• saves the day'in stay what you are albümünün 6. ve en güzel şarkılarından biri hem de 2. klip parçasıdır aynı zamanda.
    sözleri;
    as i'm talking my words slip to the floor
    and they crawl through your legs and slide under the back door
    rendering me freakish and dazed.
    well here i am. i don't know how to say this.
    the only thing i know is awkward silence.
    your eyelids close when you're around me to shut me out.
    so i'll go walking through the streets until my heels bleed
    and i'll sing out my song in case the birds wish to sing along.
    and i'll dig a tunnel to the center of the universe.
    i'll make my way across the frozen sea, beyond the blank horizon,
    when i can forget "you and me" and get a decent night's sleep.
    don't shut me out.
  • (bkz: freak)
  • ing. acayip, tuhaf, garip, anlamsız.
  • 2016 yapımı bir zombi dizisi.

zombiler açısından bakarsak 28 days later zombileri diyebiliriz, koşuyorlar ve hızlı hareket ediyorlar.

düşük bütçeli bir yapım olmasına rağmen ilk bölüm itibariyle sürükleyici diyebilirim. zaten 10 bölümden oluşan 1.sezon bölümleri genelde 23 dakika civarında.

çok klişe diyebileceğiniz yerler var elbette ama heyecan ve gerilim yüklü sahneleri de mevcut.

bir grup öğrenci hafta sonu disiplin cezası, müzik çalışmaları gibi nedenlerle okula gitmişlerdir. birden büyük bir patlama olur ve kasabanın orta yerinde bulunan kimya fabrikasının patladığını görürler. bütün kasabayı saran kimyasal bir gaz neticesinde, gazı soluyanlar zombiye dönüşürler. elbette arada dönüşen, ölen karakterler de oluyor ki bunu bekliyorsunuz ama özellikle 2 tanesi şaşırtıcı oluyor ve bence klişe dışı gidişler.

sanıyorum ki tüm bölümleri aynı anda yayına vermişler, umarım 2.sezon için 1 yıl falan bekletmezler.

sonuç olarak türün meraklısıysanız çerezlik olarak izleyebilirsiniz. çıtayı çok yükseltmeden keyifli bir seyirlik sunuyor.
  • ilk sezonu bitirdikten sonra cerezlik olduguna karar verdigim dizi. bu tarz dizileri cok sevdigim icin mutlaka devamini izlerim. ancak, cok uzun omurlu olacagini dusunmuyorum. the last ship kadar sarmasa da yine de guzeldi.

bu arada, barrett isimli karakter twd dizisinde de uc bes bolum oynamis ama hatirlayamadim ben.
  • konusundan öğrencilerin ilişkilerine kadar zayıf kalmış, resmen başarısız dizi.
  • 2. sezonu yayınlanmaya başlamış çerezlik dizi.
  • ikinci sezonunu yeni bitirdiğim dizi.

dizi sitelerinde gezerken 2.sezonunun yayınlandığını tesadüfen gördüm. zaten 20-23 dakika olan bölümleri bir anda bitiverdi. ilk sezonda neler olmuştu çok net hatırlayamadım ama yine de bira yanında iyi bir çerez oldu.

--- spoiler ---

yine beklemediğim bir ölüm oldu. uzun süre yok artık dedim. hikaye sonunda okulun dışına taşındı. çok bir ilerleme kaydetmedik aslında ama yeni kişilerin dahil olması merak unsurunu biraz arttırdı.

--- spoiler ---

zombi türünün meraklısıysanız çok bir zaman kaybı sayılmaz ama öyle muazzam bir zombi dizisi değil.

edit: anka'cığımı pek sevdim. kendisini daha sık görmek umuduyla.
  • 2016 yapımı zombili hayatta kalma dizisi.
    çok büyük bi beklentiyle başlamadım ama bölümler baya sürükleyici olduğundan dizinin tamamını izlemiş bulundum.
    çerezlik güzel bir dizi ama yarıda kalmış keşke üçüncü sezonunu da çekselerdi de bazı soru işaretlerini giderebilselerdi.
hesabın var mı? giriş yap