• sert ve somurtkan dis gorunusunun aksine oldukca nazik, eglenceli ve pozitif biri.

kendisi ile gecen yaz harbiye konserinde calisma firsati buldum. sahne ile iletisimine zaten girmiyorum, ki o aldatici olabiliyor pek cok sanatci icin *, ama sahne arkasinda, provalarda hem tum ekiple oldukca pozitif iletisim kurmasi, sahne arkasinda gelip sohbet etmesi, fotograf cektirmek isteyenlerle arasindaki sicak iliski, kendisi hakkindaki onyargilarimin bir gecede kirilmasina neden oldu.

ayrica sunu da soylemem gerekiyor ki provalardaki profesyonelliginden cok etkilendim. pek cok muzisyen provalarda oldukca laubali ve kibirli tavirlar sergiler. sarkinin 2-3 cumlesini soyleyip tamam gecelim demek, enstrumanlar, geri vokal vs ile ilgili ustten konusmalar, ivir zivir sikayetler. fatma turgut prova ettigi tum sarkilari orijinal kalitesinde soyledi, tamamini da prova etti (ki arkasinda bir senfoni orkestrasi, bir koro ve kendi ekibi varken bunun ne kadar onemli bir sey oldugunu takdir edersiniz), ve prova sonrasinda herkese bolca tesekkur etti. ekibe bu sekilde saygi duyan sanatci sayisinin oldukca az oldugunu rahatlikla soyleyebilirim.

icimden bir his tersinin yine de cok pis oldugunu soyluyor, fakat duzu seker gibi, lokum gibi bir insan. 35 kilo halinden o sesi nasil cikardigi da ayri bir merak ve hayranlik konusu.
  • şarkı söylerken suratı allah çarpmışa dönüyor.
  • özlem tekin, pamela karması bir sesi var.
  • sesi sıradan falan olmayan kadın solist,o kesin. sıradan diyenlere şunu sormak lazım "hadi sesi sıradan" hiç mi kulağınız yok, o nasıl bir yorum kabiliyeti? o şarkıları başkası söylese bu kadar etkileyici olamaz. ayrıca model en üretken genç gruplardan biri, şarkıları türkçe pop kulvarında kült olma yönünde gidiyor ki bu da 90'lar türkçe popundan sonra çok az grubun yapabildiği bir şey. (bkz: duman)
  • kristal gibi parlak, su gibi berrak sesi olan bir insan.

insan sesi > tüm diğer enstrümanlar
  • pembe mezarlık şarkısının klibinde artislik olsun diye böyle karnını tutup eğilip bükülüyor zannediyordum ama gördüm ki sürekli aynı haller içinde bu kızcağız. bir kabızlık durumu söz konusu heralde. sürekli eli karnında ufaktan bir ıkınma sıkınma durumu söz konusu. kiraz saplı çayı var lipton'un çok iyi geliyor kabızlığa tavsiye ederim kendisine.
  • bakan ismi sandım amk bir an.

hayır öyle bir psikolojiye soktu ki bu hükümet adamı, en sevdiğim grubum solistinin ismini öğrendiğimde hüsrana uğruyorum. yoksa fatma da güzel isimdir hani.

şöyle az biraz samimiyeti ilerlettin mi, fatoş da dersin ohoo.
  • şarkı söylerken bir göbeğini tutma hareketi var bu kızın. belirteyim dedim. var yani öyle bir hareketi. sonra yok diye gelmeyin bana.
  • kendisini pilates salonunda soyunma odasinda gorup tanimayip "ayh su cocugu bi saniye tutar misiniz" diye bebegimi eline tutusturmuslugum var. o kadar da kibar ve sekerdi ki. saolsun.
  • model'in 1984 aydın doğumlu vokali. ayrıca pek çıtıpıtı bir insan.
hesabın var mı? giriş yap