• bir dönemin türk genç erkek kitlesinin resmi kokusu.
  • ing. birinci sınıf. çeşitli vasıtalarda (gemi, uçak,tren) en lüks ve pahalı sınıf
  • bir economy class yolcusu olarak konuşuyorum ki...
    söylem: first class yolcularına minnettar olup yatıp kalkıp dua etmemizin gerekliliği
    hipotez: onlar sayesinde bilet fiyatları biraz daha ucuzladığı
    argüman: bizim sayemizde onların first class'da uçabildiğini ve bunun sömüren-sömürülen arasındaki sınıfsal ayrımdan geldiğini kabul etmek
    cevap: (bkz: bi siktirin gidin yaa)

edit: zamanın ötesinde olabilirim
  • salı pazarında satılan boxer markalarından biri
  • koltukalti sticki cok nostaljik olan aromel urunu. insani boyle oturdugu yerden ortaokul yillarina goturuyor, hafif hafif kokaraktan...
  • x-men first class soundtrack albümünün asıl parçası. filmin de tema müziğidir. harikuladedir.
  • thy'nin first class sistemini uyguladigi ucuslarda*, business class ile arasinda cok fazla konfor farki bulunmuyor. karsilastirmak gerekirse:

first class karsilikli iki koltuktan olusan kabindir. koltuklarin arasi birleserek yataga donusur.
    business class ise koltuk ve kucuk ayak uzatma bolumunden olusan kapsuldur. koltuk yaklasik 45 derece yatar, bu arada ayak altindan gelen parca bacaklari destekler.

first class'daki televizyon, business'dekine gore biraz daha buyuktur ve iphone gibi dokunmatik ekran kumandasi vardir. bunlara ek olarak first class'da yemek istenilen zamanda yenebilir.

yakin mesafe icin first class yerine business class tercih edilebilir.
  • tekin acar'ların sevil'lerin olmadığı 90'larda en birinci parfümdü. parliament sinema kulübü üyesi imajlı, kadife takım elbiseli illegal ve tarz zenci çete üyesi kılıklı abiler bayılırdı buna. brüt vardı bir de. bugünün polo'su lacoste'u gibin.
  • anlık olarak youtube'da ezhel'in yeni şarkısından fazla reaksiyon alan ceg şarkısı. bu da ne kadar iyi bir iş olduğunu gösteriyor. sözler yine sanatsal.

yavaş yavaş tırmanıyor ceg.
  • hayatımda sayamayacağım kadar çok uçağa binmiş olsam da hiç deneyimleyemediğim muhtemelen de deneyimleyemeyeceğim seyahat türü. bunu geçtim business'ta dahi oturamadım. keşke bunu herkesin en azından bir kere deneyimleyebileceği bir sistem olsa, atıyorum düzenli kullanılan bir havayolunun bunu bir kere indirimli yapması gibi vs.

çünkü benim gibi havacılık tutkunu olup bunların her türlüsünü youtube'dan izleyince felaket can sıkıyor. bu ferrariye özenmek gibi bir şey de değil, ferrari'yi alamayacağınızı biliyorsunuz. bunu kullanmak imkansız değil lakin maksimum 12-13 saat sürebilen bir şey için yıllık emeğinizi vermek istemiyorsunuz. parasını verebilip verememek gibi saçma bi durum oluşuyor kısacası.
hesabın var mı? giriş yap