• vize istemeyen ve en erken kalkan uçak mısır uçağı olduğu için apar topar mısır uçağına binip ülkeden kaçmışlar ve mısır'dan da 3. bir ülkeye geçmişler. kendisinin vizesi var ama oğlunun yokmuş iddialara göre. yani gideceği ülkeler sınırlı.

kırmızı bülteni yiyince göreceğiz bakalım ne bok yiyeceksiniz. telefonları ben almadım da diyemez çünkü hts kayıtları var. belki telefonları almasa, yaralılar telefon açacaktı ve erken müdahale ile o adam kurtulacaktı. bu nasıl bir vicdansızlıktır.

en büyük acıları, üzüntüleri, hastalıkları, utançları yaşamadan ölmezsiniz inşallah ailecek.

zorunlu edit : avukat ordusuyla, sosyal medyada haklarında yazılan olumsuz yazıların kaldırılması için 4 koldan ellerinden geleni yapıyorlar. ekşi sözlük yönetimi ile de iletişime geçtikleri, haklarındaki olumsuz yazılarını kaldırılmasını talep ettikleri iddiası var. yakında bu başlıktaki entryler silinmeye başlanmaz umarım.
  • hem yağmacı hem cani annesi,

yaralıların cep telefonlarını çalmak nasıl bir alçaklıktır. bu aşağılık eylemi yapan kadın bir an önce yakalanmali ve cezalandırılmalidir.

kendisini savunamayacak durumda olanlara karşı ( yaralılar yerde yatıyorlar) yaptığı bu eylem nitelikli yağmadır. turk ceza kanunun 149 /e ve g maddesi uyarınca her bir mağdur için en az 10 yıl hapis cezası almalıdır.

katil oğlunu kaçırmasına kanun ceza vermez eyvallah ama yaralılara karşı işlediği yağma suçu için toplamda 50 yıl hapis cezası alması söz konusudur.

bu kadın derhal tutuklanmali ve yargılanmalıdır
  • çocuk gelişimi odaklı romanlar yazıp çocuğunu geliştirme becerisi gösterememiş, katil evladını kaçırmaya beis görmeyip 2014 yılından kalma twitlerinde yaşamın kutsallığı, ölen kişilerin canlarının kıymeti hakkında martavallar okumuş kişi.

üstelik yaralı insanların telefonlarını çalıp kaçacak kadar onur, şeref ve omurga sahibi...
  • 1 yaşında çocuğu olan bi babayı canice ezen ehliyetsiz oğlunu apar topar yurtdışına kaçıran ahlaksız anne.
    ulan bunlara sorsan en erdemli en ahlaklı, toplumun aydınlık yüzü olarak tarif ederler kendilerini.
    umarım çektirdiklerinizin diyetini yaşamadan ölmezsiniz.
  • evlat sahibi olanların yorumlarını merak ettiğim başlık.
  • tutuklanması gereken zat.

(bkz: çocuk yapma ehliyeti)

çocuk yapma ehliyeti gelmezse böyle çocuklar ehliyetsiz şekilde başka çocukları öldürür.
  • kimin nesi diye arattığımda kitapyurdu tanıtımı karşıma çıkan kişi. son cümleye dikkat:

"istanbul’da yaşıyor. romancılığının dışında henüz yayımlanmamış öykü, şiir ve çocuk masalları kitapları var. tok, uzun yıllar yöneticilik yaptığı iş hayatından tamamen yazmaya odaklanmak amacıyla 2011 yılında ayrıldı. mihr, eylem tok’un okurla buluşan ilk romanı. ikinci romanı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

timur adında, çocuk masalları için vazgeçilmez ilham kaynağı olan bir oğlu var."

link
  • mağdurların sosyo-ekonomik seviyesi normalde bu gibi durumlardan alışık olduğumuz gibi düşük görünmediğinden kolay kolay kapanmayacak gibi görünen meselenin basşrollerinden biridir.

"çocuğu için her şeyi yapabilecek kişi", anne, keşke 16 yaşında orman yolunda ona porsche taycan 4s araç kullandıracağına, kurallar, emniyet, ahlak gibi şeyler neymiş onu aşılamaya uğraşsaymış.

kendisi ve eşi bu olayda birinci derece suçludurlar. bana da 16 yaşımdayken anam babam taycan verseler, al kullan deseler, liseden de arkadaşlarım filan binse, ben de kullanırım. o yaşın verdiği heyecanla gaza da gelirim doğal sonucu olarak. bu bağlamda cahil çocuğun suçu, ebeveynlerinkinin yanında ufak kalır. olan vefat eden mağdura, onun geride bıraktığı ailesine oldu. dünyaları versen 1 baba eder mi o bebeğe?

anlıyoruz ki 16 yaşında, o yolda o hızı yapan yapabiliyorsa bir çocuk, yapmaya yeni başlamamış demektir. çocuğunu sevgisiyle şımartmak yerine fiziksel araçlarla şımartmaya çalışan "göster pipini" anneleri evlatlarına en büyük zararı veriyorlar. sonra kalkıp çocuğu için her şeyi yapar anne filan diyorlar, yerdeki telefonları toplamayı akıl etmiş kadına.

bazen para olunca güzel yaşanıyor bu şehirde diyorum. sonra böyle şeyler silkeliyor insanı. yarın başına ne geleceğinin en ufak garantisi yok burada ve her gün daha kötü oluyor.

edit: hayir yani, isin teknik yanindan da bakarsan, boyle bir hareketi yapmak icin insanin gerizekali olmasi lazim. turkiye’de trafik kazasinda birinin olumune sebep olmanin reel’de yatari 3-4 sene. cocuksan daha az. ebeveyninin bu ongorulemez hukuk sisteminde nasil bir ceza alacagi da muamma ama turkiye burasi; ne kadar alabilir ki? nereden dusundu, kim ne akil verdiyse, cocugun hayatini boyle sacma simartmayla zaten mahvetmis, ustune telefonlari toplayip yurtdisina kacmis, sivamistir. simdi de saldiridan korktum, donup teslim olacagim demis. olacaktir tabii ki.
  • iddialara bakılırsa, kendisi yardım ve bildirim yükümlülüğünü yerine getirmemekle kalmamış kazazedelerin telefonunu çalarak engellemiştir, bencilliğin ve ahlaksızlığın dibine vuran bu anne-oğul ikilisi hakkında kırmızı bülten çıkarılmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap