• tamamen cm 01-02 / cm 03-04 duygularıyla çıkarılan oyundur. pc versiyonundaki karmakarışık şeylerle uğraşmıyorsunuz. basit bir arayüz ile, milyon tane özelliğe etki edebiliyorsunuz ve kesinlikle arcade değil. simülasyon olduğunu hissedebiliyorsunuz. sadece oyun sizi detaylarda boğmuyor. he unutmadan sıkıcı basın toplantılarına girmenize de gerek yok.

yenilikleri basitçe maddeliyorum.

-oyuncularla etkileşime geçilebiliyor yine ama daha da detaylandırılmış. performansına göre basına bu konuda demeç verebilirsiniz veya özel olarak konuşabilirsiniz.

-oyuncuların anlık reaksiyonları var. örneğin tecrübesiz bir profil seçerseniz, oyuncular size güvenemiyor. güvenmesi için zaman geçmesi gerekiyor.

-derbi maçlarında ortam daha da şenleniyor bu sezon ilk defa. basın ayrı, futbolcular ayrı gergin oluyor.

-düşman takımlar artık daha fazla. örneğin beşiktaş'ı çalıştırırken, fenerbahçe'den bir oyuncu almak istesem ''bu oyuncuyu ezeli rakibimize satmak istemiyoruz'' diye reddedilebiliyorsunuz.

-2d maç motoru iyileştirilmiş. bence gayet akıcı bir şekilde müdahale edebiliyoruz ve yansımayı görebiliyoruz.

-transfer yapmak yine zor. oyuncuların kaprisleri, fazla maaş beklentileri her daim oluyor. iyi bir pazarlıkçıysanız, bu işi kıvırabilirsiniz. bazıları direkt reddediyor zaten. ona yapacak bir şey yok.

-gelişim göstermeye yatkın oyunculara, yine takımdan bir koç atayabiliyorsunuz. örneğin dorukhan'ı atibanın yanına gönderdim. atiba koçluk yapacak.

-arayüz değişimi oldukça kaliteli olmuş.

-iki yeni lig eklenmiş.

2019'un üzerine bunlar eklenmiş arkadaşlar. 59 tl fiyatla oyun satışa çıktı. bence parasını hakeden bir oyun kesinlikle. çünkü bu oyunu 2 ay oynayıp bırakamıyoruz. bütün sene bu oyunu oynuyoruz.
    geçkin tayfanın yine saracağı bir oyun olmuş. buradan cm 01-02 / cm 03-04 geçkinlerine selam olsun. hadi yeni todorovlar, temurlar bulalım !!
  • inanılmaz kolay bir oyun öncelikle. 2018'den beri her mobile versiyonunu oynuyorum football manager'ın, ve hepsi birbirinden daha kolay.

oyunun bug'ı altyapı ve antrenman tesislerini geliştirmek, her dönem birini geliştirmek için yönetime istekte bulunun ve kabul edilsin. maksimuma ulaştıklarında altyapınızdaki veya as takımdaki genç oyuncular canavar gibi gelişiyor, bir dünya para kazanabilirsiniz.

bir süre sonra o kadar otomatiğe bağlıyorsunuz ve işler o kaar yolunda gidiyor ki "lan dur bir de kaleciyi stoper oynatayım" falan gibi maceralara girişmek zorundasınız.

her oyunda fenerbahçe'yle başlarım, sezon başında beş kuruş para yok tabii. ancak istisnasız her seferinde 2 veya 3. sezonda bir avrupa kupası alırım, önce 80 milyon dolar yatırım gelir kulübe bir yerden, bir sonraki sezon da 670 milyon dolar transfer bütçesi. şaka değil, cidden 670 milyon dolar. fenerbahçe'ye, evet. saçmalık ya.

