• istikrarlı hayal hakikattir albümündeki gölgenle bir başıma şarkısını bugüne kadar dinlediğim en iyi yerli şarkı ilan ettiğim oluşum. nasıl bir kafa, bir büyük mü devirdin, ne yaptın azizim böyle kapkaranlık bir şarkı yazarken?
  • şarkı sözlerini özgün bulduğum müziğini de pek beğendiğim bir aplamızdır. bence hatta sıla'nın yapmak isteyip de beceremediğini kotarmıştır. hafif arabesk, tsm esintisi ama kesinlikle ucuz bıçkınlığa düşülmeden, sözlerin kırık kalpli ya da asabı bozuk öznesi kadın, ama kenar mahalle gülüne bağlamadan. son tahlilde yeşilçam çocuğuyuz ama onların kötü birer taklidinin ne olduğunu ayırt edebiliyoruz. bu apla kalitelisinden.
  • hemşerim memleket nire yorumu ile tanıdığım şarkıcı. istikrarlı hayal hakikattir adlı şarkısı da enteresanmış efendim.

ekşi'de soruları cevaplarsa şimdiden yazayım tanıyorum. gözüm sol frame'de olacak, bekleriz efendim.
  • queen'i sevip sevmemesi tamamen kendini bağlayan müzisyen.

ancak, queen'in rock ruhuna sahip olmadığını iddia etmek, yenilir yutulur ya da üzeri örtülür bir iddia olmanın ötesinde, ciddiyetle açıklanması gereken bir konudur ki bir müzisyen olarak bu iddiasını daha ayrıntılı biçimde anlatması gerekir zannımca (mevcut yanıtının laf salatasından hallice olduğunu düşünüyorum). aksi takdirde, yüksek perdeden giriş yaptığı ve muhatabının terk-i dünya ettiği bir polemiğin öznesi olmaktan uzun yıllar boyunca kurtulamayacaktır.

müziğine gelince; zaman zaman güzel olmakla beraber çoğunlukla snickers tadı bırakan şarkıları var. yani her şeyden biraz var ama hiçbir şeyden tam olarak yok.
  • bazen şarkılarını dinlerken kendimi başak düğün salonunda gibi hissediyorum
  • istikrarlı hayal hakikattır şarkısı ile kalbimde taht kurmuş kadındır. her şeyi kalıpların içine sokmak zorunda değiliz.
  • bir kaç kere sahnelerine denk geldiğim ama çok sarhoş olduğum için farkına varmadığım güzel kadın ayrıca son iki aydır sürekli dinliyorum (bkz: yıllar yılan) adlı programlarını yayınlanır yayınlanmaz izledim hayranıyım galiba artık dostlar hemde büyük ayrıca çizimlerine bayılıyorum psy geçmişi var galiba yine bir yerlerde beraber bulunmuş olma ihtimalimiz yüksek ama ben yine uzayda olduğumdan farkına varmamışımdır kesin

edit: imla
  • melihşahtaş ile kendi şarkısından esinlenerek yıllar yılan ismini koyduklarını bir programa başlamışlar. yutupta motto müzik kanalında idi sanırım. 94e kısa bir uzay yolculuğu yapmaya çabalamışlar ve güzel de olmuş
  • başıma bir şey gelmeyecekse severek dinlediğim şarkıcı. günümüz müzik piyasasında nevi şahsına münhasır bir tarz tutturup oradan yürümek kolay değil. klişe olacak fakat aleyna tilki ve türevlerine baktığımız zaman çölde vaha. müziği gibi kişiliği de aşılagelmişin dışında. yolu açık olsun.
  • moda'nın kraliçesi. kadıköy / moda.
hesabın var mı? giriş yap