• sadece italya değil, ispanya'ya da gidecekti onlar, evet el koydular.

sadece o değil, prag da italya'ya gideceklere el koydu geçen gün, büyük itiraz gelince bir kısmını göndermiş yine. amerika da çin'den fransa'ya gönderilecek maskeleri havaalanından kendisine çevirttirmiş, tarmac diyorlardı herhalde pistten çevirme oluyor.

acayip ilginç kıran kırana olaylar dönüyor takip edenler için. sayın gazeteciler, dış basın diyorum, size alo diyorum.

edit: bizde ise vakko, fabrikasında maske üretmeye başladı. kendilerine buradan sevgilerimi gönderiyorum. meslek liseleri ve halk eğitim merkezlerine zaten koca koca kalpler gönderiyoruz.

avrupa fanatiği veya karşıtı değilim ama olay bir futbol ligi gibi çekişmeli diye izliyorum.. acıklı tabii. umarım bizim maskeler yeterlidir şu anda, sağlıkçı arkadaşlar neler yaşıyor bilmiyorum.
  • başlığın tam hali "fransa'nın italya ve ispanya'ya giden maskelere el koyması" olacaktı.

haberden alıntı:
    "isveç merkezli sağlık şirketi mölnlycke, çin'den italya ve ispanya için ithal ettikleri milyonlarca yüz maskesi ve eldivene fransa tarafından el konulduğunu açıkladı. fransa'nın beklenmedik hareketinden sonra çin'den ithal edilecek yeni sağlık malzemeleri, belçika üzerinden italya ve ispanya'ya ulaştırılacak."

kaynak

bu avrupa ülkelerinin sonu ne olacak çok merak ediyorum.
  • biz de elimizdekileri törenle uğurluyoruz. vay emenike.
  • işler zora binince o çok medeni dediğimiz adamların nasıl eşkiyalığa soyunduğunu görüyoruz.
  • avrupa çok medeni bir dünya yheaaaa
  • cokerin dedikleri tek tek çıkıyor
  • amerika da, fransizlarin cinden siparis ettigi maskelere 2 katini odeyerek satin almisti.

golgesinden faydalanmadigi agaci kesen kapitalizm icin olagan gelismeler.

kaynak
  • bu fransızlar kadar pislik başka bir millet yok. maskelere el koyarlar, ilaçları afrika'da denemeye kalkarlar sonrada çıkıp medeniyetten bahseder köle tüccarı şerefsizler.
  • kaynaginin guvenilir olmadigi haber. ntv, haberi anadolu ajans'ina dayandirmis. haberde adi gecen firmanin web sitesine girdigimde haberde bahsedilen aciklamaya rastlayamadim. aciklamanin kendisini bulabilen olursa buraya eklesin de emin olalim. aksi halde baska bir avrupa birligi ve bati karsiti masturbasyonu gibi duran haber.

edit: yazar arkadaslar mesajla 2-3 kaynak gonderdiler sagolsunlar. isvec'e giden maskeler lyon'da fransa'nin genel ihracat kisitlari nedeniyle sikisip kalmis gorunuyor. burokratik bir sorun gibi geldi bana.
hesabın var mı? giriş yap