin arasından sıyrılmaktadır.
 • benim için vahşi kapitalizmin simgelerinden biri haline gelen sm şirketinin deli gibi para akıttığı, dolayısıyla bir o kadar da üzerinden kazandığı müzik grubu (grupları). diğer şirketler de çok masum değiller elbet, sistem böyle işliyor ama en çok pisliği ortaya dökülen sm olduğundan mıdır, yoksa super junior olsun, tvxq olsun, ortaya çıkıp açız ulan, sm bize bakmıyor demelerinden midir nedir, en çok gözüme batan sm oldu.

  exo'ya gelirsek, yetenekli olup olmadıklarını, yarattıkları ünü dolduracak kapasiteleri olup olmadığını söyleyemem. halen canlı devam eden sbs gayo daejun'daki şu ana kadarki en zayıf canlı performansı gösterdiklerini söyleyebilirim sadece. kime göre? bana göre tabii ki, müzik uzmanıyım demedim, sadece benim fikrim...

  sevimli çocuklar ama... güzel görünüyorlar, güzel dans ediyorlar falan. ancak history dışında baştan sona sevebildiğim bir şarkıları olmadı. bana göre değiller pek deyip geçiyorum.

  son olarak, grup iyidir kötüdür, geçiniz ama sakın ola bunların hayran kitlesine bulaşmayın, fena agresifler. bir de super junior'a laf etmeyin, ölürsünüz derlerdi.
 • ikinci versiyonu da çıkan yazı karakteri ailesi. espaslar düzeltilmiş. küçük oynamalar yapılmış.
  adobe fontu olduğu için ulaşılabilirliği yüksek. bu yüzden başarısız çalışmalar içinde kendisini heba olmuş görmek pek mümkün. ancak bazen tam aradığınız şeydir exo.
 • (bkz: exo protein)