darkpoe

  • 1406
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3 hafta önce

30 yaş

çocukken komşumuza aşık olmuştum. inanılmaz belki ama 5 yaşında hayatımın en büyük aşkını tattım. hep 30 yaş gelsin ve onunla evleneyim derdim. hüsne abla. fahriye abla gibi. vefalı komşumuzdu. dağları karlı, karları dağlı bir memlekettedir şimdi. ne bileyim ben ama kopuktu zincir olduramadım. zaman farkı mutlak değeri ile girmişti aramıza. düğününde ben ilkokulda andımızı okuyordum. kimse andımızı benim kadar hüzünlü okumamıştır. hicaz makamına istidat eyler gibiydim.

milenyum çağı geldi, internet çağı girdi araya okullar ve okullarla geçti hayatım. sinüs ve cosinüs ve terra rossa ismini unutamadığım yoldaşlardır. görülmüştürler. fight club filminde diyordu: ''ben 30 yaşına gelmiş bir çocuğum'' bu filmi sırf o yüzden çok seviyorum. içimizdeki şizofren çocuğun oyun oynama merakı. koskoca dövüş kulubünü bu meraktan kurmadı mı tyler durden? ben darkpoe'nin yüzüyüm istersem onu yaşlandırabilirim.

ara sıra açıp bankta bulduğum şiir kitabını okuyorum. çektiğim teyp kasetlerindeki çocukluk sesimi dinliyorum. okul anılarından bahsetmeye başladık arkadaşlarla acaba yavaş yavaş her şey mazi mi olmaya başlıyor?

30'a yaklaştım. hüsne abla başkasının oldu, evim, arabam yok. ben otuz yaşına gelmiş bir çocuğum ve kirli elbiselerimi değiştirmemeye hala diretiyorum.

devamını okuyayım »