• gedik holding'in üniversitesi. zaman zaman gediz üniversitesi ile karıştırılması muhtemel.

--- haber ---

gedik üniversitesi'nin kurulmasına dair onay 17 şubat 2011 tarihinde türkiye büyük millet meclisi'nden alındı. kurulduğu 1994 yılından bu yana inşa edip devlete bağışladığı pek çok eğitim tesisi ve gerçekleştirdiği sayısız projelerle türk eğitim hayatına büyük katkılar sağlayan gedik eğitim vakfı, 2010’da gedik meslek yüksekokulu'nu açtı. vakıf, gedik meslek yüksekokulunun açılmasının hemen ardından uzun ve yoğun bir çalışmayla gedik üniversitesi'nin kurulması için tüm hazırlıklarını tamamladı. türk eğitim hayatına yeni bir soluk getirecek olan gedik üniversitesi, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, mühendislik fakültesi, spor bilimleri fakültesi, güzel sanatlar ve mimarlık fakültesi, turizm fakültesi, yabancı diller yüksekokulu, meslek yüksekokulu, fen bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü ve sağlık bilimleri enstitüsünden oluşacak. gedik üniversitesi rektörlüğüne bağlanan gedik meslek yüksekokulu’ nda halen öğrenimlerini sürdüren öğrenciler ile bu meslek yüksekokulunun öğretim elemanları ve malvarlığı gedik eğitim vakfı tarafından istanbul'da kurulan gedik üniversitesi’ne devredilecek. gedik grubu'nun 50 yıla yaklaşan tarihinde önemli bir mihenk taşı olan gedik üniversitesi 2011 yılında hizmete girecek.
    http://www.gedik.com.tr/haber5.html
    --- haber ---

o değil de gedik diye üniversite ismi mi olur lan?
  • sloganı bellidir:
    "lafı gediğine koyanlar için."
  • reklami soyle olabilir;

gedik universitesi. giderken sagda donerken solda. anaokulu degil universite istiyorsaniz, gedik universitesi.
    turnayi gozunden vurmak isteyenler icin, turna universitesi cok yakinda!
  • özellikle kaynak ve ndt konusunda lider bir eğitim vakfının kurduğu yer. yeni kurulan saçma sapan özel üniversitelere (medipol bile üniversite kurmuş yahu adamlar daha hastane işletemiyorlar) acayip nefretle baksam da; burası için beklentilerim çok büyük. en azından malzeme ve metalurji (ve belki makina) bölümlerinin çok iddalı olmasını bekliyorum.

edit: ders programına baktım adam gibi karakterizasyon dersi görmedim. karakterizasyonu bilmeyen adam metalurjistim diye dolaşmamalı. acilen kapatmalılar bu eksiği. (biraz parasal anlamda göçertecektir elbette adamları sem, xrd cihazları filan almak o ayrı)
  • holdingi ve yine kendi adına olan borsa aracı kurumu kendi alanlarında ne kadar kalifiyelerse bu üniversite de aynı oranda dekalifiyedir.
  • en büyük rakibi sabahattin zaim üniversitesi'dir. karate kurslarından çıkan karşıt görüşlü öğrenciler birbirlerine hareket çekerler.
  • ülkemizin en iyi eğitim veren üniversitelerinden biridir.

http://www.gedik.edu.tr/

zöe: bu kadar kötülendiğine göre sözlükte bu üniversitede eğitim alıp memnun kalmamış bir sürü öğrencisi olmalı.
  • rektörü prof.dr. ahmet topuz olan üniversiteymiş. yıldız teknik üniversitesi'nden hocamdır kendisi, gedik üniversitesi hakkında bilgi sahibi olmasam da kendisinin rektör olduğu yerde eğitimin kötü olma ihtimali yok gibi.

yıllar editi: hocam rektörlükten ayrılmış duyduğuma göre. üniversiteyle ilgili pek bilgim yok siz bu entryi boşverin en iyisi.
hesabın var mı? giriş yap