• men dakka dukka fatih..
    28 şubatı hatırlatırım..
    ee, kader bu, başkasının eli/dili ile ceza görüyorsun sanırım.
  • fatih altaylı, gazeteci olarak elindeki imkanları, sosyal medya kullananlarla kıyaslama ahmaklığına düşmüş biridir. daha önce yazdıklarının hiçbirinden gocunmadım ama bugün yazdıkları uygunsuz oldu. zat-ı muhterem diyor ki
    "yoksa ben nereden bileyim bana söven birinin en adi satılmış olmadığını.
    nickname arkasına saklanan bir ekşi sözlük yazarının çocuk tacizinden hüküm giymiş bir rezil olmadığını.
    rüşvet almakla suçlanan bir politikacı olmadığını.
    vergi yüzsüzleri listesinin tepesindeki bir haysiyetsiz olmadığını.
    yalakalığın dibine vurmuş bir siyasetçi kuyruğu olmadığını.
    vatanı satmış bir rezil olmadığını.
    ben nereden bileyim.
    sıkıyorsa o karanlık nickname çukurundan değil, adam gibi adınızla sanınızla yazın.
    var mısınız “gizli şerefsizler”?
    var mısınız takma adlı utanmazlar?"
    ben de diyorum ki siz adam gibi gazetecilik yapabilseydiniz, eleştiri bu mecralarda yapılmazdı, siz hakkıyla çıkıp gerçekleri söyleseydiniz, iktidar bu kadar vurdum duymaz bir şekilde insanları yargılayamaz, yargı güvenilir kalır ben de "nickname" arkasına gizlenmek zorunda kalmazdım.

fatih altaylı olarak sen gerçek gazeteci olabildin mi de bana hesap soruyorsun. sen seçim anketlerinde manipülasyon yaparken gazetedeki köşende bunlarla oynanmıştır dedin mi? yüzlerce saat yayın yaptığın kanalda "bu tape doğrudur ben anket sonuçlarıyla oynadım" diyebildin mi?

diyemezsin tabi. çünkü dersen iş taaaa bilalin sıfırlamasına kadar uzanacak. bazıları "o doğruysa, bu da doğru herhalde" demeye başlayacak.

benim diyeceğim şu, bırak buradaki kitleyle uğraşmayı fatih. buranın trolleri ve futbol manyakları zaten kendine yetiyor. herkesten hele türkiye gibi hukukun olmadığı ülkelerde kimliklerini deşifre etmesini de isteme, bunu safiyene duygularla istediğini sanmıyorum zira o kadar aptal değilsin.
  • (bkz: #73492754)
  • keske goygoy yapmayi birakip entellektuel birikimini gosteren yazilar yazsa. bu alt yapisi var ama kullanmiyor ilginc.
  • cumhuriyet gazetesine saldıranlar kervanına katılmış.
  • madem okuyorsunuz, güzel. burası bizim düşüncelerimizi dünyaya tek seferde kesilmeden ifade ettiğimiz yer. burda sizin ve nagehan alçı gibi akp dezenformasyoncularının baskın ses tonu ile araya girip konuşmacının söz sırasına, sözlerine tecavüz edebileceği bir yer değil. ikinizin rahatsızlığı bu yüzden.
  • yani mazide nasıldı bilmiyorum ancak uzun dönemdir programlarını ve son zamanlarda yeniden başladığı köşe yazılarını takip ediyorum.

bence bu isimde türkiye için önemli bir değerdir. akıl mantık cercevesinde çok güzel yazılar yazmaktadır.
    cubbeli, ilber & celal hoca programları bence müthiş bir başarı örneğidir.

özellikle son zamanlarda ilber ve celal hoca ile yaptığı programlar çoğu kişi için genel kültür hatta ders içerik bilgisi sağlamaktadır. bir çok kişi koca dönem göremediği veya anlayamadigi dersi hocalar sayesinde kolayca anlayabilmektedir.

bu programlar günümüzde şikayet ettiğimiz ne bu saçmalık dediğimiz nasıl ülke burası dedigimiz birçok şeye mükemmel bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır. keşke trt'de bunlar belirli bir çerçevede farklı konularda dünyaca uzman kişiler tarafından böyle bilgilendirici programlar olsa.
    tarih, jeoloji, felsefe ekseni ; elektronik, yazılım vb. dünyayı sirtlayan konularda da islenebilse.

bu açıdan bakıldığında fatih altaylı çok önemli bir gazetecilik yaparak böyle birşey olsa nasıl olur göstermiştir.
    ayrıca yazıları da yine birçok yazara göre gayet makul eleştiri, uyarı ve bilgi seviyesindedir.

o yüzden bir kişi icraat ile degerlendirelecekse fatih altaylı bence son zamanlarda yaptığı işlerle elestiriden çok övgüyu haketmektedir.
  • şerefsiz mi, tecavüzcü mü, terörist mi, robot mu, kedi mi kim olduğunu bilmediği yazarların kendisi hakkında ne düşündüklerini ve yazdıklarını merak edip hepsini tek tek okuyan, okudukça da sinirden kızaran sözde gazeteci. söylenenler doğru mu değil mi ona bak. adımızı sanımızı ne yapacaksın? ona göre mi ciddiye alacaksın? eleştiri lisansı falan mı gerekiyor? görünüşe göre ciddiye almışsın bile ve iyi köpürmüşsün ahaha. ne olacaktı? siz her haltı yiyeceksiniz herkes de sizi şak şaklayacak mıydı? sizin bazı güç odaklarına yaptığınız gibi... vermiyorum adımı falan. dışarı çıksan zaten bundan daha beterlerini ali öğretmenden, doktor nagihan hanımdan, bekçi veysel efendiden, bakkal osman’dan duyarsın zaten. biz de onlarız işte.

al bu eleştirileri de hapiste yazıyorum ajsjd
  • bunlar sanırım anlaştılar kendi aralarında, bi plan var gibi ekşiye darbe indirmek adına. provoke etmeye çalıştıkları açık. büyük resmi görün, oyuna gelmeyin, kendinizi ifşa etmeyin. hükümet isterse buluyor zaten ajsjd
    tanım: sözde gazeteci
  • son dönemin modasına uyup sözlüğe çatmış. halbuki twitter'a bakın binlerce 'nickname' kullanan hesaptan ağza alınmayacak küfürler ediliyor kendisine. ama burada o küfür ve hakaretin binde birini bulamazsınız. ama ne bulursunuz;

fatih altaylı'nın tarafsız bir gazeteci olmadığını bulursunuz

zamanında hükümetin lehine haber yapma/silme vs. işlere bulaştığını bulursunuz

hükümete yakın görünmemek adına yaptığı çıkışların aslında gerçek olmadığını bulursunuz

memleketteki hukuksuzluğa, zirvedeki ekonomik sıkıntılara, ayrımcı ve faşizan politikalara, fetöyü kucağında büyütüp millete musallat edenlere ses çıkarmadığını bulursunuz

bulursunuz da bulursunuz

demek ki fatih altaylı gibileri rahatsız eden aslında küfür, hakaret ya da nickname falan değil.

fatih altaylı ve diğer sözlük düşmanı nagehan alçı gibileri en çok rahatsız eden şey burada haklarında doğru bilgilerin yazılıyor olması. asıl dertleri bu.
hesabın var mı? giriş yap