şükela:  tümü | bugün
 • bir süredir dikkatimi çeken durumdur. sarımız iyice koyulaştı. açık turuncu, hatta turuncu oldu diyebilirim. birkaç yıldır böyle. sanıyorum fenerbahçe'nin sarısına benzemesin diye böyle yapılıyor. ama olur mu bu? orjinal rengi neyse onu yapın. bunla oynama hakkını kim veriyor? hagi'li, ondan önce de kubilay'lı formaya bakıyorum, en az 2 ton daha açık bir sarı o.

  milli formaya siyah şort koyarlar, sarıyı turuncu yaparlar. keyfiyetin bu kadarı da olmaz ki.
 • evet, ali sami yen renkleri anlatırken tatlı ve tok bir sarı, vişneye çalan bir kırmızı demiştir ama 100 yıldır gördüğümüz formalar bildiğin sarı kırmızı. kaymış lafı burda doğru bence. çünkü değişmiş. sarı baya baya turuncuya, kırmızı da vişne çürüğü bir tona kaymıştır. forma iyice vişneli, portakallı calippo dondurmaya döndü.
  bunun dışında o yamulan sarıyı da 100 yılda bir formada kullanıyoruz. arkadaş, takımın iki renginden biri sarı ama bizdeki formalar gri, mor , siyah, beyaz diye gidiyor.
 • valla gerçekten ben de şu tonları görmek istiyorum artık. bunun kırmızı şortla olanı efsane olur

  https://www.footballkitnews.com/…football-kit-2015/
 • nettir.

  real madrid - galatasaray maçını izliyordum üç-beş sene önce. galatasaray o maça klasik parçalı formasıyla çıkmıştı. ben de maçı bir ingiliz kanalından izliyordum. sağ üstte takımların adlarının altına şöyle yazıyordu:

  white: real madrid
  orange: galatasaray

  elin ecnebisi bile anlamış turuncuyu. biz yeni mi anladık?
 • 2005 yılına kadar galatasaray forması düz sarı-kırmızı olarak çıkıyordu ancak 100. yıl işgüzarlığından mıdır nedir, ali sami yen'in gs forması tarifi ortamlarda gezmeye başladı.

  100. yıldan sonra formalardaki kırmızı biraz daha koyu renge, sarı ise biraz daha turuncuya çalmaya başlamıştır.

  rica ederim.
 • kanimca parlak sari / kan kirmizi ikilisinden daha guzeldir. cunku galatasaray'a ozel, ligde sari kirmizi bir yigin takim var. kaldi ki sari kirmizi giyim icin rahat renkler degil, bu tarz koyulastirilmis renkler daha uyumlu kotla, montla kazakla falan. ve en onemlisi yillardir gercek renklerin bu oldugu bilinmesine ragmen dandik ureticilerin tembelligi yuzunden baska renk giymektir asil hata. marka pazarlamasi boyle emreder, hele kurulusunu en ince detayina kadar bugune aktarmis bir efsanen varsa onu yuceltmek ve kurumsal kimligini saglamlastirmak adina tarif ettigi rengi kullanirsin. ben sorun goremiyorum.
 • renklerin öyküsünü resmi siteden okuyup bilinçlenebiliriz.

  özetle turuncudan iz taşıyan tok bir sarı diye belirtmiş ali sami yen. o yüzden kayma filan yok.