• salçalı sosis pişirirken içine ketçapta atın derim.
    hem göze hem mideye hitap edecektir.
  • balığın bağırsaklarını vs temizledikten sonra yıkadığınızda mutlaka peçete veya bezle kurulayın. kurulayın ki tadı kaçmasın.
  • pastanelerden aldığınız pastaların pandispanyasında ovaleks kullanılır, amaç kekin bayatlamasını geciktirmek, daha güzel kıvamda kek elde etmektir. ayrıca pandispanya yapımında fazlaca iş gücü de gerektirmez. pandispanyalar piştikten sonra kesilirken içinde yeşil plastik katman şeklinde bir kitle oluşabilir, bazısında çıkarken bazısında çıkmayabiliyor, sebebini bilmiyorum, bizzat gözlerimle şahit olmuştum. o kekler kullanılmaz, atılır.

zaten o içindeki çilekler de yıkanmıyor, pastaneden pasta almayın.
  • kuru fasulye gaz yapar
  • makarna sudan geçirilmez.
  • -muskat beşamel sosa, kimyon haşlanmış patatese yakışır.

-pizza hamurunu bi gece dinlendirirsen daha lezzetli olur. ve mozarella kullanman onemli, yoksa kaşar degil, dil peyniri kullan.

-keskin şef bıçağın, sebze bıçağın ve ekmek bıçağın muhakkak olsun. yoksa mutfak zulüm olur

-irmik tatlısını uzun süre kavur süt ve şekeri en son ekle.

-hamsi tavasına ihtiyacın yok, çöp şiş kullan

-et suyu önemli, evde yapabilirsin

-düdüklü tencereden korkma, azcık iyisini al ama asıl mesele nasıl kullanacağını öğren

-soğan çorbasını muhakkak dene

birisi yapabiliyorsa sen de yapabilirsin azizim, denemeye devam et. youtube da bir kaç sağlam youtuber var, onların peşini bırakma. refikacımm, yalnızlar mutfağı, idilciim vs.
    yemek birleştirir mutlu eder
  • (bkz: ekmağnen yi)
  • orjinal gaziantep baklavasında irmik değil hakiki manda kaymağı vardır. bu yüzden baklava yerken tabanını damağa getirecek şekilde ters yemelisiniz ; kaymak tadını alıp lezzeti 10 katına cıkartabilmek için.

artı bir not daha:organik manda kaymağı pahalı bır gıda olduğundan dışarda bir yerlerde uygun fiyata satılan x "kaymaklı" tatlıda %99 irmik kaymağı vardır. gorünüş ve tadı cok benzesede orjinal kaymak değildir. yemeyin bu numaraları.

kaynak: ben
  • en fazla protein etlerde bulunmaz efendim. bezelyede bulunur.
hesabın var mı? giriş yap