şu an 2027 sezonundayım, bu sene 940 milyon dolar transfer bütçesiyle başladım ve harcayamadım sezon başında. çünkü alacak daha iyi bir adam kalmadı. mbappe bile iki sezondur bende ve senelik 41 milyon dolar maaş veriyorum, maaş bütçesini oradan hesap et. mbappe'nin ne işi var lan fenerbahçe'de, üstelik 26-27 yaşındayken?

oyuncu aramaya giriyorum, bir orta saha alayım diyorum, değere göre sıralıyorum topçuları. lan dünyanın en pahalı ilk 7 orta saha oyuncusu zaten bendeymiş ben daha ne alacağım.

öylesine oynuyorum, ne maç izliyorum artık ne taktik umrumda. yine de 3 senedir takım mağlubiyetsiz lig bitiriyor, 26. haftadan şampiyon oluyor. lan ben kimim psg'ye içerde dışarda 4 atıp şampiyonlar ligi'ni alıyorum?

pc versiyonu gibi kendimi kaptırıp sinir krizleri geçirmeyeyim, daha rahat rahat oynayayım diye mobile'dayım uzun zamandır. ama sanmıyorum ki 2021'i de satın alayım, iyice çocuk oyununa döndü.
  • fenerbahçe’deyim ve birçok maçta attığımız goller var yüzünden iptal ediliyor. her yerdeler her yerde!
  • eeeyyy sega soruyorum sana, çok mu zor football manager touch gibi bir mobil oyun yapmak
  • oyunun mobil versiyonunu hiç oynamamış olanlar neye benzediğini anlamak için cm01/02 indirip bir deneyebilirler. aşırı basit yapısı yüzünden adı fm olsa da aslında tam olarak bir mobil oyun çünkü. 17 de böyleydi, 18 de böyleydi, 20 de böyle 22 de böyle olacak.
  • bir arkadaşımla farklı cihazlar üzerinden online oynayıp oynayamayacağımızı merak ettiğim mobil oyun.

eğer cevap hayır ise, gerçek futbolcular ile bize online deneyim sunacak bir mobil menajerlik oyunu var mı? sorusuna menajerlik gurularından yeşillendirme bekliyorum.
  • bariz bir eksiği bulunan oyun. pc versiyonundaki gibi bir oyun elbette beklemiyorum fakat çok basit bir şeyi nasıl unuturlar anlamıyorum. peki nedir bu eksiklik, tatile gittiğinizde asistanınız kurduğunuz kadro dizilimiyle maça çıkmıyor kendi kurduğu kadroyla maça çıkıyor. bilgisayar versiyonlarında tatile çıktığınızda, asistanım kurduğum kadro ve taktikle maça çıksın seçeneklerini işaretlediğinizde asistanınız kurduğunuz kadro ile maça çıkıyor fakat bu sürümde böyle bir seçenek de yok. nasıl koymazlar böyle bir şeyi aklım almıyor.
  • uefa kulüpler sıralamasını bulamadığım oyun. liglerin katsayısı var fakat takımların yok. kaçıncı sıradayım hiçbir fikrim yok. bu ne amk.
  • geçen seneden farklı olan neler var? yeşillendirin ona göre satın alalım. yoksa sadece kadroysa uğraşılmaz.
  • masaüstü versiyonu ile oynanabilirlik aynı mı merak ettiğim efsane.

3d maç izleme falan derdim yok fm dediğin 2d izlenir! tribün sesini de çok önemsemiyorum.

2018'i oynamıştım fena değildi ama tam masaüstü tadı alamamıştım.

bir de iddialara göre 60 tl verince oyuncu yüzleri vs açılmıyor onun için de ilave ücret mi ödemek gerekiyor.

en çok merak ettiğim husus masaüstü versiyonu ile aynı mı yani vedat muriqi atıp atıp duruyor mu? türk millî takımı oyuncularının durumu nedir.

öyle yarım sezon oynatıp zanka'yı 67 milyon euro'ya juventus'a falan satmıyorsak ben varım ufak ufak.
hesabın var mı? giriş yap