• içki de öyle diyorsunuz ama %60 vergisini alıyorsunuz, sigara haram diyorsunuz %55 alıyorsunuz, zina haram deyip genelevlerden vergi topluyorsunuz. faiz haram ama devlete olan borcu 2 saat geç ödesek faizini alıyorsunuz? haram, helal, faiz konularından ciddi bir düzenleme bekliyoruz o zaman. samimiyetinize inanalım.
  • faiz olmasa , ekonomiyi çok iyi yönetecek olan ak parti genel başkanının yeni bahanesi.
  • deyip en yüksek, tefeci faizi ile ingilizlere para için el uzatacaklar.
    karşılığında kol gibi bize girecek.
  • boş lafa gerek yok sürekli faiz kelimesini acmadan soyleyerekte politika yapmaya gerek yok. hangi faizden bahsediyorsun mevduatlardanmi gec likiditeden mi yoksa kredi faizlerinden mi. ındiribeliyorsan indir geç likiditiyle mevduatları gorelim. yillarca ayni seyi soylemeye veya surekli faiz kelimesinini acmamaya gerek yok. elbette herkes kredi faizine karsi kredi faizleri dussun ama suan gec likidityle mevduatlari indirmek intihar olur.
  • faize karşı bir şey yapamıyorsan çok acıklı bir durum. dikkat ederseniz faize karşı yapılan söylemler hep ben yapmıyorum o yapıyor kafasında... iyi madem öyle merkez bankası yönetsin ülkeyi.
  • faizle enflasyonu karıştırmış beyefendi. ya da öyle bilinmesini istiyor.
    azcık tanım yapalım . enflasyon devletten çalmasıdır. açıkca gasptır. bunu borçlanma faizini yükselterek , vergileri yükselterek , para basarak yapar . faiz ise halkın devletten daha fazla para istemesidir. işler herkes için iyiyse daha fazla satış yapmak için daha fazla mal almak istersiniz. bunun için de devletten para istersiniz .o zaman da faiz yükselir haliyle .
    30 yıl vadeyle size ananız mı borç verecek . ya da ilerideki gelirlerinizi göstererek para vermeden kim size araba satar. faiz candır . banka candır .
    para nerde peki. 500 milyon dolara japonların yaptığı köprüyü devlete 8,5 milyar dolara satanlarda . o yolları yapanlarda . işte ondan enflasyon yükseliyor arkasından da mecburen faiz yükseliyor
  • ona faiz demeyeceksin, kapitalizm diyeceksin. ama diyemezsin. çünkü sen br kapitalistsin.
  • su benim vergi borcundaki faizi silsek cimhirbaskanim. yoksa illa milletin amina mi koymamiz gerekiyor bize de haram isletmemeniz icin.
  • faizin şerefsiz ve fetöcü bir lobisi olduğu da düşünülürse haklı düşünce. faiz olmasa şu an 1 euro 10 kuruş civarındaydı. ab falan hep faize dua ediyor. faiz olmasa türkiye şu an en değerli paraya sahipti. iktidarın vekil yaptığı tiplerin çuvalla indirdiği paraların falan hiç önemi yok. onlar helal oluyor, faiz haram.
  • bu tüm kötülüklerin babası lafına takıldım.çünkü bu ülkedeki neredeyse tüm kötülüklerin babası deyince nedense tek bir kişi aklıma geliyor.
    yahu bir insan tüm konuşmalarında veya anektodlarında kendini böyle güzel tarif ve ifşa edebilir mi?
    demek ki edebility.
hesabın var mı? giriş yap