• 24 kasım 2012 elazığspor galatasaray maçı'nda son adam olarak kırmızı kart gördüğü için cezası bir maçtır.
  • tek maç ceza alması normal olan futbolcu.

gole giden futbolcuyu engellediği gerekçesiyle direkt kırmızı kart görmüş, bir sonraki maçta da cezasını çekmiştir. gole giden futbolcuyu engellemek oyun kuralları çerçevesinde tek maç ihracı gerektirir, bu durum eğer engelleme içerisinde küfür / centilmenlik dışı areket / rakip futbolcunun sağlığını tehdit edici tarzda sert hareket / tükürme / el ile gay işareti yapma veya toptan şike yapma eylemini içermezse, futbolcu disipline sevkedilmez.

ama bizim salak angutlar henüz kurallardan haberdar değil. tabii her kuralın kendileri nasıl istere öyle esnetileceğini zannediyorlar. olmuyor mu bazen ? oluyor maalesef.
  • hakeme tükürmediği halde cezasını indirmişler. adalet yok gerçekten.
  • 24 kasım 2012 elazığspor galatasaray maçında gördüğü kırmızı kartı fenerbahçe kalecisi görseydi ve 1 maç ceza alsaydı çok konuşulurdu. muhtemelen bir kaç gün sonra rakibe dokunmadığı videolarla tespit edilip cezası kaldırılırdı.

kartı gösteren hakeme ne olurdu, onu henüz bilmiyoruz.

not: gençlerbirlikliyim.
  • galatasaray'ın güney amerikalı kaleci ısrarındaki haklılığı ispatlayan, türkiye'nin açık ara bir numara dünyanın ilk on sırasındaki kalecisi.gerçek değerini veren bir takım çıkana kadar hiçbir şekilde satılmaması gerekir.
  • genzo vakabayaşi çocukluk dönemi kahramanımdı... (bkz: #26989526) tsubasa'nın bir sahayı yarım saatte koşmasına sırf bu adam için katlanırdım...
    şimdi galatasaray'ın kalesinde böyle biri var, çizgi filmlerden fırlama tebessümüyle, taraftarın penaltı atmaya çağırırken takındığı utangaç ve mutlu yüz haliyle, kaleci atışı kullanırken topu heyecanla takip etmesiyle, kendisine karşı penaltı kullanan adam aklı sıra şaşırttırmaca yapıp duraksayınca; gel ben buradayım diyen kendinden emin tavrıyla her izleyişimde beni çizgi film için okuldan koşa koşa gelen çocuk mutluluğuna boğuyor...
    sevilesi adamdır, kedim olsa böylesine severdim galiba...
    eskişehir maçında saniyeler içinde yaptığı üç muhteşem kurtarış sonunda golü kabullenen ve müdahale etmeyen takıma tek kelime etmedi ya, hayretlere boğuldum. bir de orkun usak geldi aklıma, 35 metreden gol yiyip, 35 metre koşarak, 35 metre ilerideki orta saha futbolcusuna golün suçlusu oymuş gibi avazı çıktığı kadar bağıran orkun... ne günler atlatmış be galatasaray... bunca yıllık kaleci faciasından sonra bu adam çok büyük kahramandır benim gözümde...
  • iffhs tarafından 21. yüzyılın kalecileri sıralamasında 23. sırada yer alan kaleci. http://mucahitsarnik.blogspot.com/…ci-sralamas.html
  • (bkz: iffhs)
  • galatasaray'da mondragondan sonra güven veren ve gitmesini istemediğim, herkesin gönlünde taht kurmuş kalecimiz
hesabın var mı? giriş yap