• ulkemizde genelde devlet kadrosunda gorevli olurlar..
  • geçen ay opera sahnesinde izlediğim şahane müzikal...
    ankara devlet opera ve balesi ve modern dans topluluğu güzel iş çıkartmış, danslar, kostümler, müzikler çok başarılı, oyununun enerjisi çok iyi, bilet bulursanız kaçırmayın.
  • bu akşam opera sahnesinde prömiyeri sahnelenen muazzam modern dans gösterisi. hem görsel hem de işitsel olarak izleyicisine adeta bir şölen sunuyor. alkışlamaktan ellerimin sızlaması henüz geçmiş değil. alkışları bol olsun arkadaşların. emeği geçenlere bin teşekkür.
  • ankara devlet opera ve balesi ile modern dans topluluğu’nun ortak çalışması olan, 2 perde ve ara dahil iki saatlik muazzam iş. muhteşem koreografi, nefis parçalar ve blues ve jazz ve işte 1920’ler.

birçok yazılı ve görsel esere konu olmuş, büyük buhran başlangıcında abd’yi birbirine katan ünlü gangster john dillinger’ın hayatı bu kez de bale ve modern dansın oldukça iyi bir birleşimiyle müzikal olarak sahneleniyor. ama ne sahnelenme! gerçekten üst düzey bir iş çıkartılmış. koreografi, ışık yönetimi, sahne akışı, kostümler, müzik, hikayeleştirme vs. her şey çok iyi. ve ne kadar yetenekli sanatçılarımız var bizim. dansçılarımız çok iyi, opera sanatçılarımız çok iyi, orkestramız çok iyi. hepsi birer yıldız gibi parlıyor adeta. tüm bunları bir araya getiren sahne arkası emekçilerimizle birlikte tüm ekibin ellerine, emeklerine, fikirlerine sağlık.

müzikalde hit the road jack, singing in the rain, all that jazz ve money, money gibi birbirinden şahane parçalar yine şahane icralarla yer alıyor. hem bu parçaların hem de sahnelemenin başarısıyla adeta bir kabare adeta bir vodvil tadı veriyor. dönen dekor ve ışıklarla da tabloluk görüntüler ortaya çıkıyor. üstüne dansçıların su gibi akışıyla, operacılarımızın muhteşem gırtlaklarıyla hem göz hem kulak sanata doyuyor. gerçekten kaçırılmaması gereken güzellikte bir iş.
  • zenciler arasında tavırlarıyla ve tarzıyla aşmış insan izlenimi veren kişiler için kullanılır.* zaman zaman, orada burada g (ci) olarak kısaltıldığı da görülebilir.
  • ankaralıların sezon bitmeden kaçırmaması gereken modern dans/müzikal oyun. oyuncuların performansı, orkestra, kostümler, sololar... hepsi ayrı ayrı çok başarılı.

https://www.operabale.gov.tr/…il.aspx?eserkodu=2262
  • lorenzo carcaterra'nın muhteşem romanı. aslında klasik bir mafya hikayesi gibi gözükse de bütün güzel romanlar gibi son sayfasını bitirdiğinizde keşke hiç bitmeseydi ya da keşke hiç okumamış olsam da şimdi başlasam tadını fazlasıyla verir.
  • kanundisi isler yapip bundan para kazanan silahli insanlar..
  • 16 nisandaki gösterimini izleme şansını yakaladım. çok iyi bir müzikal seyircisi değilim bu nedenle yorumlarımı lütfen amatör bir izleyici olarak kabul edin. öncelikle 2 perde ve 90 dakika olan gösterimde tek bir an sıkıldığım, enerjimin düştüğü bir an olmadı. anlatılmak istenilen hikayeyi çok iyi seyirciye geçirildi (müzikalin konusunu okuyup girdiğim için belki de). müzikler şahane, yapılabilecek tek yorum bu. solistlerin de performansı çok iyiydi. ancak eğer linç edilmeyeceksem (bu nedenle sanatçımızın ismini vermekten çekindim) baş rolde olan sanatçılarımızdan birinin dansındaki bazı anlar estetikten çok yoksun geldi. ama bu yorum kesinlikle her anın muhteşemliğinin arasında çok ufak bir detay olabilir. balkon kenardan ancak yer bulabildiğim için gösterimin her anında acaba önden izleyebilseydim ne kadar keyif alırdım diye hayıflandım. ankara opera sahnesinin daracık kırmızı koltukları herkesin şikayetçi oluğu bir konuyken bir de hala seyircilerimizin büyük çoğunluğunun gösterim başlamış olmasına rağmen defalarca bizi ayağa kaldırıp yerleşmeye çalışmaları ankara seyircisine yakışmıyor. keşke şu kültürü edinebilsek artık. ayrıca yanımızda merdivenlerde oturup gösterimin ikinci perdesi boyunca dansçılarla her ayak ritim tutuşunda bize yer sarsıntısı yaşatan sevgili sanatsever !!!! bizim tüm anımıza resmen ket vurdun. bu cümleleri okuyorsan lütfen bir daha kimseye bu saygısızlığı yapma.
    tek bir cümle ile özetlemek gerekirse bilet bulursanız mutlaka izleyin ve izlettirin.
  • bir broadway olmasa da turkiye çapında çok iyi bir eser
    sarkılar iyi secilmiş
    amerikan kültürünü yansıtıyor
    (favoriilerim : hit the road jack singing in the rain ve mask (jim carrey) filmindeki danslı sahne alnmıs)
    danslar ayak hareketleri muthiş

kızlardan en iyisi bence bas aktörün ilk sevgilisiydi
    niye bıraktı anlamadım zaten bu gangsterlere hiç güven olmuyor ;)
    ilk sevgilisinin adı ilke sayıner zaten modern dans topluluğunun 2021 başkanıymış hakediyor gorevi

broadway versiyonunu arayım dedim internette ama bu dünya prömiyeriymiş zaten

bahar a virus azalır da rahat rahat bir daha izleriz inş
hesabın var mı? giriş yap