• elektrik elektronik müh. okuyanlar için fragman

edit: imla
  • sörvey fizik kitabındaki soruları 'tartışarak' geçmiştir.
  • fizik 1'den kolaydı diyen maldır. bu dersi adam gibi işleyen üniversite ve bölümler canını acıtır adamın. belirttiğim koşullarda işlenen bu dersi aa ile geçmiş adam için bence daha zor denilen diğer fizik dersleri de kolay gelecektir.
  • fizik 2, fizik 1'den daha kolaydır. ayrıca daha sırada diferansiyel denklemler/istatistik/statik gibi aslında zor olmayan ama zor olan dersler var.
  • o değil de cc olan fizik 2 dersini yükseltmek amacıyla tekrar alıp dc yapmışlığım var.
  • termodinamik derslerini aa ile vermediği sürece hiçbir şey hak etmiş sayılmayandır.
  • kek ders diyenler, lise fiziğiyle aynı diyenler, fizik 1'den daha kolay diyenler üzgünüm ama siz mühendislik eğitimi almamışsınız. fizik 2 adamın canına okur be... signal processing falan diyenler var, kusura bakmayın ama fizik 2 bu dersten de daha zordur. üstelik bir elektrik elektronik mühendisliği öğrencisi olarak söylüyorum bunu. sanırım sorun dersi hangi okulda aldığınızla alakalı.
  • (bkz: makel sınavını tekte veren mühendis)

fizik 2'ymiş. peh...
  • çok abartmamak lazım sadece sizin çalışma seviyenizle alakalıdır.1. sınıf yavaştan olacaklara hazırlamadır arkadaşlar dd ile geçip ilerde çalışmaya başlayınca da gayet iyi mühendis olabilirsiniz.
    bir de ben bu hatayı yaptım siz yapmayın iyi bir mühendis olun ki bunun için mantığını kavrayıp matematiksel cozumlemelere dikkat edin ve her zaman nedenini sorgulayın kürenin hacim formülünü ezberlemek yerine diferansiyel çözümle özünü kavrayın, makine dinamiğinde lineer çözümlerle uğraşın emin olun mühendislik kavramı bunlarla ilgileniyor ustabaşılıkla değil.hali hazırda okuyorken * öğrencileri için konuşuyorum labta bolca vakit harcayın kullanabildiğiniz kadar alet kullanın makina yapın ama bunu kara düzen değil makinaniza koyduğunuz yayın sertlik derecesinin etkilerini düşünün,makinaniza kullandığınız motorun sıcaklığını ne şekilde yönetebilirsiniz bunu düşünün neyse işte boş durmayın :)
    işsiz yeni mezun meslektaşınızdan haddim olmasa da tavsiyelerdi. :)
  • fizik 1'i aa, 2'yi de bb'yle geçmiştim. calculusmuş genel fizikmiş çerez bunlar gençler. siz bir elektromanyetik alan teorisi'ni, mikroelektroniği görün sonra konuşalım.
hesabın var mı? giriş yap