• bu adam guzel soz yaziyor ama sanirim muzik produksiyon farkli insanlardan cikiyor.

bu cocuk cidden guzel soz yaziyor, biri tutsun elinden.

iskender sana soyluyorum, gozunu ac!

deep house uzerine yogunlasirsaniz eger bu cocugu uluslararasi piyasaya sunabilirsiniz.

senin elinde iskender, vur!
  • bana hiç beklemediğim anda şahane bir sürpriz yapan adam.

bu akşam zorlu'daki konserine gideyim mi gitmeyeyim mi diye o kadar düşündüm ki, yorgundum keyifsizdim, trafikten korkuyordum falan derken işten çıkıp bir anda zorlu'ya kırıverdim direksiyonu.

şansa en öndeydim. ve canla başla şarkıları çığırıyor, dansediyordum. bir taraftan da o kadar güzel gülüyor ki adam gözlerimi alamıyorum. ben de ona kocaman gülümsüyorum. neyse ikinci yarında benim instagram adımı söyleyiverdi kimdir diye sordu. kendisine yazmıştım instadan morg şarkısını söylemesini umduğumu. dedim "benim", "programda yoktu ama senin için söyleyeceğim" deyiverdi. ve o kadar güzel o kadar içten söyledi ki, böyle biri sanki tüm yaralarıma üfler gibi oldu.

performansından bahsetmek gerekirse çok enerjik, sesi kusursuz, inanılmaz iyi dansediyor izlemek aşırı keyif verdi. fiziği kusursuz ki ben zayıf erkek sevmem, bu adam zayıf ama enfes atletik. çok şıktı sahnede. ve gerçekten muhteşem gülümsüyor yani öyle böyle gülümsemiyor. genç kızlar ölüp bitiyordu sahne önünde.

dolunay şu bu kabuslar umrumda değil. bu gece güzel bir geceydi sayesinde. lütfen daha çok üret, daha çok gel istanbul'a beni kıbrıs'lara düşürme ardına..
  • bob marley doğumgünü partisinde çalan grubun solisti. arkadaşın sesi birebir büyük rastafarian bob başkanın sesinin aynısı. çok güzel bir etkinlik geçirmemizi sağlayan nefis bir eleman ayrıca. grubun hikayesi de çok ilginç; daha 3 gün önce bir araya gelip reyisi analım dediklerinde, birbirlerini tanımıyorlar lakin 3 günde bütün bob marley şarkılarını ustalıkla icra edecek kafa ile sahnede koşabiliyorlar.

çok nefisler çok!

fikri: bugün yaşasayıdı 66 yaşında olacağıdı be gardaş!! özlerik geniii.

http://en-gb.facebook.com/profile.php?id=674125022
  • abartılmayı birçok insandan daha çok hak ettiğini düşündüğüm genç ve yetenekli insan. müziği, ruhumun can ihtiyacını ziyadesiyle karşılıyor.

sağlıklı ve uzun ömürlü olsun.
  • radyoda kanalları geçerken denk geldiğim kıbrıslı şarkıcı. bir şarkısının müziğini beğenip dinlemeye başladım. sonra iki şarkısına daha baktım. onların da müziği hoşuma gitti. sonra şarkı sözlerine hiç dikkat etmediğimi fark ettim. bir de öyle dinledim. sözler de günümüzdeki pop müzik kalitesini düşünürsek iyi. şarkılarının sözlerini kendi yazan insanlara hep sempati duymuşumdur. iyi ya da kötü bir üretim var sonuçta.

şarkılarının tıklanma sayısı düşük ama bence bu arkadaş doğru hamleler yaparsa popüler olacak biri. zaten bir şarkısı izlemediğim bir dizide kullanılmış sanırım. okuyorsa dizilerle geniş kitlelere daha kolay ulaşacağını düşünüyorum. yorgunum çok (klibini beğenmedim) ile radyoda denk gelmiştim. bu şarkının müziğini duyduğumda sanki önceden bildiğim bir şarkıymış hissi yarattı ama yeniymiş. hayal edemezsin iyi bir şarkı olmuş. sanırım o dizide kullanılan şarkısı. yol da en çok bilinen şarkısı sanırım.

edit 1: dizi ufak tefek cinayetler imiş. şimdi gördüm.
    edit 2: bugün vapurdaki müzisyenin söylediği şarkıyı beğenince bir cümlesini not aldım. eve gelince fikri karayel'in eski bir parçası olduğunu gördüm. morg.
    trenler de güzel.
  • yüzünü görsem tanımam. (görsellere de bakmadım) fakat sesini duyduğum an bu o derim. çok temiz ve güzel sesi olan insan. yol şarkısını herkes söylemiş ama çok güzel bir parça. umarım hak ettiği değeri bulur.
  • tüm söz, müzik ve düzenlemeleri kendisine ait olan 12 şarkılık zor zamanlar albümünün sahibi kıbrıslı sanatçı.

spotify'da tesadüfen karşıma çıktı. böyle kapı cam açık, püfür püfür esiyor, keyifle evdeki rutin işleri yaparken 5-6 şarkısını dinlemiş bulundum, işleri bırakıp merakla "kim lan bu" diye bilgisayarın başına geçtim. meğer nasıl bir cevher yatıyormuş burada.

öncelikle o nasıl 30 yaş arkadaş. daha iyi 30 yaşında olunamazmış sanırım. neyse, refik ismini verdikleri grubu ile kıbrıs'ta düzenlenen bir organizasyonda en iyi beste, en iyi grup ve en iyi yorum ödüllerine layık görülmüşler. ilk bestesi ile kıbrıs listelerinde bir numaraya yerleşmiş. ardından şehit isimli parçasıyla, haluk levent'in hacivat ve karagöz albümünde 23 yaşında ilk kez bir söz yazarı olarak yer almış. yapmış olduğu şarkılarını, bağımsız olarak myspace'de paylaşmış ve hayal edemezsin şarkısı iki yıl boyunca myspace türkiye'de en sık dinlenen parça haline gelmiş vs.

en sevdiğim şarkılarından biri bir gün oldu.

"hiçbir şey olmamış gibi gülmesin yüzün,
    beraber korkabiliriz güneşten bile.
    yürü be kardeşim en uzaklara,
    karanlıklardan yeni ışıklara.
    korkma düş, en yükseklerden en derinlere,
    bir gün elbet bulunur hayat dünyamızda da."

teşekkürler fikri.
  • yeni şarkısı bir şey var'a sardım son günlerde. gerçi hala eski albümünü açar açar dinlerim. bu şarkı da diğer şarkılar kadar kaliteli. altyapı olarak adam cidden iyi iş çıkartıyor ya da çalıştığı müzisyenler iyi bilemem de sözler de bi o kadar güzel. her neyse seviyorum bu adamı.

https://www.youtube.com/watch?v=z998vgrotq0
  • yaklaşık 4 yıl evvel hayal edemezsin şarkısını çıkardığında keşfetmiş ve epeyce dinlemiştim. uzun zamandır dinlemiyordum, geçenlerde zeynep bastık’ın yol cover’ını radyoda duyduktan sonra şarkının aslında fikri karayel’e ait olduğunu öğrendim. garip bir şekilde sevindim, başarılı olması beni mutlu etti.

not: yol şarkısının en iyi hâli kesinlikle kendisinin yaptığı, orijinal hâlidir.
  • geç keşfedilmesine üzülmekle beraber nihayet keşfedilmesine ve adının ana akımda anılabilir kıvama gelmesine sevinmek arasında hislerimin bulunduğu müzisyen. trenler şarkısı hala favorimdir.
hesabın var mı? giriş yap