• prens'i okudum. prens charles'in diana'ya olan askini anlatiyor.
    leviathan'i okudum. george r. r. martin resmen hikayeyi calmis. zaten kitaplar filmlestirilmemeli.
    puslu kitalar atlasi'ni okudum. antarktika gercekten cok pusluymus.
    kor saatciyi okudum. istanbul'da saat satmaya calisan nijeryali kor birinin dramini anlatiyor.
    korku ve titremeyi okudum. fuat avni uzerine yazilmis cok onemli bir eser oldugunu gordum.
    karisini sapka sanan adami okudum. erkekler artik kadinlara hic deger vermedigini anladim.

bu ve benzeri orneklerle uzatilabilecek bir listedir.
  • "fahrenheit 451'i okudum hava durumunu anlatıyor"
  • "ursula le guin'in mülksüzler adlı romanını okudum. fakirliğin pençesinde kalmış bir ailenin dram dolu yaşamını anlatıyor."

"alaycı kuşu öldürmek adlı kitabı okudum. iki avcının bu kuşu avlamaya çalışırken yaşadıkları içsel çatışmayı anlatıyor."

bir de şu var tabii: (bkz: #63541496)
  • virginia woolf'un "dışa yolculuk" kitabını okudum dış ülkelere vizesiz gitmeyi anlatıyor.
  • agatha christie'den 10 kücük zenciyi okudum. hic de o kadar kucuk degillerdi hatta dize kadardi. sonra hardcore fln..
  • (bkz: sefiller) evet okudum. pis insanları anlatıyor. pis ve fakirler. önemli bir konu ben göremedim. üstelik kokuyorlar. çünkü sefiller.

gibi olacaktır.
  • (bkz: cin ali serisi): iki tane çizik var işte bir tane de yuvarlak top gibi bir şey. maceradan maceraya gidiyorlar.
  • (bkz: beyaz diş)i okudum bir dişçinin hayatını anlatıyor
  • milan kundera'nın varolmanın dayanılmaz hafifliği'ni okudum. hızlı ve sağlıklı nasıl kilo verilir? onu anlatıyordu.
  • 1984*'ü okudum. turgut özal ve depeche mode bildiğimiz gibi işte.
hesabın var mı? giriş yap