• adab-ı muaşarete bile soktum ben bunu.

şöyle ki, bir muhatapla karşılıklı mention'laşırken, en son edecek laf kalmayınca, yani artık o son söylenenin üstüne reply edesiniz gelmeyince, size en son gelen mention'ı favlayarak "yazdıklarını okudum mamafih söyleyecek söz bulamadım" minvalinde bir yanıt vermiş oluyoruz.

bence çok medeni bir hareket. batının favlamasını alalım ama ahlâkımız benzemesin :( teşekkürler.
  • ergen havlamasıdır.
    favlayan ergen, ısırmaz.
  • benim için iyice zorlaşan eylem.
    memleket öyle bi hale geldi ki, bi sürü güzel ve eleştirel entry'yi korkumdan, evet resmen başıma bi şey gelebilir korkusundan, favlayamıyorum.
    kalıbıma tüküreyim ki, tırsıyorum.
  • "tavada bir iki çevirin" der gibi sanki.
  • bazen sıkıntı verir bünyeye. şimdi çok hoşuma gitti, favlamak istiyorum ama entry de küfürlü-müfürlü falan böyle. bunu favlarsam bütün entel-dantel badilerim de görücek favladığımı, rezil olucam, diyerek favlamaktan vazgeçer insan bazen.
  • yazarların, kanımca yanlış kullandıkları ve sözlük sistematiğinin bu yanlışlığı desteklediği işlem.

şahane espri, derin bilgi vs. daha sonra yeniden başvurayım ve bulmam kolay olsun amacı güderken, beğeni ifadesi olarak algılanmaktadır.

oysa beğeni için (olumlu ve olumsuz olmak üzere) iki ayrı buton zaten mevcuttur.

değerli sözlük yönetimine beğeni butonlarına adet bilgisi eklemesi konusunda öneri sunuyorum. saygılar…
  • hiç sevemediğim sözlük fasilitesi.

favlamak vs beğeni (up/down) tam çorba olmuş burada. bakıyorum, kaşarlanmış yazarlar bile doğru kullanmıyor.

beğeni butonuna numaratör koyulsun kampanyasını destekliyorum.

favlamak, beğenmek değildir.

yani bunu bir çaylağa söyletmek de sözlük’e yakışmıyor. belirteyim sayın moderasyon.
  • twitter'da favorite olarak işaretlemek.
  • twitter'ın like'ı.
  • favorilere eklemek. neden kısaltarak kullanıyoruz çünkü kaybedecek vaktimiz yok..
hesabın var mı? giriş yap