• (bkz: fatih terim)
  • basketbol şubesine reva görülenlerden sonra hissedilen duygu...
  • galatasaraylı olan hiç kimse (başka herhangi bir takımın taraftarı gibi) galatasaraylı olmaktan, yani takımını tutmaktan, utanmaz.. ancak takımının durumundan utanması mümkündür; yani takımının o an bulunduğu hal, başarısızlıklar, takımına yakıştıramadığı kişiler nedeniyle.. bunun nedeni de tabi ki takımını çok sevmesidir, takımının çok daha iyi günlerini yaşamış olması ve o günlere özlem duymasıdır. zaten böyle bir duygu içerisinde bulunan galatasaray taraftarı bunu hiç kimseyle paylaşmayacaktır ve bu hakkı yalnız kendisinde görüp dışardan kimseye laf söyletmeyecektir. çünkü, bu takıma gönül veren, onunla sevinip onunla üzülen kendisidr.

eğer bazı kimselerin kafasında galatasaraylılar böyle hissedecek, doğruyu bulacak gibi aptal fikirler varsa ve en kötüsü bunu bekliyorlarsa, şu güne kadar birşeyi gerçekten sevmemişler demektir.. çünkü bir insan gerçekten sevdiği birşeyi ne terkeder ne de onu sevdiği için utanır..
  • mümkünatı olmayan komik önerme. her galatasaray taraftarı galatasaraylı olmanın bir ayrıcalık olduğunu bilir ve ona göre davranır.
  • mütareke medyasının da dayatması ile bugünlerde son derece moda olan eylem.

fiil çekimi gibi yayılıyor memlekette: utanıyorum, utanıyorsun, utanıyor...

utanmıyorum, kızgınım ama utanmıyorum.
  • hatalı bir eylemdir, zira bireysel olarak yapılan hatalar bir camiayı kapsamamalıdır. bir avuç kendini bilmez yüzünden camiamdan utanıcaksam allahta benim cezamı versindir, taraftarlık dediğin sadece iyi gününde takımını desteklemen değildir zira. galatasaray gerçek taraftarının canıdır kanıdır daha da ötesi yoktur.
  • asla dusunulememesi bile gereken bir olgudur.her cikisin bir inisi oldugu gibi , yer yer zaferler ve kayiplarda olacaktir.ancak onemli olan durum yasanilan olaylardan ders alip basinizi dik tutarak daha fazla calismaktir...
  • (bkz: hıncal uluç)
  • en onurlu gunlerinden birini ya$ami$ galatasaray taraftarlarinin asla yapmayacagi $ey.
  • sahaya su siseleri atanlarin, polisle catisanlarin, koltuklari sokup firlatanlarin su an icinde bulunmalari gereken ruh hali.. "yakisti mi bu buyuk takimin adina, sanina yaptiklarimiz, ah biz ne bok yedik?!" diye aynalara bakamamalari lazim..

yoksa ben ne utanacagim bayragini gururla salladigim, formasini gururla giydigim, yense de yenilde de her macindan alninin akiyla cikmis, tum galibiyetlerini alninin akiyla almis aslanimdan..
hesabın var mı? giriş yap