şükela:  tümü | bugün
  • çocuklar isim şehir oynarken harf seçiminde patavatsızın teki çıkıp "yumuşak geee" demesin diye alfabeden çıkarılabilir. bunun haricinde kendisiyle bir alıp veremedi'ğ'im yok.
  • - evet ya senin ve çevrenin bozuk diline göre alfabe oluşturmak asli görevimiz aq malı!
    trakyalılar da "h" harfi çıksın alfabeden diyor mu?!
  • tuğba’ların, kağan’ların tek düze olma sebebi olur.
  • osmanlı turalı doblo sahipleri üzgün.
  • yamur diye itici bi kelimeyi ortaya çıkartacak durum. ğ gereksiz değildir önündeki harfi uzatır.
  • yumuşak g, ğ olan yerde söylensin diye değil, r’yi söyleyemeyeler zorlanmasın diye var.

tarkan —> tağkan
    barış —> bağış
    s*ktir git —> siktiğ git.
  • türk alfabesinden harf çıkarılması bir yana harf eklenmelidir. harf sayısı bütün türkçe kelimeleri tam anlamıyla yazılamamasına sebep oluyor.

örneğin kâğıt sözcüğü inceltme işareti yerine azerbaycan alfabesinde ki "?" harfi ile k?ğıt şeklinde yazılabilir. şapka kaldırılsın mı kaldırılmasın mı diye boş bir tartışma dönüp duruyor. bunun sebebi harf yetersizliği...

edit: sözlükte tanımlı olmadığı için "?" olarak çıktı. okunuşu ea arasında olan ters e şeklinde yazılan harfi yazmıştım.
  • binali yıldırım’ın en büyük hayali’ fakat ğ yetmez tüm noktalı harfleri çıkartırsak ancak yeterli olur.
  • şopar mısın sen beaaa h harfinide kaldıralım mı ba useyin
  • deli misin evladım? benim en çok işime yarayan harftir o. herhangi bir şekilde açıklayamadığım mantık hatalarını ğ vitamini eksikliğine bağlıyorum. adam öyle bir mallık yapıyor ki; başka bir vitaminin yokluğuyla izahatı yok.

(bkz: ğ vitamini eksikliği)