• bir belgenin yazılacağı biçimi ve ona özgü olanı gösteren örnek.
  • ucu yalnız ölürseme gidiyor ama ilk erişkinliğimde yalnız yaşlanmaktan korkardım. bir kadın psikiyatrist yakınım hastaya kar gibi imdadıma yetiştiydi: "biz de yalnız kalpler kulübü (ykk) kurarız! birbirimize omuz vere vere yaşlanır yaşar gideriz." o an bu formül bana bedavadan soğuk füzyon sunulmuş kadar iyi geldi. yalnızlıktan, sevilmemekten o denli korkuyormuşum. (bkz: yalnız ölmek/@ibisile)

matematik terimleri ve tanımlamaları edebiyatçılara bırakılmalı diyorum; ve zaten öyle yapıldığı söylenirse şaşırıp oha derim. matematik terimleri edebiyatçılara açıklatılsın. ki dil gelişsin, zor anlatımlarla, bin türlü kavram ve formülleri anlaşılır hale getirmekle evcilleşip, olanakları artıp akıcılaşsın. matematikle ilgili edebiyat/sözlü dil olanakları şu anda daha taş devrinde. (bkz: çember/@ibisile)

utanıyorum, her sıçtığım boku altın sayıyor olmaktan. yazmak ister istemez kibir ve kendimi, yaramı, formülümü önemsemek.

[batının formülü: crx (evrenin çeşitliliği ve içindeki her şey bilinmeyenle ilişki içindedir.)
    doğunun formülü: c=x (tat tvam asi = sen busun)] (bkz: the masks of god/@ibisile)

(ilk giri tarihi: 28.6.2019)

(bkz: formula), formula 1
  • "ruhlarla ciddi anlamda uğraşanların hemfikir oldukları zorluk, geleceği görebilmek ..."

"belki de gerçekten, dünyanın bir yerinde ya da başka bir yaşamda var olan bir şey, benim bilincime yerleşip benim anım olmaya çalışıyor. oysa anı yok, mekan yok, geçmiş yok. yalnızca burada jaroslav'ı bekleyen ben varım.

* *

lale devrine öykünen zamanlarda, ilk pasaj, yaşamın uysallaştığı veya çakallaştığı zamanlarda ikinci pasaj içinden, anımsanmaya değer bir epigraf şıklığı olabilir. belleği inkar edip, kendi başına bırakana kadar çağrışımlarla savrulan ve sonra sağlaması yapılacak işlemi karara bağlayan teşhise ben hayran değilim.

köstebeklerin toprak altı tünel ağlarını ortaya çıkartıp, hayranlıkla buna şahit olanları gördüğümde düşünmüştüm bunu. çocuğun aklı evrene en yakın olandır. keşfetmenin doğası başlangıcın uzaklarında gösterir yoldaşlığın sonuçlarını. formüle etme alışkanlığını, yetisini sadece bir nedenden dolayı takdir ediyorum: dolu dizgin giden karmaşayı susturunca.

yoksa herkes konuşuyor. herkes konuşunca susmak gerekiyor.
  • iddia edenler, iddia ettikleri şeyin ne anlama geldiğini bilmiyor. yaşamanın tek formülü var: eylemek. eylem hiçbir dile tercüme edilmeden herkesin anlayabildiği kelimesiz bir iletişim.

sadece yaşa. sadece yap.
    nike haklı.
hesabın var mı? giriş yap