• george costanza farkıyla seinfeld dediğim karşılaştırmadır.
  • seinfeld in duz yatirip ters olarak gececegi,sonucu belli olan sorulmasi bile gereksiz versus.
  • freinds sıcaktır kendinzi bir aile içinde hissedersiniz .)

seinfield ise tımarhanede kaçan manyakların düzenlediği çılgın partide gibi olursunuz :d
  • seinfeld sanattır, tekrarı sadece kötü bir taklit olur.
    friends, hadi canım sen de. yok melrose place filan deyin utanmadan. bu 3 büyuklerin olmadığı yerde trabzonsporu tutup en büyük trabzon demeye benziyo.
  • seinfeld'i en az 8 ve friends'i en az 5 kez izlemişimdir. bu iki diziyi kıyaslamak bence anlamsızdır. çünkü seinfeld mantıktır, friends duygudur.
  • seinfeld'in her bölümünü defalarca izledim, yine izlerim... friends'in sadece birkaç bölümüne dayanabildim... benim gözümde kesinlikle seinfeld kazanır ama isteyen, istediğini beğenir.
  • gereksiz karşılaştırma.

friends ancak seinfeld izlenene kadardır; seinfeld izlendikten sonra adı geçmez.
  • seinfeld kesinlikle friends ve himym için ulaşılması zor bir noktada yer alır. seinfeld'i en üste yerleştirirsek, friends himym'a göre daha tutarlı ve oturaklı, himym ise friends'e göre çok daha konu çeşitliliği olan, daha sürükleyici bir dizidir.

coupling ise hepsine göre daha sıradışı ve farklı bir olaydır.
  • friends'i genelde kafası durum komedisine basmayacak kadar çok meşgul olan beyaz yakalılar ve bilumum tıpçı erbabı seviyor.
    tıpçıların yancısı, esnaf eczacılar ve gruba dahil olmak isteyen dişçiler...

seinfeld'i ise zaten bundan beslenen ve algısı açık kişiler seviyor.

*
  • seinfeld kazanır.

izleyenler bilir seinfeld'de jerry ve george nbc ile dizi yapmak üzere anlaşırlar. dizinin konusu hiçbir şeydir. sadece karakterlerin gündelik hayatlarında yaşadıklarını anlatır. aslında yapacakları dizi, seinfeld'in konusunu açıklar. hiçbir şey.dizi abartmadan karakterlerin gündelik hayatını anlatır.

friendsin de konusu hiçbir şeydir fakat karakterlerin kendi aralarında ve ozel ilişkilerinde yaşadıkları olayları abartılı anlatır. friends iyidir ama seinfeld candır.
hesabın var mı? giriş yap