• bugün gideyim dedim demez olaydım. hani zaten matah bir oyun fuarı değil ama bu nasıl bir vizyonsuzluktur allah aşkına? kıç kadar lütfi kırdar salonuna almışlar organizasyonu, bilet fiyatlarını da 10 lira yapmışlar, bilmem ne karttan alırsan %50 indirim de veriyor 5 liraya geliyor bilet. sonuç: abartmıyorum 1 km kuyruk vardı girişte ki içeriden birileri çıktıkça birer ikişer kişi alıyorlar öyle ilerliyor sıra. bekleyenler neyi bekliyorlar hakikaten şaşırdım.

kuyruğu görünce direk geri döndüm sonuç olarak ispark a havaya 8 lira kazandırmış oldum.

abi tamam türkiyede oyuncu kitlesini ağırlıklı olarak 18 yaş altı, yani öğrencileri oluşturuyor. o yüzden bu tip organizasyonların ucuz veya bedava olması gerekiyor da, gelenlerin yarısı giremedikten sonra organizasyon yapmanın ne anlamı var? madem böyle bir yığılma var, insan gibi büyük bir salonda yap, veya bahar yaz aylarında stadyumda falan yap o da olmuyor mu bilet fiyatlarını 50 lira yap allah aşkına bir şey yap yani?

hiç abartmıyorum kilometreyi aşkın sıra vardı saat 1 civarı salonun önünde. yazık insanlar küçük çocuklarını tutmuşlar getirmişler istiyorlar diye. çocuklar tutturuyor diye geri de dönemiyorlar. 1 kilometrelik kuyrukta yaşını başını almış aileler ellerinde çocuklarıyla bu soğukta bekliyor. ayıptır.
  • bugün saat 11:00'de 6 yaşındaki oğlumla gittik bu fuara. yaklaşık 1,5 saatlik sıra bekledikten sonra içeri girebildik. saat 15:00 gibi de çıktık. içeride bu kadar uzun süre ne yaptık diye sorulursa da, sıra bekledik yine. yani bütün gün sıra bekledik diyebilirim. ogranizasyon efsaneymiş bro aynen devam.

fuar küçücük bir alanda. topu topu 15-20 stand ya var ya yok. en popüler standlar da youtube ve bilmemne fenomenleriyle fotoğraf çektirmek isteyen ergenlerin önünü doldurduğu standlardı. 3-4 tane standdaki fotoğraf çektirme çılgınlığı yüzünden bu standların önü izdiham oldu.

bunun dışında yüzüne bakılmayacak free oyunlar için devasa standlar açılmış. bir örneği crossfire. bi diğer örneği de tower siege. bir de bilmemne hükümranlığı diye çıplak adamların dövüştüğü türk yapımı bir oyun.

bunun dışında cosplay etkinliğine denk geldik. skeleton king abi ile fotoğraf çektirdik hakkaten çok uğraşmış belli, baya kaliteliydi.

vestel stand yapmış. beyin dalgalarını ölçüp konsantrasyonu yüksek olan kişinin manyetik alanla hava duran telefonu kendine çektiği bir stand kurmuşlar. en yüksek puanı yapana sanıyorum ki vestel venüs telefon hediye ediyorlar. biz oğlanla kapıştık. 60 saniyede bitmesi gereken olayı bizim oğlan 8,44 saniyede beni ezerek bitirdi ve ikinci oldu. neye konsantre olduğunu sordum. önce telefona konsantre olmuş, sonra halleye.

bir tane de vr cardboardumsu sikindirik gözlük aldım sırf meraktan. eğlenceli bir alete benziyor da burnumda iz yaptı pek ergonomik değil.

sonuç olarak bu fuar olmamış. bir gamer olarak ilgimi çeken tek bir stand gördüm diyemem. ama yaşı küçük olan internet kafeci gençlere daha çok hitap ettiğini düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap