• sabah gazetesinin verdiği müzik seti.
    müzik seti dediğime bakmayın. devasa şekilde gösterdiği müzik setini komşulardan rica ederek arabayla almaya gittik. elimizde dolmuşla falan getiremeyiz diye.
    hesap makinesi gibi bir teyp vermişlerdi
    amk ne üzülmüştüm ya.

edit: benimle birlikte bu üzücü durumu yaşayan nice yazar varmış. gelin kardeşim sarılalım sizinle:(
    bu arada bizim faciamızdan sonra gazete özür babında yeniden müzik seti vereceğini söyledi(daha büyük çift kaset çalarlı) lakin bizi yine keriz gibi silkerler diye girmedik o işe. velhasıl kelam gösterdikleri şeyi bu sefer verdi ipneler.
    ama bize hak anasını satayım. millet cilt cilt ansiklopediye, kitaplara yatırım yapmış biz çalgı çengiye. bize müstehak amk.
  • (bkz: meydan larousse)
    kokusu hala burnumda, hey gidi hey.
  • 1997 yılında 1 yıllık türkiye gazetesi aboneliği neticesinde bisan ihlas bisiklet. reklamlarda görmüştüm. ertesi gün babam eve türkiye gazetesi getirince havalara uçmuştum.

2000 yılında 39 günlük ekstra ücretli sabah gazetesi aboneliği ile alınan alcatel cep telefonu. ailenin ilk cep telefonu olma özelliği taşıyor.

2008 yılında sabah gazetesinin vermiş olduğu 20 tane dvd. ıçinde çok iyi filmler vardı.

başka anketi olan var mı?
  • (bkz: 40 yaş üstü sözlük yazarları)

ah yine olsa, ne güzel günlerdi. hatırlamıyorum, sürekli biriktirir dururduk. evinde ansiklopedi seti olmayan var mıydı?

hatırladım tabak takımları vardı porselen, onlardan almıştık.

(bkz: arcopal)
  • hiç unutmam çocukluğumda günaydın gazetesinden kupon biriktiryordu babam. net hatırlayamıyorum ama televizyon ya da buzdolabı vereceklerdi. kuponları biriktirdik. sonra ne mi aldık? (bkz: üçün biri)
  • halı, televizyon, ansiklopedi, müzik seti...
  • alcatel cep telefonu...
  • fono ingilizce seti, ilkokulda alınmıştı isteğim üzerine yanlış hatırlamıyor isem ve gerçekten de ingilizceyi bayağı onunla öğrenmiş sayılırdım. sonradan anadolu lisesi hazırlık sınıfında hiç zorluk çekmeden güle oynaya vakit geçirmiş, cnbc-e, mtv ve vh1 ile de var olanın üzerine eklemiştim, hala ingilizcem hiç üzerine düşmeden beni yarı yolda bırakmıyor ise fono işe yaramış derim.
  • cartel'in istanbul konserinin bileti.

5 kuponaydı yanlış hatırlamıyorsam, sabah gazetesinden. 90'ların ortalarıydı. "carteeeeel 1 numara en büyyük" diye bağırdık eski inönü stadında.
hesabın var mı? giriş yap