• --- spoiler ---

şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği iddiasıyla tutuklanan ‘ezhel’ lakaplı ömer sercan ipekçioğlu hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
    --- spoiler ---
  • beraati ile sonuçlanır.
  • torbacılar sokaklarda fink atarken, bonzainin yıllardır önüne geçilemezken sizce de çok saçma değil mi bu tutuklama?
    ayrıca sanata bir kere el uzatıldı mı bunun sonu gelmez. birisi müstehcen olduğu gerekçesiyle sansürlenir, diğeri isyana teşvikten tutuklanır böylece geriye yalnızca “bebekte üç beş tur atanlar” ile “kendisine kırmızı çok yakışanlar” kalır.
  • böyle boş beleş tiplerle uğraşmak koskoca türkiye cumhuriyeti devleti'nin işi olmamalı. ver para cezasını geç. tekrar ederse (ki edecek) daha fazla para cezası verirler.
  • ticaretini yapan 4 yıl alırken, "özendiren" 10 yıl ile yargılanıyor.
    (bkz: hukuk çok güzel gelsene)

bilgi editi: 10 yıl ile yargılansan dahi 1 ay ceza alabilirmişsin. artık adalet sistemine rahat rahat güvenebilirim.
  • anlam veremediğim olaydır.tamam,belki şarkı sözlerinin biraz daha topluma uygun hale getirilmesi gerekiyor.ama çok daha ağır suçlar işleyenler dışarıda gezerken,burada sanat yapan bir insan nasıl uyarı almadan hapis cezasıyla yargılanabiliyor?adaletsizlikten başka bir şey değildir bu benim gözümde.
  • bu konuda kafam hala çok karışık... şahsen severek dinlediğim soundlarını beğendiğim bir rapçidir kendileri ancak bir yandan bunu dinleyen tayfanın büyük bir bölümünüde ortaokul ve lise öğrencileri oluşturuyor. geçenlerde henüz 5. sınıfa giden bir öğrencinin küvette seks şarkısını mırıldandığını, yine biraz büyük versiyonlarının ağzında sürekli ezhel'in şarkılarından esrarlı kısımları vs. duydum. şimdi '' hee, esrar duydum hemen esrar içmeliyim.'' geyiklerini bir kenara bırakın, küçücük çocukların böyle terimlerle o yaşlarda tanışması hiç normal değil. bunda tek suç ezhel'in mi ? tabiki değil. kontrolsüz internet kullanımı, ilgisiz ebeveynler vs. liste uzar gider ancak 18 yaşından küçük çocukların kesinlikle bundan olumsuz etkilendiğini düşünüyorum. ''televizyonlarda bunların bin katı mevcut onlar neden serbest ?'' diyecek olursanız evet onlarda yasak olmalı. bir toplumun yapısını olumsuz yönde etkileyecek, bozacak şeyler sanat, özgürlük değildir. o yüzden gelip burada sanatmış, zihnimiz özgürmüş vs. safsata yapmayın. bu adam yüz binlerce çocuğun kendine örnek aldığı bir adam. gencecik zihinlerin bu tarz rol modeller almaması lazım. +18 mekanlarda gitsin isterse şarkı söylemek yerine izleyenlerle kova yapsın, damardan vursun ancak erişimi bu kadar kontrolsüz ve kolay olan mecralarda bu genç arkadaşımızın yaptığı işler sakıncalıdır ancak bütün ihale bu genç arkadaşımıza kalmamalı

sonuç : terlettiniz yeterli, güzel bir uyarı olmuştur tüm youtube fenomenlerine. gencecik bir adamın hayatıyla oynamayın pişman olduğunu belirtmiş zaten.

salın bebeyi ! #freeezhel.
  • yanlış olandır.

rap müzik sevmem, dinlemem. ezhel gibi tipleri itici bulur, sevmem ve ciddiye almam. ama bu yapılan haksızlığa da sessiz kalmam.

sözlükte sık sık görüyorum, bazı yazarlar ülkenin ne kadar kötü durumda olduğundan, hukuksuzluktan bahsediyor, demokrasiden bashediyor ama konu bu olunca, sevmedikleri biri olunca yakındıkları, şikayet ettikleri şeyleri destekliyorlar. bu olmamalı...
  • bu ülkeye yıllarca kurtlar vadisi izleten ve ezhel'i hapse atanların da aynı kişiler olması biraz şey...
  • bu adam ünlü olmadan çok önce ülkeyi terkettim. tabi ülke dışında oluncada bu tarz yeni isimler magazinel olaylardan oldukça uzak kalıyorsun. kışın bi türk arkadaş grubuyla buluştuğumuzda böyle bir adamın olduğunu öğrenmiştim. muhabbetin üstüne şarkılarına açınca biraz anımsar gibi oldum, yani denk gelmişim şarkılarına fakat bu kadar ünlendiğini ve bilindiğini bilmiyordum.

o zamanda demiştim bu adamı takibe almıyorlar mı normal değil yani memlekette bu kadar ot muhabbet yapıpta dışarda gezmek diye düşünmüştüm.

şimdi adamı içeri aldılar ben halbuki takibe alırlar kullanırken ya da alışverişte enselerler diye düşünürken, adamı meğerse düşüncelerinden ve sözlerinden dolayı içeri almışlar. tam da canım memleketime yakıştığı gibi...
hesabın var mı? giriş yap