• sma hastalığı ile mücadele eden minik bir yavrumuz eyüp çınar. dün hastaneye kaldırılma haberini aldıktan sonra ailesine destek olmak isteyen dostlar için aşağıda instagram hesabını paylaşıyorum. yardım kampanyası valilik onaylıdır.

instagram hesabı

ayrıca sms kampanyası başlatmak isteyen aileye maalesef ki onay verilmedi.

devletimizin yapması gerekeni halkımızdan istemek beni de utandırıyor fakat başka çaresi kalmayan ailelere yardım etmekten başka bir şey gelmiyor elden.

şimdiden destek veren tüm dostlara kendi adıma teşekkür ederim.

en güzel edit: eyüp çınar'ın ailesi kampanyalarının %100'e ulaştığını duyurdu. sözlükten ve diğer her kanaldan yardımcı olanlara binlerce kez teşekkür ederler. iyi ki varsınız.
  • güncel tutalım. destek lütfen.
  • twitter'da gezerken yavrumuzun annesine denk geldim, izleyemedim, dayanamıyorum ağlayan insanları görünce, allah çaresiz bırakmasın insanı, ne olur artık şu işe bir çözüm bulunsun, bu insanları böyle görmeyelim, gerekirse bunun için bile bir kaynak ayarlansın, oraya ülkece bağış yapılsın, o paralar ile bütün sma hastaları şifa bulsun, ülkede kaç tane bu hastalığı taşıyan yavrumuz var, koskoca ülkeyiz şu işi kökünden çözebilelim artık, hiç bir şey yapamayan entry yazsın bari, iki kişiden başkasıda yazmamış gündeme sokalım.
  • "gönlünüzden ne koparsa, 5 tl nedir ki" vb gibi söylemler ile para toplanıyor. valilik izni varmış. ihtiyaç duyulan paranın 20 veya 30 bin tl olduğunu sanıyor insan.

meğer, bugüne kadar bu afişte görüleceği üzere bugüne kadar 946 bin dolar (yani yaklaşık 8 trilyon) para toplanmış. yetmiyor, toplamda yaklaşık 19 trilyon para (2.2 milyon dolar) toplanması isteniyor. bu nedenle de yoğun kampanya devam ediyor. link

her can çok değerlidir eve ama bu miktarda para yüzlerce aileyi açlık ve sefaletten kurtarabilecek para. türkiye'de insanlar açlık ve işsizlik nedeniyle intihar ediyor. çocuklar annesiz, babasız kaliyor.

böyle bir kampanya, türkiye şartları için ne kadar normaldir.
    bu kampanyanın yetkililer tarafından incelenmesine ihtiyaç duyulduğu hissediliyor.

kampanyanın twitter adresi burada
  • elden geldiğince bağış yapalım, rabbim acil şifalar versin.
  • bu başlığı belki gündeme taşıyabilirim umuduyla şansımı denemek istiyorum. sma hastası eyüp çınar'ın zolgensma tedavisi için için 2 milyon dolara yakın bir para gerekiyor. ailesi sosyal medya hesaplarından seslerini duyurmak için çabalıyor ancak tedavi ücreti hala toplanabilmiş değil. ekşi sözlükte gündeme taşıyabilirsek daha fazla insana ulaşmamız mümkün olur. mesajımı gören yazarlardan ricam bu başlığı gündeme taşıyabilmek için bir entry bırakmaları.

valilik onayının ve yardım hesaplarının bulunduğu twitter adresi

instagram adresi

banka :ziraat bankası
    alıcı: yıldız altuntaş
    iban no: tr65 0001 0001 8368 1500 6450 05
    açıklama: eyüp çınara can

ziraat bankası dışında destek olabileceğiniz diğer kanallar için link

güncelleme: başlığı gündeme taşıyan bütün yazarlara teşekkür ederim.

edit: ziraat bankası hesabı bilgileri eklendi.
  • gerekli tedavi ücreti umarım en kısa sürede toplanır.
  • umarım tedavisine kavuşur ve şifa bulur yavrucak.

up!
  • acil şifalar diliyorum. umarım bir an önce iyileşir tüm hastalar. geçmiş olsun.
  • dualarımız seninle, acil şifalar diliyorum
hesabın var mı? giriş yap