• saçma. yağlı ya da karma cildi olan insanlar tarafından hiçbir türü tercih edilmemeli. yalnızca kuru bir cilde sahip olan insanlara göre üretilmiş bir ürün bu. kuru bir cilde sahip olan ben bile verim alamadım. bir kere renk skalası da uygun değil. bb kremin amacı yüzü tamamen renklendirmek değil, ciltteki renk tonu değerlerini birbirine uydurarak cilde sağlıklı bir görünüm kazandırmaktır. 3 yldır kullanıyorum ben bu bb krem şeysini. türkiyede henüz 1 belki iki yıldır gündemde ama sanmıyorum. omkadar değil. eğer imkanınız olursa tercihinizi chanel'den yana kullanmanızı tavsiye ederim. gerçi onca verilen paranın yanında chanelin bb kremi için pek de büyük bir imkana gerek yok. ben neredeyse mm bir yıldır bu ürünü kullanıyor olmalıyım. kutusu çok büyük değil. ama zaten verimi de o şekilde alıyorsunuz ürün miktarından. minicik bir parçası tüm yüzünüzü aydınlatıyor. hafif sorunları gideriyor uzun vadede de, kızarıklık vs. ama siz derseniz ki bu bb kremin olayı cilde bakım yapması zaten, ben full verim istiyorum, o zaman missha yı tercih etmeliniz. ciltte mükemmel bir iyileşme görülüyor. ben 21 numaralı en açık renk olan ürününü kullandım. ama bakın millet söylüyor ediyor sakın almayın bu garnier zımbırtısını. verdiğiniz paraya yazık. onların makyajdan anladığı şey "fondöten" bazında. bazıda demişken bak tam üstüne denk geldi, yüz bazı, göz bazı, nemlendirici, aydınlatıcı nedir bilmiyorlar. pata küte girişiyorlar makyaj yaparım ben diye. bırak güzelim ya...

bu arada, bb krem kullandığınızda fondötene ihtiyacınız olmamalı. buna göre seçiminizi yapmalısınız.

edit: garnier e başlık açmışım da neden kötülediğimi yazmamışım. peh.
    nedenine gelince. renk uyumunu sağlamadığından bahsetmiştim. en açık tonu ile en kapalı tonu arasında uçurum var. yani ya kağıt gbi bir cilt renginiz olacak ki ruh diye gezmeyin ortalıkta ya da esmerin en önde flama taşıyanı olacaksınz. zaten 3 renk imkanı var. bir ikinci sebep ise, cildi nemlendirmiyor. pul pul olayı var ya, hah o pullara zemin hazırlıyor bak. bir de göz çevresinde topaklanma yapıyor.

ha ama garnier de öyle kötü bir marka değil. neden bu ürünü böyle özensizce piyasaya sürmüşler anlamadım. zira cilt bakım ürünleri, bilhassa peeling etkili ürünleri harika.
  • açık tenden anladığı buğday sarısı olan markanın ürünü. bu ülkede esmerler, kara kaşlı kara gözlüler, buğday tenliler dışında başkaları da yaşıyor. iki ton var ikisi de buğdaylara gidiyor zaten.
    edit: yağlı/karma ciltler için çıkardığı cidden iyi, ama renk sorunu yine devam.
  • missha ve benzerleri kore markalarının yanında, içine guaj boya katılmış nemlendirici gibi kalan bb krem.
  • dandik bi krem
  • yağlı ciltler için olanı fena olmayan krem. sivilce vs. yapmıyor.
  • fiyat/kalite oranı oldukça iyi olan bir bb cream, aynı zamanda gramajı da fazla.maybeline affinitone fondotenle karıştırılıp sürüldüğünde gayet güzel bir doku veriyor
  • hassas ciltli olanların uzak durması gereken bb krem. fena alerji yapıyor.
  • en özel gününde yüzüne eyeliner ve rimelden baska bir şey sürmeyen birisi olarak heves ederek bu üründen almak gibi bir hata yapinca sürüldüğünün ertesi günü yüzde kizariklik gibi alerjik reaksiyonlara yol açabilen kremdir. bir kaç defa ürüne şans verip hepsinde ayni etkiyle karşılaşınca benim için ne yazık ki sadece bir çöp olmuştur.

edit: memnun olanlar elbette vardir ancak hassas ciltlerin kullanmadan once ellerinde falan denemesi iyi olabilir.
  • iğrenç. en iyi bb cream iope'dir iope kalacaktır. etude house ya da missha da kullanabilirsiniz. bb cream konusunda kore ürünlerinden şaşmayın derim.
  • açık tenli, alerjiye yatkın, sivilceye meyilli, nem dengesi normal/yağlı bir cildiniz varsa kesinlikle kullanmayın
    -fiyatının düşük oluşu aldatmasın. cilt şakaya gelmez
    - alerjiye yatkın ciltlerde büyük oranda sorun yaratıyor
    -aşırı yağlı, yüzünüze nur inmiş komşu teyze görüntüsü yerleştiriyor, aman diyeyim
    - ısrarla kullanmaya devam ederseniz -ki bu hatayı yapmayin- sivilce sorununu tetikler, benden söylemesi.
    alternatif olarak estelauder'in ürünlerini tavsiye ederim, biraz yüksek fiyatları, ama kesinlikle hakkını veriyor.
hesabın var mı? giriş yap