• yanına psikoloji de eklersek gerçekleşme ihtimali güçlenir.
  • kayıtsız kalınmaması gerektiğini düşündüğüm önerme.
  • aynen
  • az önce bir başlığa denk geldim. önce anasayfadan, yıllar önce okuduğumu hatırladığım hakikaten iç burukluğu yaratan bir entry olduğunu bile bile tekrar okudum. ardından bu kez yazarın profiline girince açtığı bir başlık dikkatimi çekti. ilgili kanal tavsiyelerini de yaptım fakat #felsefe kanalı olmadığı için haliyle asıl olması gereken kanal önerisini yapamadım.

(bkz: eksik yaşayıp eksik ölecek olmak)

sözlüğe felsefe kanalı geldiğinde taşıyacağım başlıklardan sadece birisi.
  • çok isteyip, desteklediğim önerme.
  • (bkz: mustafa mahmud) sözlükte bu başlığı açıp bilgi paylaşmaya çalıştım. kendisinin başlığına kanal önerirken, eğitim ve bilimi kullandım fakat en önemli olan en doğru kanal önerisi felsefe kanalı olmalıydı. sözlüğe felsefe kanalı eklenirse insanlar okumak istediklerine daha rahat ulaşabilir.

ayrıca başka kanallar da eklenmeli. örneğin sanat gibi erotizm gibi. nasıl ki motosiklet veya programlama diye kanal var, bu örnek verdiğim sanat gibi daha genel olguların tümünü kapsayan kanallar da eklenirse haksızlık olmaz ve daha faydalı olur.
  • felsefe kanalına taşıyamadığımız bir başlığa daha nacizane bir şeyler yazdım:

(bkz: kore'de vefat eden kızın annesiyle sohbet etmesi)
    "(bkz: felsefe) -> (bkz: bilim felsefesi)

bu konu sözlükte #felsefe kanalı olup orada yer almalıydı. etikliği ve tüm görüşlerle beyin fırtınası yapılabilecek bir durum. bana kalırsa, faydadan çok zarar getirecek bir iş yapmışlar. yani o kadının psikolojisi şu an ne
    halde düşünemiyorum. önceden de belirtilmiş, fakat hem şimdi okuyacak olanlar hem de yedek olması için
    black mirror dizisinin 2. sezon 1. bölümünü tavsiye ederim. her bölümü ayrı bir film gibi düşünün yani
    bölümler tamamen bağımsız, direkt izleyebilirsiniz."
  • #motosiklet kanalı bile var ama #felsefe kanalı yok..
  • sloganı ‘kutsal bilgi kaynağı’ olan ekşi sözlükte felsefe kanalının olmaması tutarsızlıktır yahu.. ‘bilgi nedir?’ diye soran, sorgulayan üstadlara ayıptır da aynı zamanda..
    desteklediğim önermedir. kanallar kısmında görmek, katkıda bulunmak ve faydalanmak isterim. ayrıca benim gibi düşünen yazarların sayısının azımsanmayacak seviyede olduğunu düşünmekteyim. yönetime duyurulur.
  • kutsal bilgi kaynağı sloganı olan bir mecrada felsefe kanalının olmaması büyük bir ayıp bir de kayıp.
hesabın var mı? giriş yap