galileo

  • 1089
  • 13
  • 2
  • 0
  • 5 gün önce

erdoğan'ın 2019 başkanlık seçimini kaybetmesi

olmayacak olandır. yok, umutsuzluktan demiyorum bunu. bence hiç kimse şu anda tayyip kadar umutsuz değildir (bilgim yok, tahminim bu).

ankara semalarından gelen dedikodulara göre seçimi 2019'a bırakma niyetleri yok çünkü (o yüzden olsa olsa 2018 seçimini kaybetmek olur o başlık). seçimi 2019'a bırakmak demek, sürekli para pompalayarak patlamasını ertelemeye (engellemeye değil, doğru yazdım, ertelemeye) çalıştıkları ekonomik krizi durdurmanın giderek güç hale gelmesi demek. 2019, çok zor dostum, çok zor.

ekonomik kriz falan yok, gelmeyecek, ay çılgınsın diyecek aktrole şimdiden kafam girsin. hadi diyelim ki senin etrafındaki işsiz sayısı hiç artmıyor, benim gibi 11 yıl öncekine maaşına ancak iş bulmuş değilsin, hadi diyelim ki sürekli kapanan kepenkleri de görmüyorsun... beni ve dediklerimi boş ver sen. başta da dediğim gibi bunlar kendi çevrelerinde dönen laflar. hele hele inşaat sektörüne hiç bel bağlamayın, toki'den girer, emlak konut'tan çıkarım, ağaoğlu'nun aslında şu anda bile batık olduğundan girerim, daha da çıkmam.

neyse. demem o ki, tayyip bile sizin kadar güvenmiyor son referandumdan çıkan "zafere". zafer olmadığından olabilir mi acep? ne kadar oyun iç edildiğini en iyi iç eden bilir, değil mi? ama sebep bu değil tabi, elbette sonuçlarla istedikleri gibi oynayabilirler yine. ama bu referandumdan istedikleri sonucu alamadılar, o geceki yüz ifadelerine tekrar bakın derim. bunun da ekonomi ile sıkı bağlantısı var. kurdukları saadet piramidinin saadeti, piramidin beslenmesine bağlı. o yüzden ekonomi patlamamalı. seçimi 2018'e alıp, ekonomiyi bitkisel hayatta bile olsa hayatta tutabilirlerse seçimi almaları büyük olasılık. aksi olursa? bilmem, kısmet.

esmiyor edit'i: benim hiçbir şeye dair bir umudum yok. umrumda mı artık, ondan da emin değilim. 1 yıldan fazladır çalışmak zorunda kaldığım, ülke boka batmasa benim 20 yıllık mesleğimi asla yapamayacak yancıların içinde bulunmaktan dolayı duyduklarım bunlar. doğru veya yanlış, bilemem ama bunlar konuşuluyor. ben umuda falan bakmıyorum artık, harcamaları kısıp mümkün olduğu kadar birikim yapma derdindeyim. evet, hazırlık. ama siz rahat olun, kriz falan yok. haaa, bir de evet diyen yüzde 50'ye bir blok gibi yaklaşıyorsunuz ya, hepsi tayyip hayranıymış gibi, bence yapmayın. toki gibi dahiyane bir sistemle ömür boyu hem maddi, hem de manevi borçlandırılan insan, istikrar der der, bir gün gelir o da yeter der. ekonomi önemli. ekonomi derken para. evet, her şey para. dini imanı para olan bir iktidarın getirdiği kültür bu. al sana kültür iktidarı. ayrıca, esmiyor.

devamını okuyayım »
30.06.2017 12:35