• önce "mücbir sebepler'i izlemek için davetiye almanız lazım" ayağına insanların iletişim bilgilerini toplayan, sonra da "davetiyeye gerek yok, app yeterli" diyen, hayatına daha kafadan sahtekarlıkla 5-0 yenik başlamış bir platform..
  • kurucusunun filli boyanın sahibi gözde akpınar'ın olduğu platform. eğer arayüz yenilenirse daha çok sevicem. gain medya da çok güzel işler görücez gibi.
  • blutv, puhu, exxen derken gelen paralı video platformu. bu kadar yerli platformun ayakta kalması mümkün değil, en çok parası olan diğerlerini alır ilerde. hala çok yeni olan bu sektörde bu tip girişimler normal. ama işin doğası gereği bu kadar fazlasını kaldırmaz. hele ki global rakiplerini de göz önüne alırsak , 2021 sonunda en az birisi uçar.
  • içeriklerinden bağımsız olarak, uygulama kullanımı çok zor. kullanışlı değil. ekrana dokunduğun anda duruyor. hafif sağa sola doğru dokunsan yanlışlıkla başka içeriğe geçiyor falan.

insanların diğer uygulamalardan edindiği reflekslere uymuyor. ha belki de bunu bilerek yapmışlardır. farklılığı hissettirmek için.
  • uygulamayı hazırlayan arkadaşlar yerleşmiş alışkanlıkları niye göz önünde bulundurmazlar.

şu an bir sonraki video için ekranın sağına bir tık, bir önceki için soluna bir tık ile komut veriliyor. videoyu kısa süreli sarmak yok, ekranın sağ yarısına ya da sol yarısına basılı tutarak sarma işi yapılıyor.

kaç dakika kalmış diye ekrana dokunuyoruz video duruyor.

olması gereken komutlar aşağıda yazılı.

3 saniye ileri sarma ekranın sağ yanına çift tık

3 saniye geri sarma ekranın sol yanına çift tık

bir sonraki videoya geçme ekranı sağdan sola kaydırma

bir önceki videoya geçme ekranı soldan sağa kaydırma

uzun süreli sardırma, ekrana bir kez dokununca çıkan saniye satırından seçerek ya da ekrana basılı tutunca çıkan saniye satırı ve ön izleme ile sürükle bırak yaparak.

saçma sapan komutları kaldırın, herkesin alıştığı komutlara dönün.

bu fikrim için 5000 usd yi en kısa sürede hesabımda görmek istiyorum.
  • yayın hayatına yeni başlayan başarılı dijital platform. gördüğüm bir kaç şeyi paylaşmak isterim.

- her açılışta çıkan çocuk sesi fazla sinir bozucu.
    - direk videoların açılmaması için ayarlardan seçenek eklenebilir.
    - dakikaya bakmak için videoya dokununca video duruyor.
    - dikey yayınlar için tv'ye yansıtmak ne kadar mantıklı olur bilmiyorum ama uzun videoları telefondan izlemek zor oluyor.
    - birkaç saniyesi kalmış videoları "izlemeye devam et" sekmesinde gösteriyor. bu sekmeye girmek için videoya tıklayınca da video duruyor tabii.

bunun dışında başka bir şey görürsem editlerim. genel itibariyle içerik ve kullanım olarak beğendim. kendilerine başarılar dilerim.
  • launch anlayışlarına akıl erdiremediğim yeni platform.

30 aralık'ta yayındayız deyip 30 aralık 00.00'da yayına girmediler. instagramda soranlara akşam saatlerinde yayındayız dediler ve öğlen yayına girdiler. bunu yaparken de gain.tv sitesinde apple store ve googla play'den bizi indirebilirsiniz diyerek verdikleri butonlar hala yönlendirme yapmıyordu. haliyle google play'de aratınca uygulama yepyeni olduğu için çok zor bulunuyor. hadi logosundan tanıyıp buldum uygulama geliştiricisi bilmem ne danışmanlık şirketi yazıyor. ben buna niye güveneyim şimdi?

başarısız yani.
  • herkes deli gibi exxen'i konuşuyor ama, asıl bombayı bu patlatacak bence. engin günaydın ve devin özgün çınar'ın yer alacağı 10 bin adım ile, muhammet uzuner ve dolunay soysert'in başrollerinde olduğu terapist dizileri ilgimi çeken iki yapım. başka başka yapımları da var elbette. exxen, gain, blutv, netflix, amazon... çok seviniyorum, online platformların bir bir hayata geçmesini. bu sayede, mesela tv'ye iş yapmak istemeyen engin günaydın gibi başka isimleri de artık bu mecralarda görebileceğiz. çeşitli denemelerle, dizi sektörünün de önünün açık olduğunu düşünüyorum. umarım başka mecralar da açılır. ve gereken karşılığı alırlar. izleyiciler de değişip dönüşecek, ve artık bir şeyler izlemek için para vermez algısı kırılacak yavaşça. hade hayırlısı.

puhu tv, şahsiyet dışında başka büyük bir atılım gerçekleştirmedi. "dip" de bence kimse pek izlemedi. hadi puhu, yetiş sen de!
  • sanırım az önce tüm televizyonlarda aynı anda reklam verdiler, fakat sadece mobil'de izlenebilme nedir ya, bilgisayar ekranında takip edebilmek varken illa küçücük telefondan mı izleyelim sizi. neyse hayırlı olsun başarılar diliyorum.

edit: şimdi bakayım dedim neymiş diye, arayüzü çok kötü, kesinlikle aradığını bulabilmene imkan yok. tek olumlu tarafı şimdilik ücretsiz ve reklamsız olması.
  • "ayda sadece 21,90 tl'ye* premium aboneliğe geçerek aşağıdaki içeriklere ve çok daha fazlasına erişebilirsiniz."

*gain premium üyeliği kredi/banka kartı ile aylık 21.90 tl, uygulama içi ödeme ile aylık 23.99 tl’dir.

elbette ki her hizmetin bir karşılığı olmalıdır, olacaktır da. hayır kurumu değil sonuçta. ancak youtube premium'un 16,99 tl olduğu, blu tv'nin 19,90tl olduğu, amazon prime'ın aylık 7,90 tl'ye bir çok avantajı da beraberinde getirdiği, belki karşılaştırması mantıksız ama spotify'ın bile aylık 17,99 tl olduğu bir ortamda, henüz arayüz kullanımıyla dahi bir çok kişiyi memnun edememiş, hatalarından gına getiren bir platformun bu ücreti istemesi pek olmamış. sanki daha emeklemeden koşmak istiyorlar gibi.
hesabın var mı? giriş yap