şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gunluk grup alma sitelerinin tekliflerini tek sitede toplayan, fikir olarak guzel bir site.

  yalniz oyle bir site yapmislar ki 20 kusur tab ile zorlanmayan chrome, bu websitesi acildigi an 2-3 dk takiliyor, baska pencelere vs gecmek mumkun olmuyor. gun olur bu duzelince bunu da editlerim..

  www.firsatbufirsat.com
 • istanbul için 150 civarı, diğer şehirler için de baya indirim fırsatını, tek siteden görmemizi sağlayan, zekice yapılmış bir site. deli para kırıyorlar ve iyi iş görüyorlar.

  zaten bu memlekette en çok parayı aracılar götürüyor.
 • connect with facebook yapmadan giremediğiniz site. hoş, connect dediğiniz zaman da giremiyorsunuz. vakti zamanında gifler oynatıp pop-up çıkaran siteler kadar değerli yeni "fırsat" sitesi.
 • bugüne özel 386 adet istanbul fırsatı ile işin bokunu çıkarmış bilgilendirme sitesi. üyelik yönetimi ile yalnızca yemek fırsatlarını alabileceğimiz günleri görebilecek miyiz eceba?

  edit: 31.03.2011 itibariyle fırsat sayısı 409'a çıkmıştır.
  edit2: 11.04.2011 itibariyle fırsat sayısı 728'e çıkmıştır.
 • son zamanlarda abartı fırsat sayısıyla görüntüleme zorluğu çekmemden ötürü sinirlendiğim ancak bugün telefonda 5tl indirim için pazarlık yaptığım yarın saç boyatmaya gideceğim kuaförüme bana söylediği fiyattan daha ucuza hem de yanında saç bakımı da olacak şekilde sunduğu fırsat kuponunu alıp yarın kendisine kapak yapmamı sağlayacağı için teşekkür borçlu olduğum fırsat sitesidir.
  edit:bir de bana 5tl için seni kırar mıyım diyerek kapamıştı telefonu
 • geçenlerde keşfettiğim site.

  görüşlerim; kategori kategori fırsatların listelenmesi olayını tuttum,
  günlük mail atma konusunda daha dikkatli olmalılar.
  ilk fırsat alışverişim konusunda da bir sorun yaşamadım.

  he bir de bir duyuru gördüm, dealminer isminde yeni bir girişimleri olduğundan bahsediyordu, yarışmaya girmişler sanırım. türk girişimi olduğundan ben de buradan destek olayım kendilerine.

  http://vator.tv/company/dealminer

  adresinden "vote" derseniz oy kullanabiliyormuşsunuz.
 • anormal bir güvenlik açığı olan site.

  şöyle ki;
  bir user login olduğunda authtoken ve memberid cookielere yazılıyor, buraya kadar normal fakat başka birisi bu iki bilgiyi bir şekilde öğrenirse o kullanıcının hesabına çok rahat bir şekilde girebiliyor.

  örnekte incelersek;

  bu normal link:
  www.firsatbufirsat.com

  bu authtoken ve memberid'yı girebildiğimiz link:
  www.firsatbufirsat.com/?memberid=1358011&authtoken=rpdszeqv&

  *yukarıdaki linkte karakterler otomatik olarak küçüldüğü için büyük yazılması gereken yerler gizli bkz ile verildi.

  görüldüğü gibi url sonuna bu iki string girilince otomarik olarak 1358011 nolu id'nin hesabına otomatik olarak login oluyoruz ve istediğimiz her şeyi değiştirebiliyoruz.

  yukarıdaki id benim demin denemek için açtığım hesabın id'si, o yüzden hesabı isteyen patlatabilir.

  bunun keşfedilme hikayesi ise çok daha vahim. eğer bu siteden email hesabınıza fırsat maili geliyorsa, beğendiğiniz bir fırsatın linkini arkadaşınızla "copy link" yaparak paylaşmak isterseniz yukarıki query stringli url otomarik olarak arkadaşınıza da gidiyor.

  yetkililere duyurulur
 • spam mail olayını ayrı bir seviyeye taşıyan site. arkadaş tamam, iki üç kere aldık bir şeyler. ama bu kadar da olmaz ki.

  her alışveriş yapıldığında mail katsayısını artırdıklarından şüphelenmeye başladım. zira her ürün/hizmetten sonra katlanarak artıyor mailler. illallah...
 • çok iyi arastirilarak hizmet satın alınması gereken site. en fazla 100tl olan otel icin 220tlden 90 tlye inmiş diye bilgi vermişler. cüş dedim, otel ailece sürekli gittiğimiz bir mekan. insanlar bu kadar da mal yerine konmaz. soğudum zaten, isim olmaz burayla.