• tiff needle tarafindan "perfectly proportioned. not too large, not too small. just the right amount of power. beautiful to look at and beautiful to drive..." şeklinde özetlenmiş alet.
  • malesef son ferraridir. 2500'ün altındaki aks mesafesi, cami kubbesi gibi yükselen çamurlukları olmaması ve görüntüsüyle türünün son örneğidir.

599'u yapan herifin yatacak yeri yok.
  • izmirde bunlardan bir tane vardı. f355 spiderdı hatta. sarı renk. güzelyalı pttnin yakınlarındaki otoparkta dururdu hep bir kaç sene öncesine kadar. bir ara gözden kayboldu ve bir daha göremedim arabayı. tesadüfen akıbetini öğrendim bir ara. aracın başından aynen böyle bir olay geçmiş.

aracın sahibi alsancaktan araca kızı alır, güzelyalıya doğru sahil bulvarından hareket ederler. araç kırmızı ışıklarda durur bu arada aracın sahibi yandaki kızla yiyişmektedir. ışıklar yeşile döner. tabi yiyişmekle uğraşan şöför aracı hareket etmekte geç kalır. arkadan araçlar korna çalmakta. tabi adamın altında ferrari var, kendine yediremez bu olayı. gazı kökler anında. gazı köklediği gibi dümdüz orta refüjdeki elektrik direğine girer. araç pert olur. biz de aracı bir daha göremeyiz.
  • ondan önce ve ondan sonra ferrari çok güzel, çok teknolojik, çok hızlı arabalar üretti. fakat f355'in sesi kadar güzel sesli bir otomobil üretmedi. ferrariler şarkıcı olsaydı f355 sanat güneşi olurdu.
  • özellikle capristo stage 3 egzoz sistemiyle müziğe gerek bırakmaz. kulaklarınızdan boşalırsınız. o derece...

http://www.youtube.com/watch?v=emr0pd2cxfg

ayrıca bildiğimiz bilmediğimiz dünyadaki tüm araçları kullanmış yüce insan, alfisti, jeremy clarksonın da "dünyanın gelmiş geçmiş en iyi arabası" olarak bahsettiği araçtır.

güzellik, ses, performans bir araçla ancak bu kadar bütünleşebilir. hayattaki tek hedefim diyebilirim kendisi için.

http://www.youtube.com/watch?v=ts50axdwtcy
    http://youtu.be/_qtd2yxvvr0?t=10s

edit: video linkleri yenilendi
  • ilk çıktığında ferrarinin en ucuz otomobili olduğu için "ferrarinin halk arabası" yakıştırması yapılan, ama v8inin perofrmansıyla ağızları açık bırakan model. 355'teki 35; silindir hacmi olan 3500 ccyi, son 5 ise silindir başına subap sayısı olan 5i göstermektedir. berlinetta(klasik coupe modeli), gts (bi nevi targa), f1 (tireksiyondan fidesli) gibi versiyonları bulunur. ve bi de spider (üsdü açuk) vardır ki motor sesi piç edilmesin mantığıyla teyp konulmamıştır.
  • almak istediğim tek araba, ne italialar ne modenalar ne 430lar, sadece bu. alınca da içinde muzik dinleyeni siksinler amına koyim. gerçi zaten duyulmuyor.
  • bakıyorum bakıyorum, google'de search edip duruyorum;

ama yok;

f355'ten güzel ferrari yok, üretilmedi, üretemediler...

f355 kasasında, ama tekniği f458 veya en azından f430 olan bir ferrari alabilsek mesela ??
  • yeryüzünde şimdiye dek yapılmış en güzel araba..

f355 sesi

hala arada bu videoyu açarım, adeta senfoni niyetine dinlerim.
  • ne 458'i ne de 488'i bunun kadar çok sevmedim. muhteşem sesi olan araba, bu derece cazip gelen bir diğer ferrari modeli de f512 testerossa'dır.
hesabın var mı? giriş yap