şükela:  tümü | bugün
 • benim de bu yaz başıma gelen, kendimi fakir hissettiren olay. umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımı gibi.

  yaz gelir, tatile çıkılacaktır ve güneş kremi satın alınır. tatil dediğimizde kısıtlı 3-4 gün. tatil bitince güneş kremi/spreyi neyse kapatılır kenara konur. ertesi yaz, bildiğin 1 sene sonra. tekrar tatile çıkılırken o güneş kremi alınır çantaya konur. bildiniz mi? çünkü pahalı amk ucuz mu 50 faktör güneş kremi?

  böyle fakirler bir de olsun tatile çıkamayanlar da var diye şükreder.

  neyse bu yıl biter bu kutu. 2019 yaz yeni güneş kremi alcam :)
 • güneş kremlerinin ömrü bir yıl olduğu için cebe dost, cilde faydasız bir eylem.
 • cildimde ciddi güneş alerjisi var, işe giderken dahi bulutların arasından güneş ışığına maruz kalsam kızarıp kaşınıyor tenim. haliyle sürekli güneş kremi kullandığım için bir yıl sonrasına kalmıyor. ama bitene kadar kullandığım büyük ambalajlar da oldu neredeyse iki yıl. aynı etkiyi göstermeye, korumaya devam etti.

  bir sıkıntı oluşturmayandır.
 • içeriden bilgi; hiçbir sakıncası olmayan eylem.

  kullandığınız güneş kremlerini 6-12 ay sonra atmak zorunda değilsiniz, bitene kadar (sürüyorsa senelerce) kullanabilirsiniz. hem aynı etkiyi gösterir hem de herhangi bir zararı yoktur.
  aksi tamamen tüketimi artırmak ve daha çok satmak için yürütülen bir inandırma şekli. iki sık çöpe at, olmaz. kanmayalım efendim.

  ilgili eylemin kişinin kendini fakir hissetmesine değil de çevreyi, bütçeyi, insanı koruduğu için mutlu hissetmesine sebep olması gerekmeli bence.